írta Sajtóközlemény, 2018. december 2–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A Miskolci Egyetem, az INPUT Program, a BNL Start Inkubátorház, a Bay Zoltán Kutatóintézet és a Hiventures első ízben valósította meg a Start ME Up! elnevezésű ötletversenyt. A Miskolci Egyetemen november 28-29–én zajló kétnapos, szakmai felkészítéssel és 14 előadással egybekötött eseményen a résztvevők kidolgozhatták saját ötleteiket, egyúttal a helyi vállalatok kihívásaira is kereshettek innovatív megoldásokat.

Start ME Up!: Tizennégy millió forintos befektetésért versengtek a miskolci startupok  A résztvevők az ötletversenyen választ adhattak a régió valós kihívásaira is
Miskolc, 2018. november 28. - A Miskolci Egyetem, az INPUT Program, a BNL Start Inkubátorház, a Bay Zoltán Kutatóintézet és a Hiventures első ízben valósította meg a Start ME Up! elnevezésű ötletversenyt. A Miskolci Egyetemen 2018. november 28-29–én zajló kétnapos, szakmai felkészítéssel és 14 előadással egybekötött eseményen a résztvevők kidolgozhatták saját ötleteiket, egyúttal a helyi vállalatok kihívásaira is kereshettek innovatív megoldásokat. A szervezők és szakmai partnerek a leginnovatívabb ötleteket értékes nyereményekben részesítették. A verseny fődíja egy 14 millió forint értékű befektetés és inkubáció volt.

A pezsgő miskolci startup élet szereplőinek közös célja a térség innovációs képességeinek hosszú távú fejlesztése, az innovatív kezdő vállalkozások számának növelése és a kutatási eredmények piaci hasznosításának ösztönzése. Mindezek elősegítése érdekében hívta életre a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Kft., a BNL Start Inkubátorház, a Hiventures, az INPUT Program, valamint a Miskolci Egyetem a Startup ME Up! elnevezésű ötletversenyt.

A rendezvény első napja a felkészítésről és vállalkozói ismeretek átadásáról szólt, így a résztvevők megismerhették a startup ökoszisztéma helyi szereplőit, emellett hasznos előadásokat hallgathattak meg a sikeres üzleti modell kialakításáról és az üzletfejlesztés legfőbb kihívásairól. A résztvevők az esemény keretében megismerhettek számos jó példát és gyakorlatot is Gerendai Károly a Sziget Fesztivál alapítója, illetve Vinnai Balázs, a magyar IT szegmens egyik sikertörténet írójának személyes előadásában. „Miskolci vállalkozóként és lokálpatriótaként fontosnak tartom, hogy a megszerzett tudásomat átadjam a helyi induló innovatív vállalkozóknak. A mostani rendezvény kitűnő lehetőség hasznos tapasztalatok megszerzésére, a jelentkezők a BNL Start Inkubátorházba is bekerülhetnek a részvétel révén” – nyilatkozta Vinnai Balázs.

A második versenynapon a résztvevők a helyi vállalatok által előre megadott kihívásokra dolgozhattak ki kreatív megoldásokat, de saját ötlettel is készülhettek. „Célunk egy olyan esemény létrehozása, ahol nem csupán az ötletek generálását ösztönözzük, hanem azok azonnali piaci hasznosíthatóságát is elősegítjük. Az irányított feladatkiírással hozzájárulunk ahhoz, hogy a helyi vállalatok és ötletgazdák megismerjék egymás igényeit és kapacitásait” – mondta dr. Szabados Zsuzsa, az INPUT Programot megvalósító Neumann Nonprofit Kft. ügyvezetője. Így többek között teljesítményértékelésre, gumiabroncs újrahasznosításra, termékellenőrzésre vonatkozó innovatív megoldások is terítékre kerültek.

A  résztvevők munkáját mentorok és szakértők is folyamatosan támogatták a helyszínen. A csapatok a megszülető ötleteket a második nap végén egy öttagú szakmai zsűri előtt prezentálták, akik a legjobbakat értékes szolgáltatásokkal, üzletfejlesztési tanácsadással vagy közösségi irodahasználattal jutalmazták, a fődíj pedig egy tizennégy millió forint értékű befektetés és inkubáció a Hiventures és a BNL Start jóvoltából.

Miskolc, 2018. november 30.

• TIBES KONCERT AZ EGYETEMEN (10.15)

TIBES KONCERT AZ EGYETEMEN (10.15) • 20 napja

Csaba Tibor (Tibes) népszerű zenész, dalszerző-rapper az Alvajárók ébredése és egyéb nagysikerű dalok szerzője, előadója október 15-én koncertet ad a ROCKWELL KLUB előtti szabadtéri színpadon. Gyere te is, ott a helyed! Belépés:INGYENES!

• Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18.

Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18. • 21 napja

Élelmezési Világnap (World Food Day): egy nap, melyet világszerte ünnepelnek. Egy esemény, amire világszerte odafigyelnek - részben magyar emberek 40 évvel ezelőtti kezdeményezésének köszönhetően! Őrizzük meg ezt a szellemiséget, és az Élelmezési Világnap alkalmából rendezzünk egy eredményes gyűjtést a Miskolci Egyetemen október 16-17-18-án!

• Észak Állásbörze

Észak Állásbörze • 22 napja

Másodszor rendezték meg a Miskolci Egyetemen az Észak Állásbörze, amely a tavalyihoz hasonló sikert hozott: a többtucatnyi munkát kínáló cég, vállalkozás standjait sok százan keresték fel. Sokan már munkaszerződés konkrét ígéretével távoztak az állásbörzéről, mások több kedvező ajánlat közül választhatnak majd.

• Katonai Toborzóiroda nyílt a Miskolci Egyetemen

Katonai Toborzóiroda nyílt a Miskolci Egyetemen • 36 napja

Szeptember 16-án a Magyar Honvédség átadta a Miskolci Egyetemen kialakított toborzóirodáját, ahol folyamatosan várják a katonai szolgálati formák iránt érdeklődőket.