Jubileumi 15. Nemzetközi Kortárs Hangon

írta Kortárs Hangon, 2018. december 15–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

2019-ben a Miskolci Egyetemen rendezik meg a jubileumi 15. Nemzetközi Kortárs Hangon irodalmi pályázat eredményhirdető, díjkiosztó és kötetbemutató gáláját.

Jubileumi 15. Nemzetközi Kortárs Hangon

Az Eszterházy Károly Egyetem 14 éve szervezi – a Miskolci Egyetemmel közösen – a Kortárs Hangon Nemzetközi Irodalmi pályázatot.

2019-ben XV. alkalommal hirdeti meg a Kortárs Hangon Nemzetközi Irodalmi Pályázatot a Kárpát-medence magyar anyanyelvű diákjai számára az egri Eszterházy Károly Főiskola, és a Miskolci Egyetem.

Jövőre a jubileumi 15. Nemzetközi Kortárs Hangon irodalmi pályázat eredményhirdető, díjkiosztó és kötetbemutató gálának egyetemünk lesz a házigazdája 2019. április 11-14. között.

• Számos jelenlegi és egykori oktatónk kapott kitüntetést Miskolc város napján

Számos jelenlegi és egykori oktatónk kapott kitüntetést Miskolc város napján • 9 napja

Régi hagyomány, hogy május 11-én, Miskolc város napján a város kitüntetésekkel ismeri el a miskolci polgárok és szervezetek kiemelkedő munkáját. Az idei kitüntetettek között kiemelkedően sok, 11 fő nem csak a városnak, de egyetemünknek is egykori vagy jelenlegi polgára.

• Sajtómeghívó - Védőmaszkok átadása a Viola Időskorúak Otthonában

Sajtómeghívó - Védőmaszkok átadása a Viola Időskorúak Otthonában • 11 napja

A Miskolci Egyetem Egészségügyi Kara a jelenlegi veszélyhelyzetben a társadalmi felelősségvállalás jegyében - az önkéntes hallgatói segítő munkán túl – közvetítő szerepet is vállal a civil szervezetek között.

• A járványügyi helyzetben is folyamatos a toborzás

A járványügyi helyzetben is folyamatos a toborzás • 27 napja

A Magyar Honvédség a koronavírus járvány miatt egyik napról a másikra munkájukat vesztett embereknek is szeretne alternatívát kínálni.

• Egy miskolci az első százezerben...

Egy miskolci az első százezerben... • 56 napja

A Magyar Tudomány 2020. februári számában Gimesi Júlia beszámol a PLOS Biology című lapban 2019 őszén publikált elemzésről, aminek csatolmányában néven nevezik a „világ 100.000 legjobb kutatóját”. Az adatbankban találunk egyéb miskolci vonatkozásokat is.