X. Kutatók Éjszakája a Miskolci Egyetemen

írta Kiss Viktor, uni-miskolc, 2016. szeptember 29–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Immár 10 éve, hogy a Miskolci Egyetem először nyitotta meg a kapuit a kíváncsi gyerekek, fiatalok és szüleik előtt. A nagy érdeklődésre való tekintettel a jubileumi Kutatók Éjszakája szeptember 30-án (pénteken) 17 órától újra kinyitja kapuit és a tudomány varázslatos világába kalauzolja el az érdeklődőket.

X. Kutatók Éjszakája a Miskolci Egyetemen

Immár 10 éve, hogy a Miskolci Egyetem először nyitotta meg a kapuit a kíváncsi gyerekek, fiatalok és szüleik előtt. A nagy érdeklődésre való tekintettel a jubileumi Kutatók Éjszakája szeptember 30-án (pénteken) 17 órától újra kinyitja kapuit és a tudomány varázslatos világába kalauzolja el az érdeklődőket.

A számos érdekes és izgalmas program, mint a látványcsapolás és alumíniumöntés; érdekes kémiai, látványos fizikai kísérletek; interaktív bűnügyi játék; bányalátogatás; vicces vagy meghökkentő kulturális szokások; szablyavívás; egészségügyi vizsgálatok; felbukkanó robotok mellett idén először extrém tüzeléstechnikai előadáson is részt vehetnek az érdeklődők, és a bátrabbak a MElmeHázában tesztelhetik a tudásukat.

A Kutatók Éjszakája idei programfüzete ITT olvasható el részletesen és lapozgatható formátumban.

A rendezvény idején ismét közlekedik majd a retrobusz, illetve egy másik, modern busz, amelyeknek menetrendje ITT olvasható.

• A Miskolci Egyetem az innovációs házépítő világverseny élmezőnyében • 24 napja

A Miskolci Egyetem csapata 4 díjat nyert a Solar Decathlon Europe elnevezésű rangos, nemzetközi egyetemi hallgatók innovációs házépítő-versenyén.

• Hat éves rekordot döntött a Miskolci Egyetem

Hat éves rekordot döntött a Miskolci Egyetem • 28 napja

Tovább emelte népszerűségét a Miskolci Egyetem, immáron hat éves rekordot döntött a felvettek száma – derül ki a 2019. július 24-én közzétett ponthatárok első értékeléséből. A Miskolci Egyetemre felvett hallgatók száma a tavalyihoz képest több, mint 5 százalékkal emelkedett, amivel várhatóan a felsőoktatási intézmények között országosan is az élmezőnyben foglalunk helyet.

• Gyógypedagógiai képzés indul a Miskolci Egyetemen

Gyógypedagógiai képzés indul a Miskolci Egyetemen • 29 napja

Újabb mérföldkőhöz érkezett a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Karának megújulása: 2019-ben immár a gyógypedagógia (BA) alapszak is elrajtol a miskolci campuson. Az új alapképzés korszerű digitális tananyagokkal várja a jelentkezőket, akik akár állami ösztöndíjas férőhelyekre is pályázhatnak a pótfelvételi eljárás keretében.

• Valétálás a Miskolci Egyetemen

Valétálás a Miskolci Egyetemen • 55 napja

Fáklyás menettel, selmeci dalokat énekelve búcsúztak el az egyetemtől és a várostól a végzős hallgatók Miskolcon. Ünnepélyes keretek között, ünnepi beszédekkel kezdődött 2019. június 26-án 21 órakor a végzős miskolci egyetemisták búcsúünnepsége, a Szalamander.