Miskolci rotaristák segítségével újra szól a BBZI hangversenyzongorája

írta Dr. Ormos Tamás, 2018. október 7–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Egyetemünk Bartók Béla Zeneművészeti Intézetének 50 esztendős Bösendorfer koncertzongorájának mechanikáját 2018 nyarán sikerült felújítani. A megújult zongorát Dr. Birtalan Zsolt és a BBZI növendékei egy koncert keretében mutatták be a nagyközönségnek a Zenepalotában. A felújítás költségeit a Rotary International két miskolci klubjának adományai fedezték.

Miskolci rotaristák segítségével újra szól a BBZI hangversenyzongorája

Miskolc Város első zeneiskolájának utódja ma a Miskolci Egyetem fenntartásában működik. Az oktatáshoz és koncertekhez elengedhetetlenül szükséges hangszerek beszerzése és javítása a Miskolci Egyetem költségvetésének terhére történik, ami a jelenlegi gyakorlat szerint sajnos az ideális feltételek megteremtéséhez nem elegendő. Az Intézet zenekarai több jótékonysági rendezvény szervezésével igyekeztek maguk megoldani a legsürgetőbb feladatokat, azonban ezek az erőfeszítések nem bizonyultak elégségesnek. A Rotary Club Miskolc-Tapolca tudomást szerezvén e gondokról – az Egyetem és az Intézet vezetésével történt konzultációt követően - úgy határozott, hogy az Intézet Bösendorfer hangversenyzongorájának mechanikai felújítását magára vállalja.

Koncert a Zenepalotában 2018.09.27-én.

A felújítás 2018 esztendő nyarán megtörtént, amely bruttó 750.000.- Forintba került. A Rotary Club Miskolc-Tapolca együttműködve a Rotary Club Miskolci Angyalok-kal három különböző forrásból – közel azonos arányban – teremtette elő a szükséges összeget. A 2018 évi Miskolci Becherovka Kocsonyafarsang látogatóinak adományai (amiért különleges kocsonyákat és az egyetemünk hagyományait követő Krampampulit kaptak ajándékba), a Rotary International alapítványa (The Rotary Foundation) 1000.- USD (District Grant) támogatása, valamint a hagyományos miskolctapolcai Rotary Anna-bál – amelyet ebben az évben Egyetemünk aulájában és üveg előcsarnokában rendeztek meg – együttesen adták a zongora felújításának fedezetét.

Rotary Anna-bál az Egyetemen

A Bartók Béla Zeneművészeti Intézet tanára Dr. Birtalan Zsolt, akinek ezúton is szívből gratulálunk DLA fokozatának közelmúltbeli sikeres megvédéséhez, növendékei közreműködésével nagysikerű koncert keretében virtuóz előadással „avatta fel” a megújult hangszert, 2018. szeptember 27-én a Zenepalotában. Műsoron volt: Frederic Chopin: Barcarolle (op. 60), és a h-moll szonáta (op. 58), Dr. Birtalan Zsolt előadásában, valamint Ludwig van Beethoven: g-moll cselló-zongora szonáta I-II tétele, amelyet Kun Alexandra csellón, és Harmati Benjámin zongorán adtak elő. (Facebook: „Rotary Club Miskolc-Tapolca”)

Rotarista stand a Miskolci Farsangon

Fotó: Dr. Apáti Pál
Dr. Ormos Tamás
Rotary Club Miskolc-Tapolca

• Stratégiai megállapodást kötött a TS Hungaria Járműjavító Kft. és a Miskolci Egyetem

Stratégiai megállapodást kötött a TS Hungaria Járműjavító Kft. és a Miskolci Egyetem • 14 napja

A Miskolci Egyetem és a TS Hungaria Kft. május 30-án ünnepélyes keretek között írt alá stratégiai megállapodást, amelynek célja az együttműködés szorosabbra fűzése, és a kapcsolódási pontok meghatározása.

• Műszaki Tudomány az Észak-Kelet Magyarországi Régióban 2019

Műszaki Tudomány az Észak-Kelet Magyarországi Régióban 2019 • 14 napja

"Műszaki Tudomány az Észak-Kelet Magyarországi Régióban 2019" címmel konferenciát rendezett a Miskolci Egyetemen 2019. május 29-én (szerdán) a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kara, Műszaki Anyagtudományi Kara, Gépészmérnöki és Informatikai Kara, valamint Gazdaságtudományi Kara, a Magyar Tudományos Akadémia Debreceni Területi Bizottság Műszaki Szakbizottsága, a Magyar Tudományos Akadémia Miskolci Területi Bizottsága, továbbá a Debreceni Egyetem Gépészmérnöki Tanszéke.

• Tizedik, Jubileumi tanévét zárta a Szépkorúak Akadémiája a Miskolci Egyetemen

Tizedik, Jubileumi tanévét zárta a Szépkorúak Akadémiája a Miskolci Egyetemen • 26 napja

Május 24-én pedig elsősorban örömöt – 120 hallgató vehette át oklevelét a 2018/2019-es tanév lezárásával, a 128 órás képzés elvégzésével. A Miskolci Egyetem az Európai Unió gerontológiai programjához kapcsolódva a Miskolci Nőknek Is Esélyt Alapítvánnyal együttműködve 2009 szeptemberében az országban elsőként hirdette meg a jelentős létszámot vonzó Szépkorúak Akadémiája programsorozatát.

• AMPER 2019 Felvételi Juniális

AMPER 2019 Felvételi Juniális • 26 napja

Tisztelettel meghívjuk Önt a 2019. június 14-én tartandó AMPER Felvételi Juniálisra, amelyet az egyetem Díszaulájában és Díszudvarában rendezünk.