Jelentkezz Te is mentoráltnak a HÖOK Tehetségmentor programjába!

írta HÖOK, 2017. szeptember 18–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A 2017/2018-as tanévben folytatódik a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának Tehetségmentor programja. Az általunk létrehozott hálózat összekapcsolja a tehetséggondozás szereplőit - a felsőoktatási intézményeket és azok tehetséggondozási programjait, az OTDK-t, a kari TDK-kat, szakkollégiumokat - az elsőéves hallgatókkal. A kortárssegítésen alapuló rendszerben a tehetséges hallgatók szakmai előmenetelét a jövőben az oktatók és a tudományos munkatársak mellett Tehetségmentorok is segítik.

Jelentkezz Te is mentoráltnak a HÖOK Tehetségmentor programjába!

Az idei évben tíz hazai felsőoktatási intézményben (Debreceni Egyetem, Dunaújvárosi Egyetem, Eszterházy Károly Egyetem, Miskolci Egyetem, Neumann János Egyetem, Pannon Egyetem, Pécsi Tudományegyetem, Soproni Egyetem, Szegedi Tudományegyetem, Széchenyi István Egyetem) és három külhoni régióban (Erdély, Kárpátalja, Vajdaság) várjuk a mentoráltak jelentkezését.

Miért jó ez Neked?

Mert egy olyan felsőbb éves hallgató segíti a belépésedet a kari tudományos életbe, aki saját maga is megjárta azt az utat elsőévesként, ami előtted áll. Rajtuk kívül olyan külsős trénereket, szakembereket, oktatókat vonunk be, akiktől a számotokra a lehető legtöbb hasznos tudást és ismeretet sajátíthattok el.

Miben segítünk?

Ösztöndíj-lehetőségek, pályázatok megismerése, szakmai segítségnyújtás, az intézményekben megvalósuló tehetséggondozó programok megismerése, tréingek és kompetenciafejlesztő programok, kutatásokba való bevonás, személyre szabott munkatervek elkészítése a mentoraitokkal közösen, hogy az egyetem ne csak a kötelező szemináriumi munkáról, és előadásokról szóljon.

Jelentkezz ha: Úgy érzed, hogy hogy szeretnél komolyabban foglalkozni a szakterületeddel, konferenciákon előadni, publikálni vagy éppen a demonstrátorság esetleg a doktori képzés szerepel a távlati terveid között.

A programba ITT tudtok jelentkezni 2017. október 1-ig.

• A Miskolci Egyetem az innovációs házépítő világverseny élmezőnyében • 24 napja

A Miskolci Egyetem csapata 4 díjat nyert a Solar Decathlon Europe elnevezésű rangos, nemzetközi egyetemi hallgatók innovációs házépítő-versenyén.

• Hat éves rekordot döntött a Miskolci Egyetem

Hat éves rekordot döntött a Miskolci Egyetem • 28 napja

Tovább emelte népszerűségét a Miskolci Egyetem, immáron hat éves rekordot döntött a felvettek száma – derül ki a 2019. július 24-én közzétett ponthatárok első értékeléséből. A Miskolci Egyetemre felvett hallgatók száma a tavalyihoz képest több, mint 5 százalékkal emelkedett, amivel várhatóan a felsőoktatási intézmények között országosan is az élmezőnyben foglalunk helyet.

• Gyógypedagógiai képzés indul a Miskolci Egyetemen

Gyógypedagógiai képzés indul a Miskolci Egyetemen • 29 napja

Újabb mérföldkőhöz érkezett a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Karának megújulása: 2019-ben immár a gyógypedagógia (BA) alapszak is elrajtol a miskolci campuson. Az új alapképzés korszerű digitális tananyagokkal várja a jelentkezőket, akik akár állami ösztöndíjas férőhelyekre is pályázhatnak a pótfelvételi eljárás keretében.

• Valétálás a Miskolci Egyetemen

Valétálás a Miskolci Egyetemen • 55 napja

Fáklyás menettel, selmeci dalokat énekelve búcsúztak el az egyetemtől és a várostól a végzős hallgatók Miskolcon. Ünnepélyes keretek között, ünnepi beszédekkel kezdődött 2019. június 26-án 21 órakor a végzős miskolci egyetemisták búcsúünnepsége, a Szalamander.