Győzelemmel búcsúzott közönségétől a MEAFC!

írta MEAFC, 2018. június 2–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Lippai kosaraival kezdődött, majd Kopasz lendületes mozgásával folytatódott a 7. hely sorsáról döntő párharc első felvonása. A miskolciak mezőnyembere zsákolása mellett sorra szedte a lepattanókat (összesen 13-ig jutott), amelyekből Cole-Brinson és társai voltak eredményesek (23-11).

Győzelemmel búcsúzott közönségétől a MEAFC!

Egy remek szezont futó Nagykőröst győztünk le utolsó hazai mérkőzésünkön.

Dobos, a vendégek óriása a folytatásban komoly feladat elé állította a miskolci védelmet. 220 centis magassága révén nem sok védő kézzel találkoztak a neki magasan beívelt labdák, így a nagykőrösiek ledolgozták hátrányukat (39-36).

Rutinos és mozgékony mezőnyei révén tovább közeledett a Nagykőrös, ám a negyed végén Szepesi megrázta magát, és tripláival ismét megugrott a MEAFC (60-52).

Az utolsó negyedben villámrajtot vettek a vendégek, ám egyenlíteni nem tudtak. Többször is egyetlen pontra zárkóztak, ám a remekül játszó Szepesi vagy Cole-Brinson mindig a legjobbkor villant meg. A mérkőzés hajrájában a nagykőrösiek kihasználták a házigazda védekezési hibáit, ám a Lippai ziccerét követő amerikai büntetők végül meghozták a MEAFC csapatának az újabb győzelmet (80-78).

MEAFC – Nagykőrösi Sólymok 80-78 (23-11, 16-25, 21-16, 20-26)

NB I/B Piros csoport, rájátszás a 7. helyért, 1. mérkőzés. Miskolc, Körcsarnok.

Vezette: Pozsonyi László, Balogh Gyula, Sallai István.

MEAFC: Orliczki M., Drahos (6/6), Cole-Brinson (34/6), Kopasz (5), Lippai (13). Csere: Szepesi (15/9), Béres (3), Homoki (2), Orosz (2), Timkó, Szojka. Edző: Walke Károly.

Nagykőrös: Lakosa (7/3), Tózh (17/3), Fehér P. (9/3), Molnár (20/9), Dobos (14). Csere: Kónya (5/3), Petrás (3), Szablics (2), Mácsai (1), Fehár Á. Edző: Lakosa Zsolt.

Walke Károly, vezetőedző: Nagyon jó erőkből álló és jól játszó Nagykőröst sikerült legyőzni tartalékos összeállításban. Külön örülök, hogy az eddig kevesebb szerepet kapó játékosok is hozzá tudtak tenni a győzelemhez, gondolok itt elsősorban Szepesi jó játékára. Igyekszünk szerdán is helytállni a visszavágón.

Fotó: Utasi Gabriella

• Start ME Up!: Tizennégy millió forintos befektetésért versengtek a miskolci startupok

Start ME Up!: Tizennégy millió forintos befektetésért versengtek a miskolci startupok • 10 napja

A Miskolci Egyetem, az INPUT Program, a BNL Start Inkubátorház, a Bay Zoltán Kutatóintézet és a Hiventures első ízben valósította meg a Start ME Up! elnevezésű ötletversenyt. A Miskolci Egyetemen november 28-29–én zajló kétnapos, szakmai felkészítéssel és 14 előadással egybekötött eseményen a résztvevők kidolgozhatták saját ötleteiket, egyúttal a helyi vállalatok kihívásaira is kereshettek innovatív megoldásokat.

• Szakmai Információs Nap a Műszaki Földtudományi Karon

Szakmai Információs Nap a Műszaki Földtudományi Karon • 12 napja

Szakmai Információs Napot rendezett november 28-án a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kara. A rendezvénnyel a kar hidat kívánt képezni a jelenlegi hallgatók (vagyis a jövő földtudományi mérnökei) és a kar ipari partnerei között.

• Együttműködési megállapodást írt alá a Miskolci Egyetem és az SEG Automotive

Együttműködési megállapodást írt alá a Miskolci Egyetem és az SEG Automotive • 19 napja

Együttműködési megállapodást írt alá a Miskolci Egyetem és az SEG Automotive miskolci gyáregysége november 19-én, melynek célja az erős és hatékony szakmai kapcsolatok fenntartása és kölcsönös előnyökön alapuló szakmai együttműködés formáinak meghatározása, munkaprogramok kidolgozása.

• Tűzvédelem felsőfokon

Tűzvédelem felsőfokon • 26 napja

Acélszerkezetek tűzvédelmi tervezése címmel workshopot tartottak november 9-én a BME, Hidak és Szerkezetek Tanszékén. A workshopot Dr. Jármai Károly egyetemi tanár szervezte, a célja a három szakmai kör összekapcsolása volt: a hatóság (Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség), a cégek és az egyetemek, kutató intézetek szakembergárdája vonatkozásában.

Rada János