Indonéz csoport látogatása a Miskolci Egyetemen

írta Kiss Viktor, 2014. május 18–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Egyetemünk vendége volt a yogjakartai SANATA DHARMA Egyetem delegációja, köztük az egyetem kórusa, tánccsoportja és zenésze május 8-án.

Indonéz csoport látogatása a Miskolci Egyetemen

A csoport tagjai számára az egyetemi szenátusterembenProf. Dr. Kékesi Tamás, tudományos és nemzetközi rektorhelyettes mutatta be a Miskolci Egyetemet, majd Illésné Dr. Kovács Mária, a Bölcsészettudományi Kar dékánja, valamint Kovácsné Dr. Nagy Emese, a Tanárképző Intézet egyetemi docense adott rövid áttekintést a BTK-n, valamint a Tanárképző Intézetben folyó munkáról.

A megbeszéléseket követően a delegáció vezetői és a fiatal művészek megtekintették a díszaulát (illetve az ott jelenleg található önismereti kiállítást), a Foucault-ingát, valamint a Selmeci Műemlékkönyvtárat.

fotó: uni-miskolc.hu | még több kép: www.flickr.com/photos/unimiskolc

• Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől

Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől • 27 napja

A Miskolci Egyetemen immáron 13 éve működik az Egyetemi Lelkészség. Ökumenikus mini-intézmény lévén, négy felekezet (római és görög katolikus, református és evangélikus) munkáját fogja össze. Az önállóság fenntartása mellett minden közösen végezhető tevékenységet együtt szerveznek a lelkészek.

• Ismerkedés az 5G-vel

Ismerkedés az 5G-vel • 28 napja

November 20-án az 5G-ről láthatott érdekes előadást a Miskolci Egyetem könyvtárának Disputa terében minden érdeklődő, a Vodafone alkalmazottjainak előadásában. Az előadást Hegyi Barnabás – villamosmérnök -, valamint Emri Dávid – folyamat- és innovációmenedzsment – tartotta.

• A Miskolci Egyetem Épületeinek kialakulása

A Miskolci Egyetem Épületeinek kialakulása • 28 napja

Egyetemünk mai képének kialakulása hosszas folyamat volt, mely sokszor politikai és más egyéb okok miatt sok fennakadásba ütközött, de eredménye megkérdőjelezhetetlen, hiszen a tavalyi évben is a Miskolci Egyetem nyerte el az ország legszebb campusa címet.

• Bevonattechnikai előadás

Bevonattechnikai előadás • 30 napja

Dr. Ostorházi László, az Ostorházi Bevonattechnikai Kft. tulajdonosa tartott előadást november 12-én Korrózió a járműiparban címmel.