Tudományos konferencia a modern állam kihívásairól

írta Halász Csenge, 2018. május 17–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A Miskolci Egyetem Állam -és Jogtudományi Karának az Államtudományi Intézete, az Államtudományi Kutatóközpont és az MTA-Miskolci Akadémiai Bizottság Állam-és Jogtudományi Szakbizottság, Államtudományi Munkabizottsága május 10-én „A modern állam kihívásai” címmel tudományos konferenciát rendezett egyetemünkön.

Tudományos konferencia a modern állam kihívásairól

A Miskolci Egyetem Állam-és Jogtudományi Karának az Államtudományi Intézete, az Államtudományi Kutatóközpont és az MTA-Miskolci Akadémiai Bizottság Állam-és Jogtudományi Szakbizottság, Államtudományi Munkabizottsága május 10-én „A modern állam kihívásai” címmel tudományos konferenciát rendezett egyetemünkön.

A konferencián elhangzó tudományos előadások számos szempontból vizsgálat tárgyává tették azokat a jogi és társadalmi problémákat, amelyekre egy mai, modern államnak reflektálnia kell.

A rendezvényt Prof. Dr. Paulovics Anita intézetigazgató asszony köszöntő szavai nyitották meg, majd a tudományos prezentációk következtek.

Az első előadást Dr. Szalay Péter alkotmánybíró tartotta, őt követte Dr. Demjén Péter az Észak-Magyarországi Közigazgatási és Munkaügyi Regionális Kollégium vezetője, majd Dr. Lukács Irén a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal főigazgatója következett, ezt követően a konferencia délelőtti blokkját Dr. Olasz András a Nemzeti Adó és Vámhivatal Heves Megyei Adó és Vámigazgatósága igazgatóhelyettesének prezentációja zárt le.

Az ebédszünet után, a délutáni blokkban az Államtudományi Intézet oktatóinak az előadásai következtek. Így nem hiányoztak az alkotmányjogi, közigazgatási jogi, és pénzügyi jogi témájú prezentációk sem. Néhány példával élve, hallhattunk előadást az Alkotmánybíróság döntéseinek a személyiségi jogokra gyakorolt hatásáról, a területi közigazgatás szerepéről és jelentőségéről, az állatvédelem és a természetvédelem jogi kihívásairól, az elektronikus közigazgatás helyzetéről, a gyülekezési jogról és az eljárási alapjogok jelentőségéről, a pénzügyi rendszer jelenkori kihívásairól, valamint a közigazgatás és a politika kapcsolatáról is.

Összességében egy nagyon érdekes, releváns jogtudományi kérdéseket tárgyaló konferenciát sikerült megvalósítani. A modern állam kihívásai számos aspektusból új megvilágításba kerültek, a hallgatóság új információk birtokába jutott a bemutatott kutatási témák kapcsán, a résztvevőknek pedig értékes tudományos diskurzusra nyílt lehetőségük.

• Rangos nemzetközi díjat nyert a Műszaki Földtudományi Kar „Grow Observatory” projektje

Rangos nemzetközi díjat nyert a Műszaki Földtudományi Kar „Grow Observatory” projektje • 2 napja

Jelentős elismerést kapott a Miskolci Egyetem részvételével futó nemzetközi Horizon 2020 kutatási pályázat, az Európai Földtulajdonosok Szövetsége (European Landowner’ Organization) „Land and soil management” díját ugyanis az idén a „Grow Observatory” projekt kapta.

• Országos Miskolci Jogi Disputa Verseny

Országos Miskolci Jogi Disputa Verseny • 11 napja

2019. március 28-29-én a Miskolci Egyetem Állam-és Jogtudományi Karán megrendezésre került az első Országos Miskolci Jogi Disputa Verseny.

• Kormányhivatali nyílt napot tartottak egyetemistáknak

Kormányhivatali nyílt napot tartottak egyetemistáknak • 12 napja

Március 21-én a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal Nyílt napot tartott egyetemisták részére, amely immár nyolc éves hagyományra tekint vissza.

• Interjú Dr. Szabó-Tóth Kingával

Interjú Dr. Szabó-Tóth Kingával • 14 napja

Dr. Szabó-Tóth Kinga szociológussal, az Alkalmazott Társadalomtudományok Intézetének vezetőjével, nemzetközi dékánhelyettessel ültünk le beszélgetni az oktatási módszertanokról, a hallgatóság bevonásáról, az intézet megújulásáról.