Tudományos konferencia a modern állam kihívásairól

írta Halász Csenge, 2018. május 17–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A Miskolci Egyetem Állam -és Jogtudományi Karának az Államtudományi Intézete, az Államtudományi Kutatóközpont és az MTA-Miskolci Akadémiai Bizottság Állam-és Jogtudományi Szakbizottság, Államtudományi Munkabizottsága május 10-én „A modern állam kihívásai” címmel tudományos konferenciát rendezett egyetemünkön.

Tudományos konferencia a modern állam kihívásairól

A Miskolci Egyetem Állam-és Jogtudományi Karának az Államtudományi Intézete, az Államtudományi Kutatóközpont és az MTA-Miskolci Akadémiai Bizottság Állam-és Jogtudományi Szakbizottság, Államtudományi Munkabizottsága május 10-én „A modern állam kihívásai” címmel tudományos konferenciát rendezett egyetemünkön.

A konferencián elhangzó tudományos előadások számos szempontból vizsgálat tárgyává tették azokat a jogi és társadalmi problémákat, amelyekre egy mai, modern államnak reflektálnia kell.

A rendezvényt Prof. Dr. Paulovics Anita intézetigazgató asszony köszöntő szavai nyitották meg, majd a tudományos prezentációk következtek.

Az első előadást Dr. Szalay Péter alkotmánybíró tartotta, őt követte Dr. Demjén Péter az Észak-Magyarországi Közigazgatási és Munkaügyi Regionális Kollégium vezetője, majd Dr. Lukács Irén a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal főigazgatója következett, ezt követően a konferencia délelőtti blokkját Dr. Olasz András a Nemzeti Adó és Vámhivatal Heves Megyei Adó és Vámigazgatósága igazgatóhelyettesének prezentációja zárt le.

Az ebédszünet után, a délutáni blokkban az Államtudományi Intézet oktatóinak az előadásai következtek. Így nem hiányoztak az alkotmányjogi, közigazgatási jogi, és pénzügyi jogi témájú prezentációk sem. Néhány példával élve, hallhattunk előadást az Alkotmánybíróság döntéseinek a személyiségi jogokra gyakorolt hatásáról, a területi közigazgatás szerepéről és jelentőségéről, az állatvédelem és a természetvédelem jogi kihívásairól, az elektronikus közigazgatás helyzetéről, a gyülekezési jogról és az eljárási alapjogok jelentőségéről, a pénzügyi rendszer jelenkori kihívásairól, valamint a közigazgatás és a politika kapcsolatáról is.

Összességében egy nagyon érdekes, releváns jogtudományi kérdéseket tárgyaló konferenciát sikerült megvalósítani. A modern állam kihívásai számos aspektusból új megvilágításba kerültek, a hallgatóság új információk birtokába jutott a bemutatott kutatási témák kapcsán, a résztvevőknek pedig értékes tudományos diskurzusra nyílt lehetőségük.

• Élelmezési Világnap a Miskolci Egyetemen

Élelmezési Világnap a Miskolci Egyetemen • 13 napja

Október 15-16., 19-20. a Miskolci Egyetem is részt vesz ezen a fontos eseményen. A campuson működő hallgatókból és oktatókból álló csoport, amely csatlakozott az Egyetemek Harca az Éhezés Ellen (Universities Fighting World Hunger or UFWH) nevű nemzetközi mozgalomhoz. Adománygyűjtő pontokat helyeznek ki a kampuszon és az Avasi TESCO áruházban (Miskolc, Mésztelep u. 1/a 3508).

• Lányok Napja 2020 – A jövőd ma kezdődik! – A jövőd itt kezdődik!

Lányok Napja 2020 – A jövőd ma kezdődik! – A jövőd itt kezdődik! • 21 napja

2020. október 1-én immár 8. alkalommal, a járványügyi helyzet miatt rendhagyó módon, online került megrendezésre a Lányok Napja a Miskolci Egyetemen. A Lányok Napja egy országos, a reáltudományokhoz közel álló szakmákat népszerűsítő pályaorientációs nap, melynek alkalmával fiatal lányok ezrei szereznek életre szóló inspirációt pályaválasztásukhoz.

• Tisztújító küldöttgyűlést tartott a MEAFC

Tisztújító küldöttgyűlést tartott a MEAFC • 23 napja

Tisztújító küldöttgyűlés a MEAFC-nál: Rakaczki Zoltán elnökként folytatja, Dr. Varga Judit és Prof. Dr. Horváth Zita személyesen vesz részt az egyesület munkájában

• Újra nyitva a Toborzó Iroda a Miskolci Egyetemen

Újra nyitva a Toborzó Iroda a Miskolci Egyetemen • 40 napja

Szeptember 14-től újra kinyitotta kapuit az egyetemi toborzó iroda, mely március közepe óta, a járványügyi helyzet kirobbanásától nem fogadott ügyfeleket.