Indonéz csoport látogatása a Miskolci Egyetemen

írta Kiss Viktor, 2014. május 18–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Egyetemünk vendége volt a yogjakartai SANATA DHARMA Egyetem delegációja, köztük az egyetem kórusa, tánccsoportja és zenésze május 8-án.

Indonéz csoport látogatása a Miskolci Egyetemen

A csoport tagjai számára az egyetemi szenátusterembenProf. Dr. Kékesi Tamás, tudományos és nemzetközi rektorhelyettes mutatta be a Miskolci Egyetemet, majd Illésné Dr. Kovács Mária, a Bölcsészettudományi Kar dékánja, valamint Kovácsné Dr. Nagy Emese, a Tanárképző Intézet egyetemi docense adott rövid áttekintést a BTK-n, valamint a Tanárképző Intézetben folyó munkáról.

A megbeszéléseket követően a delegáció vezetői és a fiatal művészek megtekintették a díszaulát (illetve az ott jelenleg található önismereti kiállítást), a Foucault-ingát, valamint a Selmeci Műemlékkönyvtárat.

fotó: uni-miskolc.hu | még több kép: www.flickr.com/photos/unimiskolc

• Sajtómeghívó „3D LAB” ünnepélyes átadására

Sajtómeghívó „3D LAB” ünnepélyes átadására • 17 napja

2019. augusztus 29-én csütörtökön 10 órakor kerül sor a 3D Laboratórium átadására a Miskolci Egyetemen, amely új dimenziót jelent az anyagvizsgálatban, szolgáltatásban és kutatásban egyaránt. Az alkalomhoz kapcsolódó ünnepélyes szalagátvágásra tisztelettel meghívjuk a sajtó képviselőit.

• A Miskolci Egyetem az innovációs házépítő világverseny élmezőnyében • 46 napja

A Miskolci Egyetem csapata 4 díjat nyert a Solar Decathlon Europe elnevezésű rangos, nemzetközi egyetemi hallgatók innovációs házépítő-versenyén.

• Hat éves rekordot döntött a Miskolci Egyetem

Hat éves rekordot döntött a Miskolci Egyetem • 51 napja

Tovább emelte népszerűségét a Miskolci Egyetem, immáron hat éves rekordot döntött a felvettek száma – derül ki a 2019. július 24-én közzétett ponthatárok első értékeléséből. A Miskolci Egyetemre felvett hallgatók száma a tavalyihoz képest több, mint 5 százalékkal emelkedett, amivel várhatóan a felsőoktatási intézmények között országosan is az élmezőnyben foglalunk helyet.

• Gyógypedagógiai képzés indul a Miskolci Egyetemen

Gyógypedagógiai képzés indul a Miskolci Egyetemen • 52 napja

Újabb mérföldkőhöz érkezett a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Karának megújulása: 2019-ben immár a gyógypedagógia (BA) alapszak is elrajtol a miskolci campuson. Az új alapképzés korszerű digitális tananyagokkal várja a jelentkezőket, akik akár állami ösztöndíjas férőhelyekre is pályázhatnak a pótfelvételi eljárás keretében.