Miskolci rotaristák segítségével újra szól a BBZI hangversenyzongorája

írta Dr. Ormos Tamás, 2018. október 7–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Egyetemünk Bartók Béla Zeneművészeti Intézetének 50 esztendős Bösendorfer koncertzongorájának mechanikáját 2018 nyarán sikerült felújítani. A megújult zongorát Dr. Birtalan Zsolt és a BBZI növendékei egy koncert keretében mutatták be a nagyközönségnek a Zenepalotában. A felújítás költségeit a Rotary International két miskolci klubjának adományai fedezték.

Miskolci rotaristák segítségével újra szól a BBZI hangversenyzongorája

Miskolc Város első zeneiskolájának utódja ma a Miskolci Egyetem fenntartásában működik. Az oktatáshoz és koncertekhez elengedhetetlenül szükséges hangszerek beszerzése és javítása a Miskolci Egyetem költségvetésének terhére történik, ami a jelenlegi gyakorlat szerint sajnos az ideális feltételek megteremtéséhez nem elegendő. Az Intézet zenekarai több jótékonysági rendezvény szervezésével igyekeztek maguk megoldani a legsürgetőbb feladatokat, azonban ezek az erőfeszítések nem bizonyultak elégségesnek. A Rotary Club Miskolc-Tapolca tudomást szerezvén e gondokról – az Egyetem és az Intézet vezetésével történt konzultációt követően - úgy határozott, hogy az Intézet Bösendorfer hangversenyzongorájának mechanikai felújítását magára vállalja.

Koncert a Zenepalotában 2018.09.27-én.

A felújítás 2018 esztendő nyarán megtörtént, amely bruttó 750.000.- Forintba került. A Rotary Club Miskolc-Tapolca együttműködve a Rotary Club Miskolci Angyalok-kal három különböző forrásból – közel azonos arányban – teremtette elő a szükséges összeget. A 2018 évi Miskolci Becherovka Kocsonyafarsang látogatóinak adományai (amiért különleges kocsonyákat és az egyetemünk hagyományait követő Krampampulit kaptak ajándékba), a Rotary International alapítványa (The Rotary Foundation) 1000.- USD (District Grant) támogatása, valamint a hagyományos miskolctapolcai Rotary Anna-bál – amelyet ebben az évben Egyetemünk aulájában és üveg előcsarnokában rendeztek meg – együttesen adták a zongora felújításának fedezetét.

Rotary Anna-bál az Egyetemen

A Bartók Béla Zeneművészeti Intézet tanára Dr. Birtalan Zsolt, akinek ezúton is szívből gratulálunk DLA fokozatának közelmúltbeli sikeres megvédéséhez, növendékei közreműködésével nagysikerű koncert keretében virtuóz előadással „avatta fel” a megújult hangszert, 2018. szeptember 27-én a Zenepalotában. Műsoron volt: Frederic Chopin: Barcarolle (op. 60), és a h-moll szonáta (op. 58), Dr. Birtalan Zsolt előadásában, valamint Ludwig van Beethoven: g-moll cselló-zongora szonáta I-II tétele, amelyet Kun Alexandra csellón, és Harmati Benjámin zongorán adtak elő. (Facebook: „Rotary Club Miskolc-Tapolca”)

Rotarista stand a Miskolci Farsangon

Fotó: Dr. Apáti Pál
Dr. Ormos Tamás
Rotary Club Miskolc-Tapolca

• Lélegeztetőgépet adományoz a Miskolci Egyetem a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórháznak

Lélegeztetőgépet adományoz a Miskolci Egyetem a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórháznak • 6 napja

A Miskolci Egyetem mindig kiemelt feladatának tartotta, hogy ahol térségnek szüksége van rá, ott segítsen. Ez a társadalmi szerepvállalás ösztönözte az intézmény rektorát, Prof. Dr. Horváth Zitát, hogy egy lélegeztetőgépet adományozzon a Borsod-Abaúj-Zemplén megyét és a régiót ellátó kórháznak.

• Élelmezési Világnap a Miskolci Egyetemen

Élelmezési Világnap a Miskolci Egyetemen • 47 napja

Október 15-16., 19-20. a Miskolci Egyetem is részt vesz ezen a fontos eseményen. A campuson működő hallgatókból és oktatókból álló csoport, amely csatlakozott az Egyetemek Harca az Éhezés Ellen (Universities Fighting World Hunger or UFWH) nevű nemzetközi mozgalomhoz. Adománygyűjtő pontokat helyeznek ki a kampuszon és az Avasi TESCO áruházban (Miskolc, Mésztelep u. 1/a 3508).

• Lányok Napja 2020 – A jövőd ma kezdődik! – A jövőd itt kezdődik!

Lányok Napja 2020 – A jövőd ma kezdődik! – A jövőd itt kezdődik! • 55 napja

2020. október 1-én immár 8. alkalommal, a járványügyi helyzet miatt rendhagyó módon, online került megrendezésre a Lányok Napja a Miskolci Egyetemen. A Lányok Napja egy országos, a reáltudományokhoz közel álló szakmákat népszerűsítő pályaorientációs nap, melynek alkalmával fiatal lányok ezrei szereznek életre szóló inspirációt pályaválasztásukhoz.

• Tisztújító küldöttgyűlést tartott a MEAFC

Tisztújító küldöttgyűlést tartott a MEAFC • 57 napja

Tisztújító küldöttgyűlés a MEAFC-nál: Rakaczki Zoltán elnökként folytatja, Dr. Varga Judit és Prof. Dr. Horváth Zita személyesen vesz részt az egyesület munkájában