Döntőben a Miskolci Egyetem csapata a kínai szuperszámítógépes versenyen

írta Kiss Viktor, 2014. május 26–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Európából egyedüliként a Miskolci Egyetem csapata jutott döntőbe a kínai szuperszámítógépes versenyen, és megkapta a „First Prize” elismerő díjat.

Döntőben a Miskolci Egyetem csapata a kínai szuperszámítógépes versenyen

A kínai szuperszámítógépes verseny apropóján tartottak sajtótájékoztatót a Miskolci Egyetem Szenátustermében május 15-én.

A Miskolci Egyetem csapata egyedüli európai csapatként képviselte országunkat a kínai számítógépes versenyen. A sajtótájékoztatót Pfliegler Péter, Miskolc megyei Jogú Város alpolgármestere nyitotta meg biztató és elismerő szavaival. Gratulált a csapat tagjainak, és elmondta, hogy ez a siker nagyban hozzájárul az egyetem jó hírnevének továbbvitelére. Felhívta a figyelmet Kína és egyetemünk kapcsolatának kiépítésére.

2013 óta egyetemünkön működik a Konfuciusz Intézet, ami emeli az egyetem színvonalát, és erősíti a nemzetközi kapcsolataink ápolását.

Az alpolgármester beszédét követően Vécsi György, a Miskolc Holding Zrt. elnöke gratulált a csapatnak és elmondta, hogy a Miskolci Egyetem és a Miskolc Holding között működő szoros együttműködésnek köszönhetően jött létre a kapcsolat a kínai INSPUR csoporttal, amely az egyik szervezője volt a versenynek, és a csoport szponzorálásával juthatott el a Miskolci Egyetem csapata is a Kínában megrendezett döntőre.

Ezek után a Gépészmérnöki és Informatikai Kar intézet - igazgatója kiemelte, hogy fontos a hallgatókat motiválni, illetve a hallgatók kreativitásának biztosítása. Felhívta a figyelmet az egyetem és az informatikai cégek közötti szoros párbeszédre, ezáltal biztosíthatnak a már végzett hallgatóknak munkalehetőséget. Majd Dr. habil. Kovács Szilveszter, egyetemi docens pár percben összegezte a versenyt és az elért helyezés fontosságát, valamint büszke a csapatra, a versenyen részt vett diákokra, hogy sikeresen helytálltak és sikerült kibontakoztatni a tehetségüket.

Végezetül Vincze Dávid, egyetemi tanársegéd, csapatvezető szólt magáról a versenyről, annak menetéről, illetve az elért sikerekről. A megmérettetésen 5 kontinensről 82 csapat vett részt. A 16 döntőbe jutott állam közül 10 csapat kínai felsőoktatási intézményben tanul, és a többi 6 csapat között szerepelt egyedüli európai "team-ként" egyetemünk csapata.

A versenyen a résztvevőknek egy saját számítógép klassztert kellett építeni egy előre meghatározott eszközkészletből, majd összeállítani a megfelelő szoftverkörnyezetet, és a felépített rendszeren kellett különböző alkalmazásokat módosítani. Az alkalmazások között többnyire tudományos problémák szimulációi szerepeltek.

Az „Asia Student Supercomputer Challenge ’14” névre hallgató informatikus tanulókból álló csapat megkapta a „First Prize” elismerő díjat.

Ezúton is szívből gratulálunk a csapatnak!
Büszkék vagyunk rájuk, hogy a nagyvilágban ilyen szép eredményt értek el, és egyetemünk hírnevét öregbítették sikerükkel.

Somogyi Gréta Kincső
fotó: uni-miskolc.hu