Idén is vár a Kutatók Éjszakája

írta Halász Csenge, 2018. szeptember 24–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A szeptember végi időszaknak immáron évek óta elengedhetetlen kelléke a Kutatók Éjszakája megrendezése. A rendezvény egy Európa-szerte lebonyolításra kerülő ingyenes eseménysorozat, amely a tudomány és a kutatói életpálya népszerűsítésére szolgál. Egyetemünkön szeptember 28-án (17-23h) rendezik meg.

Idén is vár a Kutatók Éjszakája

A Kutatók Éjszakája során az érdeklődőknek lehetőségük van testközelből bepillantani az egyes tudományterületek titkaiba, látványos kísérleteknek, érdekes, interaktív előadásoknak lehetnek a részesei. A korábbi évek gyakorlatához hűen a Miskolci Egyetem is méltón kiveszi a részét az eseményből és színes programokkal vár minden korosztályt. A rendezvényen az összes Kar képviselteti magát, a tudományterületek sokszínű palettáját kínálva ezzel.

A résztvevők többek között megismerkedhetnek a virtuális valóság és az automatizálás kihívásaival, láthatják igazi robotok akadálypályán való versenyét, bányalátogatáson vehetnek részt, megvizsgáltathatják érzékszerveik állapotát, az Egyetem előtti parkban részesei lehetnek egy izgalmas denevérlesnek, de hallhatnak a Facebook okozta jogi kihívásokról is. Fotókiállítást csodálhatnak, jogászi talárban szelfizhetnek, megtekinthetnek egy igazi zenélő Tesla tekercset, megismerkedhetnek egy valós ipari vezérlőrendszerrel, matematikai játszóházban vehetnek részt és a programok sora még hosszasan sorolható lenne.

Ezeken kívül, a város több pontján is izgalmas tudományos kalandok várják az érdeklődőket, így érdemes ezeket is felkeresni. Ez alapján bizonyos: a rendezvényre mindenképpen érdemes ellátogatni, hiszen minden korosztályt egyedülálló programok várnak és remélhetőleg minden szervező és résztvevő vidám és értékes tudományos élményekkel fog hazatérni.

További információk és részletes programok:

Fotók: Kiss Viktor © Copyright.

• Hajnal József Mákdobáló című regényének könyvbemutatója

Hajnal József Mákdobáló című regényének könyvbemutatója • 2 napja

Október 10-én volt Hajnal József – egykori egyetemi hallgató – Mákdobáló című könyvének bemutatója a Miskolci Egyetem Könyvtárában. A beszélgetést Tóth Evelin vezette, a műből pedig az Egy Maszk tagjai olvastak fel részleteket.

• Miskolci rotaristák segítségével újra szól a BBZI hangversenyzongorája

Miskolci rotaristák segítségével újra szól a BBZI hangversenyzongorája • 12 napja

Egyetemünk Bartók Béla Zeneművészeti Intézetének 50 esztendős Bösendorfer koncertzongorájának mechanikáját 2018 nyarán sikerült felújítani. A megújult zongorát Dr. Birtalan Zsolt és a BBZI növendékei egy koncert keretében mutatták be a nagyközönségnek a Zenepalotában. A felújítás költségeit a Rotary International két miskolci klubjának adományai fedezték.

• Világélelmezési nap a Miskolci Egyetemen

Világélelmezési nap a Miskolci Egyetemen • 18 napja

A Világélelmezési napot minden évben október 16-án több mint 150 országban megtartják. Ehhez a fontos és nemes eseményhez csatlakozik október 16-án és 17-én (9.00-14.00h között) a Miskolci Egyetem is.

• Idén is vár a Kutatók Éjszakája

Idén is vár a Kutatók Éjszakája • 25 napja