Hulladékcsökkentési hét a Miskolci Egyetemen

írta uni-miskolc, 2016. november 22–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Hulladékcsökkentési hét a Miskolci Egyetemen

Idén campusunk is csatlakozott az Európai Hulladékcsökkentési Hét elnevezésű kezdeményezéshez, amelynek keretében az egyetemen működő MEgreen környezetvédelmi öntevékeny hallgatói csoport, a ME-HÖK és a Magyar Környezeti Nevelési Egyesület Miskolci Egyetemi Hulladékcsökkentési Hét elnevezéssel környezetvédelmi rendezvénysorozatot szervez. Az eseménysorozat megnyitóját november 21-én (hétfőn) tartották a főbejárati üveg előcsarnokban.

A szervezők 4 napon keresztül az egyetemünkön tartandó különféle aktivitásokkal szeretnének rávilágítani a hulladékcsökkentés és a szelektív hulladékgyűjtés fontosságára.

A rendezvénysorozat plakátja ITT tekinthető meg.

FONTOS: A november 24-én (csütörtökön) 9.00 és 13.00 óra között tartandó előadásokat az V. előadóban (A/1. épület magasföldszint 3-4. ajtó) fogják megtartani

• Miskolci Egyetem és BOKIK együttműködés

Miskolci Egyetem és BOKIK együttműködés • 4 napja

Kölcsönös előnyökön alapuló, stratégiai szintű, hosszú távú szakmai együttműködésről kötött megállapodást a Miskolci Egyetem és a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kereskedelmi és Iparkamara.

• Hosszabbításban egy hajszálon múlt a győzelem!

Hosszabbításban egy hajszálon múlt a győzelem! • 5 napja

Határozott védekezéssel és lendületes támadásokkal már a kezdést követően jelezte a MEAFC, hogy nyerni érkezett Veszprémbe (2-8). A harmadik percben a hetek óta egyre jobb formába lendülő Galló azonban egy ütközést követően a parkettán maradt.

• Zsinórban harmadik győzelmünket arattuk!

Zsinórban harmadik győzelmünket arattuk! • 19 napja

Takács triplájával kezdődött a megegyező mérleggel (4 győzelem, 2 vereség) 3. és 4. helyen álló csapatok találkozója, majd kisvártatva Szögi és Máté is beköszönt távolról. Az eredményes hazai kezdést pontszegény, de annál nagyobb sebességű folytatás követte.

• Ösztöndíj

Ösztöndíj • 23 napja

Minden szerdán délben egyenruhás emberek gyülekeznek a III. előadó környékén. Utána jártunk mi is történik ekkor egyetemünkön. A katonai egyenruha már messziről felismerhető, így sejtettük hová kell fordulnunk, hogy felvilágostást kapjunk.

Rada János