Kilencedik tanévét zárta a Szépkorúak Akadémiája a Miskolci Egyetemen

írta Sajtóközlemény, 2018. június 6–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Hasznos és érdekes szabadidős programot kínálva ebben a tanévben is számos érdekességet kínált hallgatói számára a Szépkorúak Akadémiája. Június 1-én pedig elsősorban örömöt, hiszen 125 hallgató vehette át oklevelét a 2017/2018-as tanév lezárásával, a 128 órás képzés elvégzésével.

Kilencedik tanévét zárta a Szépkorúak Akadémiája a Miskolci Egyetemen

Miskolciak az űrállomáson, globalizáció, fogyasztóvédelem, boszorkányüldözés, környezetvédelem… – hosszasan sorolhatnánk még. Témák az aktuálistól az érdekesig, a praktikustól az általános műveltségig vagy egyenként is birtokolva e jelzőket. Hasznos és érdekes szabadidős programot kínálva ebben a tanévben is számos érdekességet kínált hallgatói számára a Szépkorúak Akadémiája. Június 01-én pedig elsősorban örömöt – 125 hallgató vehette át oklevelét a 2017/2018-as tanév lezárásával, a 128 órás képzés elvégzésével.

A Miskolci Egyetem az Európai Unió gerontológiai programjához kapcsolódva a Miskolci Nőknek Is Esélyt Alapítvánnyal együttműködve 2009 szeptemberében hirdette meg először a Szépkorúak Akadémiája programsorozatát, melyet a társadalom és az egész életen át tartó tanulás szerves összekapcsolódása ihletett. Ennek keretében, kihasználva az universitas jellegéből adódó, széles körű lehetőségeket, immár a kilencedik tanév keretében is számos ismeretet kínált az előadássorozat a tudomány, a technika, a gazdaság, a jog és a társadalomtudomány témakörökből a 162 beiratkozott résztvevőnek, akik 50 év feletti, legalább érettségivel rendelkező, tanulni vágyó érdeklődők voltak.

A tanév második félévében az anyagtudomány, az emberi agy, az idősgondozás, a gazdasági fejlődés, az űrkutatás, a boszorkányüldözés, a pénzügy témakörébe pillanthattak be a hallgatók, akik a tanév során 26 alkalommal, 52 előadáson és az azt követő konzultációkon vehettek részt. A résztvevők a tanév egészében 104 óra előadást hallgathattak meg az egyetem professzoraitól, oktatóitól. Az előadásokat követően lehetőség nyílt a kérdések, észrevételek megfogalmazására, így interaktív beszélgetésekre is sor került. Természetesen a kurzusokon részt vevő hallgatók, akik rendszeresen látogatták az előadásokat, tanúsítványt (certifikációt) kapnak a képzés teljesítéséről – ezeket adták most át a hagyományok szerint a tanévzáró ünnepségen 2018.06.01-én az egyetem díszaulájában. A kurzus folytatására várhatóan a 2018/2019-es tanévben is lehet számítani.

További információ Hajdúné Dr. Molnár Katalin (06 30 / 207 1450) és/vagy Matiscsákné dr. Lizák Marianna (06 30 / 418 2549) főszervezőktől kérhető.

• 700 millió forintos beruházás, növekvő teljesítmény a TS Hungariánál

700 millió forintos beruházás, növekvő teljesítmény a TS Hungariánál • 2 napja

2021. június 10. – 700 millió forint értékű beruházással fejlesztjük vasúti járműjavító leányvállalatunk, a Technical Services Hungaria Kft. (TS Hungaria) kapacitásait – jelentette be Kovács Imre, a Rail Cargo Austria Igazgatóságának tagja, a Rail Cargo Hungaria Igazgatóságának elnöke. Hozzátette, az eszközpark bővítését a TS Hungaria szolgáltatásai iránt dinamikusan növekvő piaci igények indokolják: az év első harmadának üzleti forgalma 17%-kal haladta meg az előző év azonos időszakának mértékét.

• Újra a világ legjobb egyetemei között a Miskolci Egyetem

Újra a világ legjobb egyetemei között a Miskolci Egyetem • 2 napja

Június 8-án vált nyilvánossá a londoni QS cég nemzetközi egyetemi kiválósági rangsora, amin a Miskolci Egyetem először tavaly tűnt fel. A QS a világ százezernél is több felsőoktatási intézménye közül idén 1.300 egyetemet tartott érdemesnek a rangsorban való szerepeltetésre, köztük a Miskolci Egyetemet is.

• A Miskolci Egyetem új SZMR-e mérföldkő a versenyképesség növelésében

A Miskolci Egyetem új SZMR-e mérföldkő a versenyképesség növelésében • 7 napja

A fenntartó és tulajdonos Universitas Miskolcinensis Alapítvány és az intézmény képviselői közötti többkörös, produktív egyeztetések eredményeként létrejött Szervezeti és Működési Rend (SZMR) a szervezeti felépítés funkcionalitásra építő megújításával és a gazdálkodás átalakításával új, a versenyszférára jellemző alapokra helyezi az Egyetem működését. A Miskolci Egyetem új SZMR-e 2021. június 1-jén lépett hatályba.

• „A nyomozás szerepe a büntetőeljárásban – európai dimenziók” címmel rendeztek konferenciát a Miskolci Egyetemen

„A nyomozás szerepe a büntetőeljárásban – európai dimenziók” címmel rendeztek konferenciát a Miskolci Egyetemen • 9 napja

A május utolsó napján megtartott rendezvény célja az Európai Unió pénzügyi érdekeinek büntetőjogi védelmével – elsősorban a nyomozással – kapcsolatos alapkérdések gyakorlatközpontú megvitatása volt a tagállami gyakorlatok bemutatásán keresztül.

Prof. Dr. Horváth Zita rektor

Berényi Barbara

Oláh Zsófia

Berényi Barbara, Balázs Zsófia, Fülöp Petra, Hedrich László, Kiss Viktor, Kecsmár Gergő, Molnár Balázs, Rada János, Venczel-Tóth Evelin, Zsiga Bianka, Smolnicki Szilárd, Oláh Zsófia, Siroki Andrea, Somoskői Dóra