Az 1956-os forradalomra emlékeztünk

írta Uni-Miskolc, 2018. november 2–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Az 1956-os forradalom és szabadságharc 62. évfordulója alkalmából rendezett megemlékezést a Miskolci Egyetem október 19-én.

Az 1956-os forradalomra emlékeztünk

A Díszaulában tartott rendezvény műsorában Eperjesi Gergely és Lénárt Anna adott elő életképeket, Schultz Gellért és Pecsmány Péter énekelt, valamint Szabó Liliána, Lakatos Lili, Matiscsák Ernő, Víg Viktor és Sztojkó Dániel, a Szinvavölgyi Néptáncműhely tagjai táncoltak.

Az ünnepi beszédet mondott Dr. Jakab Nóra oktatásfejlesztési és minőségbiztosítási rektorhelyettes, majd Krajnyák Enikő, az Állam- és Jogtudományi Kar hallgatója beszélt arról, hogy mit jelent neki, egy mai fiatalnak 1956.

Ezt követően a rendezvény résztvevői az ’56-os emlékparkban, az elhunyt akadémisták emlékére állított lélekharangnál, az I. előadóban (ahol 1956. október 22-én az egyetem ifjúsága ülésezett), a Szalay-domborműnél és az E/1. kollégiumnál, az 1956. november 4-én elhunyt Kiss Gábor egykori gépész és Kölber Gábor bányagépész hallgató emléktáblájánál, valamint ugyanitt  Molnár Kálmán, „Csurák” emléktáblájánál helyezték el a megemlékezés virágait.

Fotók: Kiss Viktor ©Copyright.

• Valétálás a Miskolci Egyetemen

Valétálás a Miskolci Egyetemen • 16 napja

Fáklyás menettel, selmeci dalokat énekelve búcsúztak el az egyetemtől és a várostól a végzős hallgatók Miskolcon. Ünnepélyes keretek között, ünnepi beszédekkel kezdődött 2019. június 26-án 21 órakor a végzős miskolci egyetemisták búcsúünnepsége, a Szalamander.

• Stratégiai megállapodást kötött a TS Hungaria Járműjavító Kft. és a Miskolci Egyetem

Stratégiai megállapodást kötött a TS Hungaria Járműjavító Kft. és a Miskolci Egyetem • 40 napja

A Miskolci Egyetem és a TS Hungaria Kft. május 30-án ünnepélyes keretek között írt alá stratégiai megállapodást, amelynek célja az együttműködés szorosabbra fűzése, és a kapcsolódási pontok meghatározása.

• Műszaki Tudomány az Észak-Kelet Magyarországi Régióban 2019

Műszaki Tudomány az Észak-Kelet Magyarországi Régióban 2019 • 40 napja

"Műszaki Tudomány az Észak-Kelet Magyarországi Régióban 2019" címmel konferenciát rendezett a Miskolci Egyetemen 2019. május 29-én (szerdán) a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kara, Műszaki Anyagtudományi Kara, Gépészmérnöki és Informatikai Kara, valamint Gazdaságtudományi Kara, a Magyar Tudományos Akadémia Debreceni Területi Bizottság Műszaki Szakbizottsága, a Magyar Tudományos Akadémia Miskolci Területi Bizottsága, továbbá a Debreceni Egyetem Gépészmérnöki Tanszéke.

• Tizedik, Jubileumi tanévét zárta a Szépkorúak Akadémiája a Miskolci Egyetemen

Tizedik, Jubileumi tanévét zárta a Szépkorúak Akadémiája a Miskolci Egyetemen • 52 napja

Május 24-én pedig elsősorban örömöt – 120 hallgató vehette át oklevelét a 2018/2019-es tanév lezárásával, a 128 órás képzés elvégzésével. A Miskolci Egyetem az Európai Unió gerontológiai programjához kapcsolódva a Miskolci Nőknek Is Esélyt Alapítvánnyal együttműködve 2009 szeptemberében az országban elsőként hirdette meg a jelentős létszámot vonzó Szépkorúak Akadémiája programsorozatát.