Oroszlány-MEAFC 0-1!

írta MEAFC kosárlabda szakosztály, 2018. április 27–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

AKTUALITÁSOK

Egységes és elszánt játékkal vettük el az alapszakasz bajnokának a pályaelőnyét!

Patrick Cole tempójával indult a bajnoki negyeddöntő első felvonása. A sok pontot hozó nyitó negyedben csak úgy potyogtak a hárompontosok. Az oroszlányiaknál Kiss Kornél, Kovács és Illés, a vendégeknél Cole, Szögi és Takács szerzett ekkor triplákat. A házigazda sokat foglalkoztatta amerikai centerét, Spagnolo-t aki sorra harcolta ki a személyi hibákat, ám a lendületes miskolci játék nem engedte át a vezetést az Ose-nak (22-29).

Nem védekezett rosszul a folytatásban a MEAFC, amelyekből Szögi és Takács is roboghatott a gyűrűig. A hazai szurkolótábor időkérés alatt 24-38-as állásnál „ébresztőt” is fújt. A MEAFC könnyű helyzeteket puskázott el, ami azonnal erőt adott a házigazdának. Fautlos kosárral, majd két jó Illés triplával fel is zárkózott az Oroszlány. A vendégek nem estek össze a teher alatt, így a félidőben is előnnyel térhettek az öltözőbe (44-47).

Jó lepattanózással folytatta a Miskolc a mérkőzést, majd Drahos passzaiból születtek benti kosarak. A miskolci különbség tíz pont körül állandósult, Takács újabb hármasa után pedig időt is kért a korábban reklamálásért technikai hibával jutalmazott hazai kispad (51-65). Az utolsó percre Kovács pontjaival öt pontra zárkózott az Ose, ám a rendkívül jól célzó Cole triplával fejezte be a negyedet (60-68).

Spagnolo és Kiss Ádám pontjaival tovább csökkentette a különbséget a házigazda, majd Illés triplájával három perc elteltével át is vették a vezetést (70-68). A Madár tempójával közben négy egységnyire nőtt hazai előnyből egy újabb hazai reklamálás után Cole faragott le, majd szintén az amerikai kosaraival visszavette a vezetést a MEAFC (74-75). Két jó vendég védekezés után Szögi visszaszerzett labdájából Drahos szerzett igen fontos triplát bő egy perccel a vége előtt (74-80). Spagnolo gyors kosara után egy hosszú ellentámadás Kovács kiállításával zárult. A hazaiak játékosának szándékos könyöklését büntetők és Madár kényszerből elengedett sikeres extra triplái követték. A taktikai szabálytalanságért járó büntetőket Cole többnyire értékesítette, így egy igen komoly mérkőzésen a MEAFC saját pályáján győzte le az első helyen kiemelt Oroszlányt (84-86).

A negyeddöntő második mérkőzése Miskolcon az Egyetemi Körcsarnokban lesz vasárnap. A 17:30-kor kezdődő találkozóra a belépés ingyenes!

Szép munka, így tovább! Hajrá, MEAFC!

OSE Lions – MEAFC 84-86 (22-29, 22-18, 16-21, 24-18)

NB I/B-s kosárlabda bajnokság, negyeddöntő, 1. mérkőzés. Oroszlány, Krajnyik „Akác” András Sportcsarnok, 800 néző.

Vezette: Balog György, Vida Béla, Csabai-Kaskötő Brigitta.

Oroszlány: Kiss K. (3/3), Illés (20/12), Kovács (15/3), Sömenek (13), Spagnolo (13). Csere: Madár (11/9), Kiss Á. (4), Zsíros (3/3), Bödör (2). Edző: Vavra András.

MEAFC: Szögi (15/3), Drahos (6/6), Cole-Brinson (39/12), Orliczki B. (1), Béres (2). Csere: Takács (13/9), Lippai (6), Homoki (2), Timkó (2), Máté. Edző: Walke Károly.

Walke Károly, vezetőedző: Büszke vagyok a játékosaimra. Olyan csapat otthonában győztünk, ahol nem sokan fogadtak volna ránk. Csapatként, hatalmas mentális és fizikális erővel játszottunk, melynek alapja a mérkőzés előtt elvégzett másfél hetes kemény munka volt. Helyén kezeljük a sikert, vasárnap még nagyon kemény feladat vár ránk.

AKTUALITÁSOK: ajánló

az utolsó 4 cikk • összesen 428 cikkből

• EFOP doktori interjú

EFOP doktori interjú • 11 napja

Hosszú távú fejlesztési program indult a Miskolci Egyetemen, mely pályázati forrásból biztosítja az Egyetem kutatási fókuszainak az Intelligens Szakosodási Stratégia célrendszereihez való jobb illesztését, a kutatási rendszer belső működésének átalakítását, valamint a kutatói utánpótlás biztosítását.

• Szalamander - Elbúcsúztak a várostól egyetemünk végzős hallgatói

Szalamander - Elbúcsúztak a várostól egyetemünk végzős hallgatói • 17 napja

Régi selmeci hagyomány, hogy szalamanderrel, azaz fáklyás felvonulással búcsúznak a Várostól és a Campustól a valétáló hallgatók – így köszönik meg az itt eltöltött éveket. A 2018-ban valétáló bányász-, kohász-, gépész-, jogász-, gazdász-, bölcsész- és egészségügyis hallgatók látványos, selmeci hagyományokat idéző búcsúünnepsége június 27-én este zajlott.

• Egyetemünkön ülésezett az FDSZ

Egyetemünkön ülésezett az FDSZ • 31 napja

Június 14-én kibővített küldöttértekezletet tartott a Miskolci Egyetemen a Felsőoktatásban Dolgozók Szakszervezete (FDSZ). Az ülést Dr. Dabasi - Halász Zsuzsanna nyitotta meg, aki amellett, hogy Egyetemünk oktatója, a Szakszervezet miskolci elnöki posztját is betölti.

• Oktatói és hallgatói kitüntetések a 29. Nemzetközi Hegesztési Konferencián

Oktatói és hallgatói kitüntetések a 29. Nemzetközi Hegesztési Konferencián • 35 napja

Idén is megújuló tartalommal és partnerekkel rendezték meg a 29. Nemzetközi Hegesztési Konferenciát május 24-26. között a Miskolci Egyetemen, a Magyar Hegesztési Egyesület, a Magyar Hegesztéstechnikai és Anyagvizsgálati Egyesülés, a Magyar Anyagvizsgálók Egyesülete, és a Magyar Roncsolásmentes Vizsgálati Szövetség együttműködésben.