Tudományos konferencia a modern állam kihívásairól

írta Halász Csenge, 2018. május 17–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A Miskolci Egyetem Állam -és Jogtudományi Karának az Államtudományi Intézete, az Államtudományi Kutatóközpont és az MTA-Miskolci Akadémiai Bizottság Állam-és Jogtudományi Szakbizottság, Államtudományi Munkabizottsága május 10-én „A modern állam kihívásai” címmel tudományos konferenciát rendezett egyetemünkön.

Tudományos konferencia a modern állam kihívásairól

A Miskolci Egyetem Állam-és Jogtudományi Karának az Államtudományi Intézete, az Államtudományi Kutatóközpont és az MTA-Miskolci Akadémiai Bizottság Állam-és Jogtudományi Szakbizottság, Államtudományi Munkabizottsága május 10-én „A modern állam kihívásai” címmel tudományos konferenciát rendezett egyetemünkön.

A konferencián elhangzó tudományos előadások számos szempontból vizsgálat tárgyává tették azokat a jogi és társadalmi problémákat, amelyekre egy mai, modern államnak reflektálnia kell.

A rendezvényt Prof. Dr. Paulovics Anita intézetigazgató asszony köszöntő szavai nyitották meg, majd a tudományos prezentációk következtek.

Az első előadást Dr. Szalay Péter alkotmánybíró tartotta, őt követte Dr. Demjén Péter az Észak-Magyarországi Közigazgatási és Munkaügyi Regionális Kollégium vezetője, majd Dr. Lukács Irén a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal főigazgatója következett, ezt követően a konferencia délelőtti blokkját Dr. Olasz András a Nemzeti Adó és Vámhivatal Heves Megyei Adó és Vámigazgatósága igazgatóhelyettesének prezentációja zárt le.

Az ebédszünet után, a délutáni blokkban az Államtudományi Intézet oktatóinak az előadásai következtek. Így nem hiányoztak az alkotmányjogi, közigazgatási jogi, és pénzügyi jogi témájú prezentációk sem. Néhány példával élve, hallhattunk előadást az Alkotmánybíróság döntéseinek a személyiségi jogokra gyakorolt hatásáról, a területi közigazgatás szerepéről és jelentőségéről, az állatvédelem és a természetvédelem jogi kihívásairól, az elektronikus közigazgatás helyzetéről, a gyülekezési jogról és az eljárási alapjogok jelentőségéről, a pénzügyi rendszer jelenkori kihívásairól, valamint a közigazgatás és a politika kapcsolatáról is.

Összességében egy nagyon érdekes, releváns jogtudományi kérdéseket tárgyaló konferenciát sikerült megvalósítani. A modern állam kihívásai számos aspektusból új megvilágításba kerültek, a hallgatóság új információk birtokába jutott a bemutatott kutatási témák kapcsán, a résztvevőknek pedig értékes tudományos diskurzusra nyílt lehetőségük.

• Az alkalmazkodás a siker záloga

Az alkalmazkodás a siker záloga • 4 napja

„A gyors éghajlatváltozáshoz való alkalmazkodás tekintetében versenyt futunk az idővel. Nem hagyhatjuk, hogy az alkalmazkodás az éghajlat-politikai intézkedések elfeledett szegmensévé váljon. Át kell állnunk az adaptáció nagyszabású, megelőző jellegű és rendszerszintű támogatására.” – idézett António Guterres ENSZ főtitkár, New York-i Columbia Egyetemen elhangzott beszédéből Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora, a sajtó megjelent képviselői előtt.

• Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány

Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány • 11 napja

A Miskolci Egyetem társadalmi kötelezettségvállalásának célja erős és hatékony szakmai kapcsolatok fenntartása a gazdaság minden szereplőjével. Igazi Universitasként törekszik arra, hogy a régió stratégiai fontosságú partnereivel szorosabbra fűzze a kapcsolatát, így az új évben együttműködési megállapodást köt a Csillagpont Rádió Alapítvánnyal.

• Sajtómeghívó

Sajtómeghívó • 11 napja

A Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány az egészség tematikával, valamint az azzal összefüggő oktatási-képzési, kutatás-fejlesztési tevékenységekre egyaránt kiterjedő együttműködési megállapodást ír alá a társadalmi kötelezettségvállalás jegyében 2021. január 11-én, hétfőn 12:00 órakor a Miskolci Egyetem Fintelligence Termében (A/4, III. emelet), melyre tisztelettel meghívjuk a sajtó képviselőit.

• Félezer ÖTT-s szerződés Borsodban

Félezer ÖTT-s szerződés Borsodban • 56 napja

Aláírta szerződését az 500. területvédelmi tartalékos katona, Borsod-Abaúj-Zemplén megyében. A végzős egyetemista megszerzett tudását, a Magyar Honvédségen belül szeretné kamatoztatni, így a tartalékos rendszer után tervezi, hogy szerződéses katonaként marad a honvédségnél. Jelenleg beosztását keresik a rendszerben.