Juhász József Professzor Úr 90. születésnapi köszöntője

írta Földessy János, 2017. november 30–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

November 27-én hétfőn a Magyar Földtani és Geofizikai Intézet dísztermében köszöntötték a 90 éves Juhász professzort.

Juhász József Professzor Úr 90. születésnapi köszöntője

Kollégák, egykori hallgatók, tervezőintézeti munkatársak, barátok töltötték meg a termet az ünnepelt, Juhász József professzor emeritusz köszöntésére. A kilencvenedik életévét betöltő professzor a magyar hidrogeológiai iskola alapítója és formálója, és annak az egykori mérnök generációnak az utolsó aktív képviselője, aki a II. világháború után elsők között az ország újjáépítésének nagy munkáiban is részt vett.

A ma is katonás mozgású, teljes szellemi frissességnek örvendő szakember üdvözletek egész sorát hallgathatta végig, az egyetem részéről Kovács Ferenc volt rektor, Bőhm József egykori dékán, Szabó Imre professzor, Szűcs Péter jelenlegi dékán tolmácsolásában. Zárszóként a tőle megszokott szarkasztikus humort sem nélkülözve hallhattuk életének sommás összefoglalását magától az ünnepelttől. Az ünnepséget állófogadás követte.

A találkozó kötetlen beszélgetésre és személyes találkozókra is összehozta a felszínalatti vizekkel foglalkozó szakembereket, akik egyúttal az egyetem részvételével készülő KINDRA EU projekt felszínalatti vizek nemzetközi adatbázisáról is kaphattak részletes beszámolót és bemutatót.

Juhász József Professzor Úr 90. születésnapjára készült emlékkönyv elérhető a Hidrogeológiai-Mérnökgeológiai Intézeti Tanszék honlapján

• Sajtómeghívó „3D LAB” ünnepélyes átadására

Sajtómeghívó „3D LAB” ünnepélyes átadására • 17 napja

2019. augusztus 29-én csütörtökön 10 órakor kerül sor a 3D Laboratórium átadására a Miskolci Egyetemen, amely új dimenziót jelent az anyagvizsgálatban, szolgáltatásban és kutatásban egyaránt. Az alkalomhoz kapcsolódó ünnepélyes szalagátvágásra tisztelettel meghívjuk a sajtó képviselőit.

• A Miskolci Egyetem az innovációs házépítő világverseny élmezőnyében • 47 napja

A Miskolci Egyetem csapata 4 díjat nyert a Solar Decathlon Europe elnevezésű rangos, nemzetközi egyetemi hallgatók innovációs házépítő-versenyén.

• Hat éves rekordot döntött a Miskolci Egyetem

Hat éves rekordot döntött a Miskolci Egyetem • 51 napja

Tovább emelte népszerűségét a Miskolci Egyetem, immáron hat éves rekordot döntött a felvettek száma – derül ki a 2019. július 24-én közzétett ponthatárok első értékeléséből. A Miskolci Egyetemre felvett hallgatók száma a tavalyihoz képest több, mint 5 százalékkal emelkedett, amivel várhatóan a felsőoktatási intézmények között országosan is az élmezőnyben foglalunk helyet.

• Gyógypedagógiai képzés indul a Miskolci Egyetemen

Gyógypedagógiai képzés indul a Miskolci Egyetemen • 52 napja

Újabb mérföldkőhöz érkezett a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Karának megújulása: 2019-ben immár a gyógypedagógia (BA) alapszak is elrajtol a miskolci campuson. Az új alapképzés korszerű digitális tananyagokkal várja a jelentkezőket, akik akár állami ösztöndíjas férőhelyekre is pályázhatnak a pótfelvételi eljárás keretében.