Fontos idegenbeli sikerrel tért haza Pécsről a MEAFC!

írta MEAFC kosárlabda szakosztály , 2017. szeptember 19–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Fontos idegenbeli sikerrel tért haza Pécsről a MEAFC!

Drahos vezette győztes szezonkezdet!
Fontos idegenbeli sikerrel tért haza Pécsről a MEAFC!

Az U20-as magyar válogatott egyik legjobbjának, Demeternek a kosarával indult a mérkőzés, ám a MEAFC két passzos, leütés nélkül támadással azonnal egyenlített. Az „A” csoportos bajnokságban is rendre komolyabb szerephez jutó Antóni könnyed ziccerét ismét Galló kosara követte, majd Drahos és Szögi vezetésével ellépett ellenfelétől a Miskolc (4-15). Öt gyors pécsi pontra hat érkezett Borsodból, majd Lippai utolsó másodpercben szerzett kosarát követően jöhetett az első szünet (19-26).

Ismét Galló kezdte a vendég pontgyártást, majd a hazai büntetők után igazi nézőcsalogató  hatvan másodperc következett. Béres duplája után Drahos vette kézbe az irányítást. A MEAFC irányítója triplát és ziccert is dobott, majd a sarokból szerzett - faultos hárompontos révén - 4 újabb egységet csapatának (24-39). A leginkább külső sorára támaszkodó helyiek a Demeter-Dragasevic-Krnjajski trió révén felzárkóztak, ám Lippai és Galló remekül helyezkedett - a mérkőzésen együttesen 16 asszisztot kiosztó – Szögi-Drahos páros passzaira, így féltávnál minimális előny maradt Miskolcon (45-48).

Izgalmas és szó szerint is kiegyenlített folytatás következett, ám Máté pontjai még visszaverték a Demeter betöréseire épülő pécsi előzést. A 25. percben Demeter triplája után azonban ismét a házigazda tartott előrébb (58-57). A masszív dupla-duplával záró ( 19 pont, 16 lepattanó) Galló két támadást követően is eredményes volt, ám Dragasevic pontjaival megugrott a Pécs (68-64). A negyed végén előbb Béres szerzett két jó büntetőt, majd  - élete első felnőtt NB I-es mérkőzésén szereplő - Homoki Donát duplázott eredményesen a vonal mögül, így alakítva döntetlenre a felvonást (70-70).

Elsőként Máté hárompontosa ugrált ügyesen a gyűrűbe, majd két gyors hazai kosárra Béres felelt ugyanennyiszer, emelve a tétet két jó büntetővel. Vette a lapot a házigazda, ám Drahos kiosztása után Szögi sikeres triplája nem csupán lehűtötte a kedélyeket, de utat nyitott egy 9-0-s miskolci hengernek (79-87). Két perces gólcsendet követően a büntetőké lett a főszerep. Letámadással és labdaszerzésekkel próbálkozott volna a fiatal pécsi gárda, ám a Drahos vezette MEAFC ebben nem volt partner. Az egész mérkőzésen roppant koncentráltan játszó miskolci hátvéd (30 pont, 7 assziszt, 9 kiharcolt fault) nem hibázott a büntetővonalról, így vendég szempontból most még az is belefért, hogy hazai gól jó plusz egyes akcióval érjen véget a találkozó (89-94).

A Kiemelt Bajnokság nyitó fordulójában összességéebn megérdemelten győzött a MEAFC egy remek erőkből álló, igen veszélyes Pécs otthonában. Folytatás hazai pályán pénteken a Nagykőrös ellen!

PVSK-Kronosz Kiadó – MEAFC 89-94 (19-26, 26-22, 25-22, 19-24)

NB I/B Piros csoport, 1. forduló. Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok.

Vezette: Lövész Csaba, Reisz Péter, Maár Gábor.

Pécs: Krnjajski (17), Demeter (21/9), Antóni (7/3), Popgyákunik (3), -Kővágó-Laska. Csere: Dragasevic (19/9), Berkics (9/6), Riskó (7), Bíró (6). Edző: Juhász Olivér.

MEAFC: Szögi (8/3), Drahos (30/12), Kopasz (2), Galló (19), Béres (12). Csere: Máté (11/6), Lippai (8), Timkó (2), Homoki (2), Orosz. Edző: Hajdu Roland.

Hajdu Roland, vezetőedző: Ebben a szezonban minden idegenbeli győzelem hatványozott értékkel bír a kiegyenlített erőviszonyok miatt. Így nagy gratuláció jár a csapatnak, még akkor is, ha játékunkban egyelőre számos javítanivaló van.

Fotó: Ronási Márton

• Valétálás a Miskolci Egyetemen

Valétálás a Miskolci Egyetemen • 16 napja

Fáklyás menettel, selmeci dalokat énekelve búcsúztak el az egyetemtől és a várostól a végzős hallgatók Miskolcon. Ünnepélyes keretek között, ünnepi beszédekkel kezdődött 2019. június 26-án 21 órakor a végzős miskolci egyetemisták búcsúünnepsége, a Szalamander.

• Stratégiai megállapodást kötött a TS Hungaria Járműjavító Kft. és a Miskolci Egyetem

Stratégiai megállapodást kötött a TS Hungaria Járműjavító Kft. és a Miskolci Egyetem • 40 napja

A Miskolci Egyetem és a TS Hungaria Kft. május 30-án ünnepélyes keretek között írt alá stratégiai megállapodást, amelynek célja az együttműködés szorosabbra fűzése, és a kapcsolódási pontok meghatározása.

• Műszaki Tudomány az Észak-Kelet Magyarországi Régióban 2019

Műszaki Tudomány az Észak-Kelet Magyarországi Régióban 2019 • 40 napja

"Műszaki Tudomány az Észak-Kelet Magyarországi Régióban 2019" címmel konferenciát rendezett a Miskolci Egyetemen 2019. május 29-én (szerdán) a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kara, Műszaki Anyagtudományi Kara, Gépészmérnöki és Informatikai Kara, valamint Gazdaságtudományi Kara, a Magyar Tudományos Akadémia Debreceni Területi Bizottság Műszaki Szakbizottsága, a Magyar Tudományos Akadémia Miskolci Területi Bizottsága, továbbá a Debreceni Egyetem Gépészmérnöki Tanszéke.

• Tizedik, Jubileumi tanévét zárta a Szépkorúak Akadémiája a Miskolci Egyetemen

Tizedik, Jubileumi tanévét zárta a Szépkorúak Akadémiája a Miskolci Egyetemen • 52 napja

Május 24-én pedig elsősorban örömöt – 120 hallgató vehette át oklevelét a 2018/2019-es tanév lezárásával, a 128 órás képzés elvégzésével. A Miskolci Egyetem az Európai Unió gerontológiai programjához kapcsolódva a Miskolci Nőknek Is Esélyt Alapítvánnyal együttműködve 2009 szeptemberében az országban elsőként hirdette meg a jelentős létszámot vonzó Szépkorúak Akadémiája programsorozatát.