Óriásit hajrázott a MEAFC!

írta MEAFC, 2018. május 16–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Óriásit hajrázott a MEAFC!

Az utolsó előtti másodpercben dobott kosárral szerzett előnyt a Pécs.

Lendületes és egységes csapat hírében állt a Pécs, amit már az első negyedben a pályán is bebizonyítottak. Béres lépett be kétszer is jó ütemben, Demeter és Krnjajski vezetésével a vendégek azonban utolérték a házigazdát, majd szép helyzetekből elért kosaraikkal tartották az előnyt. Takács tripláival közelített a MEAFC, de a sok pontos nyitány vendég vezetéssel zárult (23-25).

Folyamatosan kereste a hazai kispad a fogást ellenfelén. Hiába osztott ki a lefújásig összesen 15 gólpasszt a Drahos-Szögi páros, az alacsonyabb szerkezet elleni munka csak helyenként hozott igazi előnyt. Timkó és Lippai belső kosarai látványosak voltak, ám az ellenfél féildőben is előrébb tartott (45-48).

A fordulást követő negyed finoman szólva sem a MEAFC eredményességéről szólt. A vendégek rengeteg büntetőhöz jutottak és ezeket kihasználva nagyobb előnyre tehettek szert. A mérkőzésen a Miskolc csupán 16 alkalommal dobhatott büntetőt, míg a pécsiek 36-szor kísérletezhettek a vonal mögül (61-75).

A hazai szurkolók akkor sem adták fel, amikor Berkics triplája után majd húsz pont volt a felek között (61-78), és tovább bíztatták csapatukat. Lippai és Szögi pontjai ébresztőt fújtak, majd négy perccel a vége előtt Drahos vette hátára csapatát. A miskolciak irányítója zsinórban dobott 4 triplát, amelyek hatására 70-81-ről egészen 84-86-ra zárkózott a MEAFC. Drahos kipontozódása után Takács ziccerrel egyenlített, ám a pécsiek triplával fejezték be támadásukat. A döntetlen elmaradt, folytatás jövő vasárnap Pécsett (89-92).

MEAFC – PVSK-Kronosz Kiadó 89-92 (23-25, 22-23, 16-27, 28-17)

NB I/B Piros csoport Rájátszás az 5-8. helyért. Miskolc, Körcsarnok, 200 néző.

Vezette: Válé Flórián, Nagy Viktor, Sentényi Barna.

MEAFC: Szögi (18/12), Takács (11/9), Drahos (18/15), Homoki (5), Béres (6). Csere: Lippai (13), Timkó (9), Kopasz (3), Cole-Brinson (2), Orliczki M. Edző: Walke Károly.

Pécs: Bíró (5), Krnjajski (20/6), Popgyákunik (15/9), Demeter (20), Kővágó-Laska (9). Csere: Berkics (15/9), Popadic (4/3), Benke (2), Mándity (2). Edző: Juhász Olivér.

Walke Károly, vezetőedző: Nehezen tudtuk felvenni a mérkőzés ritmusunkat, melybe időnként érthetetlen hibák csúsztak. A mérkőzés végén Drahos Gábor extra hárompontosaival minimalizáltuk a különbséget, ezzel egy jó idegenbeli teljesítmény mellett életben maradtak a reményeink az 5. hely megszerzésére.

• EFOP doktori interjú

EFOP doktori interjú • 11 napja

Hosszú távú fejlesztési program indult a Miskolci Egyetemen, mely pályázati forrásból biztosítja az Egyetem kutatási fókuszainak az Intelligens Szakosodási Stratégia célrendszereihez való jobb illesztését, a kutatási rendszer belső működésének átalakítását, valamint a kutatói utánpótlás biztosítását.

• Szalamander - Elbúcsúztak a várostól egyetemünk végzős hallgatói

Szalamander - Elbúcsúztak a várostól egyetemünk végzős hallgatói • 17 napja

Régi selmeci hagyomány, hogy szalamanderrel, azaz fáklyás felvonulással búcsúznak a Várostól és a Campustól a valétáló hallgatók – így köszönik meg az itt eltöltött éveket. A 2018-ban valétáló bányász-, kohász-, gépész-, jogász-, gazdász-, bölcsész- és egészségügyis hallgatók látványos, selmeci hagyományokat idéző búcsúünnepsége június 27-én este zajlott.

• Egyetemünkön ülésezett az FDSZ

Egyetemünkön ülésezett az FDSZ • 31 napja

Június 14-én kibővített küldöttértekezletet tartott a Miskolci Egyetemen a Felsőoktatásban Dolgozók Szakszervezete (FDSZ). Az ülést Dr. Dabasi - Halász Zsuzsanna nyitotta meg, aki amellett, hogy Egyetemünk oktatója, a Szakszervezet miskolci elnöki posztját is betölti.

• Oktatói és hallgatói kitüntetések a 29. Nemzetközi Hegesztési Konferencián

Oktatói és hallgatói kitüntetések a 29. Nemzetközi Hegesztési Konferencián • 35 napja

Idén is megújuló tartalommal és partnerekkel rendezték meg a 29. Nemzetközi Hegesztési Konferenciát május 24-26. között a Miskolci Egyetemen, a Magyar Hegesztési Egyesület, a Magyar Hegesztéstechnikai és Anyagvizsgálati Egyesülés, a Magyar Anyagvizsgálók Egyesülete, és a Magyar Roncsolásmentes Vizsgálati Szövetség együttműködésben.

Rada János