X. Kutatók Éjszakája a Miskolci Egyetemen

írta Kiss Viktor, uni-miskolc, 2016. szeptember 29–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Immár 10 éve, hogy a Miskolci Egyetem először nyitotta meg a kapuit a kíváncsi gyerekek, fiatalok és szüleik előtt. A nagy érdeklődésre való tekintettel a jubileumi Kutatók Éjszakája szeptember 30-án (pénteken) 17 órától újra kinyitja kapuit és a tudomány varázslatos világába kalauzolja el az érdeklődőket.

X. Kutatók Éjszakája a Miskolci Egyetemen

Immár 10 éve, hogy a Miskolci Egyetem először nyitotta meg a kapuit a kíváncsi gyerekek, fiatalok és szüleik előtt. A nagy érdeklődésre való tekintettel a jubileumi Kutatók Éjszakája szeptember 30-án (pénteken) 17 órától újra kinyitja kapuit és a tudomány varázslatos világába kalauzolja el az érdeklődőket.

A számos érdekes és izgalmas program, mint a látványcsapolás és alumíniumöntés; érdekes kémiai, látványos fizikai kísérletek; interaktív bűnügyi játék; bányalátogatás; vicces vagy meghökkentő kulturális szokások; szablyavívás; egészségügyi vizsgálatok; felbukkanó robotok mellett idén először extrém tüzeléstechnikai előadáson is részt vehetnek az érdeklődők, és a bátrabbak a MElmeHázában tesztelhetik a tudásukat.

A Kutatók Éjszakája idei programfüzete ITT olvasható el részletesen és lapozgatható formátumban.

A rendezvény idején ismét közlekedik majd a retrobusz, illetve egy másik, modern busz, amelyeknek menetrendje ITT olvasható.

• Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől

Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől • 28 napja

A Miskolci Egyetemen immáron 13 éve működik az Egyetemi Lelkészség. Ökumenikus mini-intézmény lévén, négy felekezet (római és görög katolikus, református és evangélikus) munkáját fogja össze. Az önállóság fenntartása mellett minden közösen végezhető tevékenységet együtt szerveznek a lelkészek.

• Ismerkedés az 5G-vel

Ismerkedés az 5G-vel • 28 napja

November 20-án az 5G-ről láthatott érdekes előadást a Miskolci Egyetem könyvtárának Disputa terében minden érdeklődő, a Vodafone alkalmazottjainak előadásában. Az előadást Hegyi Barnabás – villamosmérnök -, valamint Emri Dávid – folyamat- és innovációmenedzsment – tartotta.

• A Miskolci Egyetem Épületeinek kialakulása

A Miskolci Egyetem Épületeinek kialakulása • 29 napja

Egyetemünk mai képének kialakulása hosszas folyamat volt, mely sokszor politikai és más egyéb okok miatt sok fennakadásba ütközött, de eredménye megkérdőjelezhetetlen, hiszen a tavalyi évben is a Miskolci Egyetem nyerte el az ország legszebb campusa címet.

• Bevonattechnikai előadás

Bevonattechnikai előadás • 30 napja

Dr. Ostorházi László, az Ostorházi Bevonattechnikai Kft. tulajdonosa tartott előadást november 12-én Korrózió a járműiparban címmel.