XXVIII. microCAD Nemzetközi Multidiszciplináris Tudományos Konferencia

írta Boldizsár Csongor, 2014. május 13–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A Miskolci Egyetem 28. alkalommal rendezte meg a MicroCAD Nemzetközi Tudományos Konferenciát április 10–11-én, amely neves külföldi és hazai szakemberek plenáris előadásaival kezdődött.

XXVIII. microCAD Nemzetközi Multidiszciplináris Tudományos Konferencia

Ahogy Prof. Dr. Kékesi Tamás tudományos és nemzetközi rektorhelyettes megnyitóbeszédében elhangzott, a rendezvényt ebben az évben is azzal a céllal rendezték meg, hogy a Miskolci Egyetem akkreditált tudományterületein tevékenykedő hazai, illetve külföldi kutatóknak, szakembereknek és hallgatóknak lehetőségük legyen kutatási eredményeik bemutatására, az eredmények megvitatására, új szakmai és emberi kapcsolatok kiépítésére. A műszaki és mérnöki tudományterületeken kívül jelen voltak a gazdaságtudomány, a jogtudomány, a bölcsészet- és társadalomtudomány, valamint az egészség- és orvostudomány képviselői is. A rektorhelyettes hangsúlyozta, a konferencia külön célja a Miskolci Egyetemen futó TÁMOP projektek tudományos műhelyeiben elért kutatási eredmények széleskörű bemutatása és terjesztése.

A kétnapos rendezvényen 8 szimpóziumban folyt a munka. A szimpóziumokban elhangzó 187 előadásból 55-öt külföldi, 38-at magyarországi intézményekből érkező, valamint 94-et a Miskolci Egyetemről jelentkezett előadó tartott. A konferencián több nemzet kutatói is részt vettek, többek között Ausztriából, Görögországból, Horvátországból, Lengyelországból, Németországból, Oroszországból, Romániából, Szlovákiából és Ukrajnából érkeztek vendégek.

(fotó: Harcsik Béla)

A konferencia kulturális és kísérőrendezvényei között szerepelt egy díszvacsora, továbbá a már hagyománynak számító találkozón átadásra került a „Díszpolgár” cím azon személyek számára, akik az elmúlt évek során sokat fáradoztak a konferencia sikeréért, rangjának emeléséért. Ezt a címet a 2011-ben, a 25. jubileumi konferencián alapított „Emlékdíj” egészíti ki, amelyet a konferencia Tudományos Bizottsága minden évben, a Miskolci Egyetem egy-egy karának valamely tudósához fűződően, az adott nagyszámú fiatal hazai kutatót megmozgató szakterületen elbírált legjobb tudományos cikk szerzőjének adományoz.

V.D.

• Traveller Review Award díjazott lett az Uni-Hotel Diákotthon

Traveller Review Award díjazott lett az Uni-Hotel Diákotthon • 4 napja

A Miskolci Diákotthon Kft. Nemzeti Tanúsító védjegyes legmagasabb minősítésű ifjúsági szálláshelye az UNI-HOTEL Diákotthon Traveller Review Award díjazott lett a 2020-as évben.

• Ismerkedés az 5G-vel

Ismerkedés az 5G-vel • 32 napja

November 20-án az 5G-ről láthatott érdekes előadást a Miskolci Egyetem könyvtárának Disputa terében minden érdeklődő, a Vodafone alkalmazottjainak előadásában. Az előadást Hegyi Barnabás – villamosmérnök -, valamint Emri Dávid – folyamat- és innovációmenedzsment – tartotta.

• Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől

Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől • 32 napja

A Miskolci Egyetemen immáron 13 éve működik az Egyetemi Lelkészség. Ökumenikus mini-intézmény lévén, négy felekezet (római és görög katolikus, református és evangélikus) munkáját fogja össze. Az önállóság fenntartása mellett minden közösen végezhető tevékenységet együtt szerveznek a lelkészek.

• A Miskolci Egyetem Épületeinek kialakulása

A Miskolci Egyetem Épületeinek kialakulása • 32 napja

Egyetemünk mai képének kialakulása hosszas folyamat volt, mely sokszor politikai és más egyéb okok miatt sok fennakadásba ütközött, de eredménye megkérdőjelezhetetlen, hiszen a tavalyi évben is a Miskolci Egyetem nyerte el az ország legszebb campusa címet.