Nem hibázott a listavezető Miskolcon!

írta MEAFC , 2017. november 21–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A harmadik helyen álló MEAFC fogadta a veretlen listavezető tavalyi bronzérmes Oroszlányt. Miskolci szemszögből remekül indult a csoport rangadója, hiszen Drahos és Szögi lendületével villámrajtot vett a Miskolc. Jó védekezéssel párosult a támadás, ám az utolsó fél percben két nagy hibát is elkövetett a házigazda.

Nem hibázott a listavezető Miskolcon!

Fizikális mérkőzést vitt el az Oroszlány csapata.

Miskolci szemszögből remekül indult a csoport rangadója, hiszen Drahos és Szögi lendületével villámrajtot vett a Miskolc. Jó védekezéssel párosult a támadás, ám az utolsó fél percben két nagy hibát is elkövetett a házigazda. A vendégek előbb büntetődobás után szereztek könnyű kosarat, majd az utolsó pillanatban még egy triplát is értékesítettek (19-15).

A negyed végén szerzett lélektani előny úgy látszik, hogy rendbe tette az oroszlányiak addigi akadozó védekezését is, így az amerikai Spagnolo és Zsíros centerkosaraival fordítottak a vendégek. Lippai utolsó kosarával együtt a miskolci csapat mindössze 7 pontot szerzett ebben a szakaszban (26-29).

Fordulás után keresgélte a megoldást a MEAFC, ám az átütő erő hiányzott. A védekezést ugyan kintebb tudták szorítani a hazaiak, ám az utolsó másodpercekre valaki mindig elfeledkezett az emberéről. Egy kosárnyi távolságra felzárkózott a MEAFC, ám a negyed végére ismét megugrott az OSE (47-57).

A rutinosabb és hosszabb kispaddal rendelkező oroszlányiak minden felzárkózási kísérletet visszavertek, valamint Szögi kiállítása is az ő malmukra hajtotta a vizet. A hazaiak mindent megpróbáltak, ám a végjátékban már nem volt esély a felzárkózásra, így a szép számban érkező oroszlányi drukkerek nagy örömére a vendégek szerezték meg a győzelmet (64-75).

MEAFC – OSE Lions 64-75 (19-15, 7-14, 21-28, 17-18)

MEAFC: Szögi (13/3), Drahos (21/6), Máté (4), Homoki, Béres (13). Csere: Szőke (2), Timkó (1), Takács, Kopasz. Edző: Walke Károly.

Oroszlány: Illés (5), Kovács (13/3), Madár (6/6), Zsíros (13), Spagnolo (19). Csere: Kiss K. (10/3), Burai (5), Bödör (4), Sömenek, Kiss Á. Edző: Vavra András.

Walke Károly, vezetőedző: Gratulálok az Oroszlánynak győzelméhez! Elégedettek lehetünk, de boldogok nem. A mezőny legerősebb, legjobb játékoskerettel rendelkező csapatával játszottunk egy nem alárendelt szerepű kiélezett mérkőzést. Nagyon jó kezdésünk után kidomborodott ellenfelünk fizikális fölénye és már korábban összerakott játékrendszerének hatékonysága. Meghatározó játékosunk, Galló Márk sérülésével nekünk ezt újra kell építenünk, mivel ő játszotta a 97' után született játékos pályán tartási kötelezettségünket. Van két hetünk ezt megvalósítani, és remélhetőleg az év még három hátralévő mérkőzése után nem csak elégedettek lehetünk, hanem boldogok is!

• Élelmezési Világnap a Miskolci Egyetemen

Élelmezési Világnap a Miskolci Egyetemen • 13 napja

Október 15-16., 19-20. a Miskolci Egyetem is részt vesz ezen a fontos eseményen. A campuson működő hallgatókból és oktatókból álló csoport, amely csatlakozott az Egyetemek Harca az Éhezés Ellen (Universities Fighting World Hunger or UFWH) nevű nemzetközi mozgalomhoz. Adománygyűjtő pontokat helyeznek ki a kampuszon és az Avasi TESCO áruházban (Miskolc, Mésztelep u. 1/a 3508).

• Lányok Napja 2020 – A jövőd ma kezdődik! – A jövőd itt kezdődik!

Lányok Napja 2020 – A jövőd ma kezdődik! – A jövőd itt kezdődik! • 21 napja

2020. október 1-én immár 8. alkalommal, a járványügyi helyzet miatt rendhagyó módon, online került megrendezésre a Lányok Napja a Miskolci Egyetemen. A Lányok Napja egy országos, a reáltudományokhoz közel álló szakmákat népszerűsítő pályaorientációs nap, melynek alkalmával fiatal lányok ezrei szereznek életre szóló inspirációt pályaválasztásukhoz.

• Tisztújító küldöttgyűlést tartott a MEAFC

Tisztújító küldöttgyűlést tartott a MEAFC • 23 napja

Tisztújító küldöttgyűlés a MEAFC-nál: Rakaczki Zoltán elnökként folytatja, Dr. Varga Judit és Prof. Dr. Horváth Zita személyesen vesz részt az egyesület munkájában

• Újra nyitva a Toborzó Iroda a Miskolci Egyetemen

Újra nyitva a Toborzó Iroda a Miskolci Egyetemen • 40 napja

Szeptember 14-től újra kinyitotta kapuit az egyetemi toborzó iroda, mely március közepe óta, a járványügyi helyzet kirobbanásától nem fogadott ügyfeleket.