Stratégiai együttműködési megállapodást kötött a National Instruments és a Miskolci Egyetem

írta Sajtóközlemény, 2019. május 20–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Az NI Hungary Kft. és Miskolci Egyetem stratégiai megállapodása az ipar és a felsőoktatás együttműködésére is ösztönzően hat! A Miskolci Egyetem és a National Instruments (NI) debreceni leányvállalata, az NI Hungary Kft. a magas színvonalú és a legújabb tudományos és technológiai ismeretek átadására épülő műszaki felsőoktatás, valamint a mérnökképzés kiemelt támogatása érdekében május 16-án Miskolcon stratégiai együttműködési megállapodást kötött.

Az egyetem főépületében megtartott sajtótájékoztatón Prof. Dr. Torma András, a Miskolci Egyetem rektora elmondta, hogy az együttműködés már több mint 30 éve megkezdődött néhány, mérőkártyával és LabVIEW-val felszerelt Macintosh számítógép adományozásával. Az első konkrét megállapodás aláírására pedig az NI debreceni leányvállalatának indulásakor már sor került. A rektor hozzátette, hogy az elmúlt évtizedek során számos eszköz és szoftver adományt kaptak az oktatók és a hallgatók, de ez a mostani megállapodás új szintre emeli az eddigi kapcsolatokat. Az egyetem - amely idén ünnepli alapításának 70. évfordulóját - a stratégiai megállapodásnak köszönhetően öt területen kiemelten fog együttműködni a National Instruments-szel.

Az egyetem vezetője szerint bármely területet is vizsgáljuk, legyen az oktatás, a kutatás-fejlesztés, a közös pályázatok, az egyetemi infrastruktúra fejlesztése vagy a munkaerőpiaci igényeknek megfelelő összehangolt tevékenység, az NI-jal közösen pozitív példával tudnak szolgálni az egész felsőoktatás és ipar számára. Dr. Deák Csaba, a Miskolci Egyetem kancellárja azt hangsúlyozta, hogy a mostani megállapodás újra megerősíti a felsőoktatás és az ipar kölcsönös előnyökön alapuló kapcsolatát. Kiemelte, hogy az egyetem nemcsak a város, vagy a régió határán belül működő cégek, hanem egy nemzetközi cég, az NI Hungary Kft. számára is vonzó lehet.

Elmondta, hogy ennek a kiváló kapcsolatnak köszönhetően az amerikai cég és az egyetem villamosmérnök hallgatói közösen tudnak bekapcsolódni olyan nemzetközi projektekbe is, mint a Svájcban működő CERN. Dr. Ábrahám László, az NI Hungary Kft. ügyvezetője szerint a Miskolci Egyetemnek országosan is jó híre van, annyira konstruktív és rugalmas a kapcsolata az iparral. Ennek bizonyítéka, hogy a debreceni cég 2001-es alapítása óta folyamatosan tud fejlődni az együttműködés. Az ügyvezető bejelentette, hogy a megállapodás aláírása mellett több, mint 16 millió forint értékben szoftveradománnyal támogatják a felsőoktatási intézményt. Nagyon jó helyre kerül ez a segítség - hangsúlyozta Ábrahám László - mert az NI munkavállalói közül egyre többen itt, a Miskolci Egyetem Villamosmérnöki karán végeztek.

A mai munkaerőpiaci helyzetben pedig létkérdés, hogy a világszínvonalú eszközöket és programokat minél jobban és minél több helyen alkalmazzák az oktatásban és a kutatásban. A mostani adomány például lehetővé teszi a hallgatók részére, hogy a szoftvert a saját, otthoni számítógépükön is használhatják, amíg a hallgatói jogviszonyuk fennáll a Miskolci Egyetemmel. Az így megszerzett tudás lehetővé teszi, hogy a mérnökhallgatók az iparban azonnal hasznosíthassák majd az ismereteiket – tette hozzá az ügyvezető.

Fotó: ME Beiskolázási Központ

• FLO RIDA A 2020-AS EFOTT-ON • 5 napja

Az EFOTT szervezőcsapata közzétette az első nemzetközi fellépőt, akit a Velencei-tó partjára várnak: ő pedig nem más, mint a világhírű amerikai rapper, Flo Rida! Produkcióját hazai közönség még biztosan nem láthatta, hiszen régi nagy slágerei mellett legújabb albumával fogja végigbulizni a nyarat. Ráadásul mindezt egy Pitbullal közös dal előzi meg hamarosan. Nézzük, ki mindenki érkezik még a 45. EFOTT-ra!

• A Miskolci Egyetem továbbra is a növekedés útján • 24 napja

A Miskolci Egyetemre felvett hallgatók száma 2019-ben a 2018. évihez képest 10 százalékkal emelkedett, amivel a felsőoktatási intézmények között országosan is az élmezőnyben foglalunk helyet.

• Traveller Review Award díjazott lett az Uni-Hotel Diákotthon

Traveller Review Award díjazott lett az Uni-Hotel Diákotthon • 29 napja

A Miskolci Diákotthon Kft. Nemzeti Tanúsító védjegyes legmagasabb minősítésű ifjúsági szálláshelye az UNI-HOTEL Diákotthon Traveller Review Award díjazott lett a 2020-as évben.

• Ismerkedés az 5G-vel

Ismerkedés az 5G-vel • 56 napja

November 20-án az 5G-ről láthatott érdekes előadást a Miskolci Egyetem könyvtárának Disputa terében minden érdeklődő, a Vodafone alkalmazottjainak előadásában. Az előadást Hegyi Barnabás – villamosmérnök -, valamint Emri Dávid – folyamat- és innovációmenedzsment – tartotta.