Együttműködés az Egészségügyi Kar és a Cigány Szakkollégium között

írta Sajtóközlemény, 2017. április 28–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Együttműködés az Egészségügyi Kar és a Cigány Szakkollégium között

Együttműködés a hátrányos helyzetű fiatalok egészségügyi diplomához segítése érdekében

Április 26-án kiegészítő együttműködési megállapodást írt alá a Görögkatolikus Egyetemi és Főiskolai Kollégium Cigány Szakkollégiuma és a Miskolci Egyetem Egészségügyi Kara. Az egyetem részéről Prof. Dr. Torma András rektor és Dr. Kiss-Tóth Emőke dékán, a Miskolci Egyházmegye részéről Dr. Orosz Atanáz megyéspüspök, a Görögkatolikus Cigány Szakkollégium részéről pedig Makkai László püspöki helynök, igazgató írta alá a megállapodást.

Az egyetemmel immár öt éve fennálló együttműködés kiegészítésének célja a beiskolázási tevékenység kölcsönös segítése, valamint a hátrányos helyzetű hallgatók felsőoktatásban történő tanulmányainak támogatása mindkét aláíró fél részéről. A Szakkollégium ösztöndíjakkal, kollégiumi elhelyezéssel, illetve felzárkóztató programokkal, az Egészségügyi Kar pedig mentori tevékenységgel vállalja a diákok támogatását. Az együttműködő felek kölcsönösen biztosítják egymás számára az esélyegyenlőséggel kapcsolatos programokon, rendezvényeken történő részvételt annak érdekében, hogy a roma származású és hátrányos helyzetű hallgatók érdekei megfelelő hangsúlyt kapjanak az egészségtudományi képzési területen. Az Egészségügyi Karon képzett hallgatók lelki és szakmai felkészítésében is szerepet vállalhat a Kollégium azzal a céllal, hogy az egészségügy terén elhelyezkedő fiatalok minél elkötelezettebb szakemberekként kerüljenek ki az intézményből.

A halmozottan hátrányos helyzetű térségekben – mint amilyen az észak-magyarországi régió is – különösen fontos, hogy jelen legyenek a diplomás egészségügyi szakemberek, akiknek a képzését a régióban kizárólag a Miskolci Egyetem Egészségügyi Kara tudja biztosítani.

Az egészségügyi szempontból is elmaradott térségek felemelkedésének és fejlődésének kulcsa a helyi szokásokat és körülményeket jól ismerő, helyi elköteleződésű, jól képzett szakemberek, egy értelmiségi réteg kinevelése. A Miskolci Egyetem Egészségügyi Karán végzett védőnők, gyógytornászok, radiográfusok, egészségturizmus-szervezők valamint labordiagnosztikai analitikusok jellemzően a régióban helyezkednek el, így nagyban hozzájárulnak a lakosság testi-lelki egészségi állapotának, életminőségének javításához.

Az esélyegyenlőség biztosítása és a felzárkóztatás elősegítése a többségi-kisebbségi együttélés, az integráció záloga. Jelen kiegészítő megállapodás ezen társadalmi elvárásokhoz és igényekhez illeszkedik azáltal, hogy az Egészségügyi Kar és a Görögkatolikus Cigány Szakkollégium együttesen vállalja a hátrányos helyzetből induló tehetséges fiatalok képzését és támogatását.

• Erasmusszal Törökországban

Erasmusszal Törökországban • 6 órája

A MEgazin decemberi számában részletesebben fogunk foglalkozni az Erasmus programmal, ebben a cikkben Hultai Dóra törökországi élménybeszámolóját olvashatjátok.

• Nem hibázott a listavezető Miskolcon!

Nem hibázott a listavezető Miskolcon! • 18 órája

A harmadik helyen álló MEAFC fogadta a veretlen listavezető tavalyi bronzérmes Oroszlányt. Miskolci szemszögből remekül indult a csoport rangadója, hiszen Drahos és Szögi lendületével villámrajtot vett a Miskolc. Jó védekezéssel párosult a támadás, ám az utolsó fél percben két nagy hibát is elkövetett a házigazda.

• Együttműködéssel erősít a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Miskolci Egyetem

Együttműködéssel erősít a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Miskolci Egyetem • 3 napja

Egymást erősítő beiskolázási program kidolgozása és megvalósítása, a műszaki, informatikai valamint bionikai területen szoros együttműködés kialakítása és közös képzési lehetőségekről írt alá megállapodást a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Miskolci Egyetem.

• Miskolci Egyetem és BOKIK együttműködés

Miskolci Egyetem és BOKIK együttműködés • 9 napja

Kölcsönös előnyökön alapuló, stratégiai szintű, hosszú távú szakmai együttműködésről kötött megállapodást a Miskolci Egyetem és a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kereskedelmi és Iparkamara.

Rada János