Nyolcadik tanévét zárta a Szépkorúak Akadémiája

írta Dr. Dobos László, 2017. június 14–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A Miskolci Egyetemen 2009. szeptember 18.-án először induló Szépkorúak Akadémiája VIII. évét zárta ünnepélyes keretek között 2017. június 9.-én az Egyetem Díszaulájában.

Nyolcadik tanévét zárta a Szépkorúak Akadémiája

A Miskolci Egyetemen 2009. szeptember 18.-án először induló Szépkorúak Akadémiája VIII. évét zárta ünnepélyes keretek között 2017. június 9.-én a Miskolci Egyetem Díszaulájában.

A 2016/2017. tanévre 141 fő Szépkorú Társunk kérte regisztrációját a Szépkorúak Akadémiájának VIII. évére. A teljes tanév során 104 órát hallgattak meg a résztvevők, az egyetem professzorai és minősített oktatói, valamint külső előadók előadásai során. Az előadásokat minden esetben aktív konzultáció követte. Az ünnepélyes tanévzárón 130 fő vehette át Óváriné Dr. Balajti Zsuzsannától, az egyetem tanulmányi rektorhelyettesértől a díszes certifikációt.

A résztvevőket köszöntötte  a Miskolci Egyetem rektorhelyettese, Miskolc MJ Város alpolgármestere, valamint a képzés felelőse. A résztvevők nevében egy hallgató mondott köszönetet az egyetem vezetésének, az oktatóknak és szervezőknek áldozatos munkájukért.

A Szépkorúak Akadémiája a 2017/2018. tanévben is folytatja munkáját
​A teljes információ megjelenik honlapunkon: www.harmadikkoregyeteme.hu​

​Szeretettel:
Dr. Dobos László 3KEMA Kuratórium elnöke
D. Laci​

• EFOP doktori interjú

EFOP doktori interjú • 8 napja

Hosszú távú fejlesztési program indult a Miskolci Egyetemen, mely pályázati forrásból biztosítja az Egyetem kutatási fókuszainak az Intelligens Szakosodási Stratégia célrendszereihez való jobb illesztését, a kutatási rendszer belső működésének átalakítását, valamint a kutatói utánpótlás biztosítását.

• Szalamander - Elbúcsúztak a várostól egyetemünk végzős hallgatói

Szalamander - Elbúcsúztak a várostól egyetemünk végzős hallgatói • 14 napja

Régi selmeci hagyomány, hogy szalamanderrel, azaz fáklyás felvonulással búcsúznak a Várostól és a Campustól a valétáló hallgatók – így köszönik meg az itt eltöltött éveket. A 2018-ban valétáló bányász-, kohász-, gépész-, jogász-, gazdász-, bölcsész- és egészségügyis hallgatók látványos, selmeci hagyományokat idéző búcsúünnepsége június 27-én este zajlott.

• Egyetemünkön ülésezett az FDSZ

Egyetemünkön ülésezett az FDSZ • 28 napja

Június 14-én kibővített küldöttértekezletet tartott a Miskolci Egyetemen a Felsőoktatásban Dolgozók Szakszervezete (FDSZ). Az ülést Dr. Dabasi - Halász Zsuzsanna nyitotta meg, aki amellett, hogy Egyetemünk oktatója, a Szakszervezet miskolci elnöki posztját is betölti.

• Oktatói és hallgatói kitüntetések a 29. Nemzetközi Hegesztési Konferencián

Oktatói és hallgatói kitüntetések a 29. Nemzetközi Hegesztési Konferencián • 32 napja

Idén is megújuló tartalommal és partnerekkel rendezték meg a 29. Nemzetközi Hegesztési Konferenciát május 24-26. között a Miskolci Egyetemen, a Magyar Hegesztési Egyesület, a Magyar Hegesztéstechnikai és Anyagvizsgálati Egyesülés, a Magyar Anyagvizsgálók Egyesülete, és a Magyar Roncsolásmentes Vizsgálati Szövetség együttműködésben.

Rada János