Kortárs Hangon '18 Nemzetközi Irodalmi Pályázat eredményhirdetés

írta Kortárs Hangon, 2018. április 22–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Az Eszterházy Károly Egyetem 14 éve szervezi – a Miskolci Egyetemmel közösen – a Kortárs Hangon Nemzetközi Irodalmi pályázatot. Idei fölhívásunkra 12 egyetemi intézményből 108 hallgató pályázott verssel vagy kisprózával. A zsűri döntése alapján ötvenen kerülhettek be a Költészet Nap tiszteletére megjelenő válogatott kötetünkbe, közülük huszonketten kapnak valamilyen díjat.

Kortárs Hangon '18 Nemzetközi Irodalmi Pályázat eredményhirdetés

Az Eszterházy Károly Egyetem 14 éve szervezi – a Miskolci Egyetemmel közösen – a Kortárs Hangon Nemzetközi Irodalmi pályázatot. A hallgatói tehetséggondozó projektünk értékeit jelzi, hogy olyan rangos irodalmi lapok, mint például Pozsonyból az Irodalmi Szemle, Nagyváradról a Várad, Kolozsvárról a Helikon, Nyíregyházáról a Vörös Postakocsi és Egerből az Agria, vagy Erdélyből az Erdélyi Magyar Írók Ligája különdíjakkal és megjelenési lehetőséggel jutalmazza a legtehetségesebb pályázóinkat.

Hagyományaink szerint a díjak átadására és az új kötet bemutatására ünnepélyes Gálaműsor keretében kerül sor, minden évben más egyetemen. Nagyvárad, Komárom, Kolozsvár után  az ünnepélyes Gála ez évben Egerben, az Eszterházy Károly Egyetemen kerül megrendezésre.

A Gála helyszíne: Eszterházy Károly Egyetem, Líceum, Oratórium Artium Pyrkeriánum.
Időpontja: 2018. április 12. csütörtök 15 óra

Galda Gábor Attila, Eszterházy Károly Egyetem

IRODAMI, MŰVÉSZETI LAPOK

DÍJAZOTTJAI, MEGJELENÉSI LEHETŐSÉGEK

KORTÁRS HANGON Nemzetközi Irodalmi Pályázatunk 14 éves történetében legtehetségesebb hallgatóink már harmadszor kapnak lehetőséget rangos megmérettetésre. Megkerestünk négy jelentős irodalmi, művészeti lapot, akik készséggel biztosítottak szakmai támogatásukról, s felajánlottak egy Lapdíjat, és megjelenési lehetőséget biztosítottak lapjukban általuk kiválasztott tehetségeknek. Hozzájuk csatlakozott két éve az Erdélyi Magyar Írók Ligája egy különdíjjal, s idén először a Vörös Postakocsi Nyíregyházáról.

IRODALMI SZEMLE, Pozsony

Lapdíjasa közlési lehetőséggel: Gagyi Judit Eszter, Partiumi Keresztény Egyetem,

Nagyvárad; A hold túloldalán és Csonka testek c. verseivel.

A folyóirat megjelenési lehetőséget ajánl:

György Alida, Sapientia EMTE Kolozsvár

VÁRAD Irodalmi, Művészeti lap, Nagyvárad

Lapdíjasaközlési lehetőséggel: Hubai Gábor, Miskolci Egyetem; szégyenérzet nélkül és Milyen szép c. verseivel.

A folyóirat az alábbi pályázóknak ajánl megjelenési lehetőséget:

Bakos Martin és Csató Anita; Eszterházy Károly Egyetem, Eger, Fülöp Dorottya, Sárkány Tímea és Vass Csaba a Babes – Bolyai Tudomány Egyetem, Kolozsvár,  György Alida; Sapientia EMTE Kolozsvár

HELIKON Irodalmi Folyóirat, Kolozsvár

Lapdíjasa közlési lehetőséggel: György Alida, Sapientia Erdélyi Magyar Tudomány Egyetem, Kolozsvár;

Pótcselekvések és Varratnyomok c. versével.

A folyóirat az alábbi pályázóknak ajánl megjelenési lehetőséget:

Kispál Dániel, Eszterházy Károly Egyetem, Eger, Vass Csaba, Babes – Bolyai Tudomány Egyetem, Kolozsvár, Csató Anita, Eszterházy Károly Egyetem, Eger

A VÖRÖS POSTAKOCSI Irodalmi, művészeti, kritikai folyóirat, Nyíregyháza

Lapdíjasa közlési lehetőséggel: Kispál Dániel Eszterházy Károly Egyetem, Eger; Töredékek egy halottról c. két részes prózájával.

Hubai Gábor, Miskolci Egyetem, Miskolc

György Alida, Sapientia EMTE, Kolozsvár

AGRIA Irodalmi, Művészeti és Kritikai Folyóirat, Eger

Lapdíjasa közlési lehetőséggel: Sebestyén Kinga, Babes – Bolyai Tudomány Egyetem, Kolozsvár; az Egy ácshoz c. verséért

A folyóirat az alábbi pályázóknak ajánl megjelenési lehetőséget:

Baka L. Patrik és Ollé Tamás; Selye János Egyetem, Komárom, Forgács Fanni, Makláriné Baksa Anita, Kriegel Zsófia, Herédi Rebeka és Kispál Dániel; Eszterházy Károly Egyetem, Eger, Hubai Gábor, Krajnyák Ádám és Tóth Gergely; Miskolci Egyetem, Miskolc, Sárkány Tímea és Rusu Szidónia; Babes – Bolyai Tudomány Egyetem, Pálffy Tamás Szabolcs és Szász Gyopár; Sapientia EMTE Marosvásárhely, György Alida, Sapientia EMTE Kolozsvár, Veress Szidónia Krisztina, Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem, Marosvásárhely, Vass Márton, Magyar Művészeti Egyetem, Marosvásárhely

Erdélyi Magyar Írók Ligája különdíjasa:
Sárkány Tímea, Babes – Bolyai Tudomány Egyetem, Kolozsvár; elbírni hogy lehet c. versével.

Eszterházy Károly Egyetem Líceumi Paletta közéleti, kulturális és tudományos magazinja lapdíjasa közlési lehetőséggel: Rump Tímea, Eszterházy Károly Egyetem

• TIBES KONCERT AZ EGYETEMEN (10.15)

TIBES KONCERT AZ EGYETEMEN (10.15) • 11 napja

Csaba Tibor (Tibes) népszerű zenész, dalszerző-rapper az Alvajárók ébredése és egyéb nagysikerű dalok szerzője, előadója október 15-én koncertet ad a ROCKWELL KLUB előtti szabadtéri színpadon. Gyere te is, ott a helyed! Belépés:INGYENES!

• Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18.

Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18. • 12 napja

Élelmezési Világnap (World Food Day): egy nap, melyet világszerte ünnepelnek. Egy esemény, amire világszerte odafigyelnek - részben magyar emberek 40 évvel ezelőtti kezdeményezésének köszönhetően! Őrizzük meg ezt a szellemiséget, és az Élelmezési Világnap alkalmából rendezzünk egy eredményes gyűjtést a Miskolci Egyetemen október 16-17-18-án!

• Észak Állásbörze

Észak Állásbörze • 13 napja

Másodszor rendezték meg a Miskolci Egyetemen az Észak Állásbörze, amely a tavalyihoz hasonló sikert hozott: a többtucatnyi munkát kínáló cég, vállalkozás standjait sok százan keresték fel. Sokan már munkaszerződés konkrét ígéretével távoztak az állásbörzéről, mások több kedvező ajánlat közül választhatnak majd.

• Katonai Toborzóiroda nyílt a Miskolci Egyetemen

Katonai Toborzóiroda nyílt a Miskolci Egyetemen • 27 napja

Szeptember 16-án a Magyar Honvédség átadta a Miskolci Egyetemen kialakított toborzóirodáját, ahol folyamatosan várják a katonai szolgálati formák iránt érdeklődőket.