Kormányhivatali nyílt napot tartottak egyetemistáknak

írta Kiss Viktor, 2019. április 7–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Március 21-én a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal Nyílt napot tartott egyetemisták részére, amely immár nyolc éves hagyományra tekint vissza.

Kormányhivatali nyílt napot tartottak egyetemistáknak

A korábbi évek gyakorlatától eltérően idén a Gazdaságtudományi Kar mellett az Állam- és Jogtudományi Kar, a Gépészmérnöki és Informatikai Kar, az Egészségügyi Kar, valamint a Műszaki Földtudományi Kar (műszaki földtudományi alapszak, bánya- és geotechnikai mérnöki mesterszak, továbbá a környezetmérnöki alap- és mesterszak) diákjait várták.

Ebben az évben számos újítással készültek a szervezők, többek között igyekeztek olyan színes programokat összeállítani, amellyel a Miskolci Egyetem hallgatói minél változatosabb módon ismerhették meg a területi közigazgatás szervezetének felépítését, működését, feladatait, illetve bepillantást nyerhettek testközelből a kormányhivatal munkájába, ezáltal egy letisztult képet kaptak a hivatal egészét tekintve, ami a jövőben akár a munkahelyükként is szolgálhat.

„Akkor önök még nem is voltak az egyetem hallgatói, amikor elindult ez az együttműködés, és azóta minden évben igyekszünk megszervezni. Idén pedig annyi újítást is tettünk, hogy nemcsak általános ismereteket kapnak, hanem három kiemelt szakterületet is megismerhetnek” – fogalmazott köszöntőjében Demeter Ervin kormánymegbízott.

A köszöntőt követően dr. Gerőcs-Tóth Andrea, a megyei kormányhivatal főigazgatója előadásában szemléletesen mutatta be munkájukat és a hivatalt a mindennapokban, valamint három szakterületet emelt ki, a fogyasztóvédelmet, a gyámügyet és a munkavédelmet.

A kormányhivatal imázsfilmjének levetítését követően Nagy Tibor főosztályvezető az e-közigazgatást és a kormányablakokat ismertette, mint a modern közigazgatás ügyfélszolgálatát, melynek köszönhetően az ügyfelek több mint ezerötszáz ügykörben intézhetik el ügyeiket gyorsan és gördülékenyen. A törzshivatali előadások zárásaként Bubán Márton osztályvezető az információbiztonság szerepéről tartott prezentációját követően izgalmas kvízjátékon is részt vehettek az egyetemisták az ingyenesen letölthető Kahoot alkalmazáson keresztül. A játék nyertesei értékes nyereményekkel gazdagodtak.

A programok folytatásaként az érdeklődők megtekintették a Csizmadia köz épületében található kormányablakot, - ahol bárki élhetett az ügyfélkapu nyitás lehetőségével -, valamint a tavaly nyáron átadott kormányablakbuszt.

A délután folyamán a Népegészségügyi Főosztályon a laboratóriumi munkákba is bepillantást nyerhettek interaktív szemléltetések formájában az érdeklődő egészségügyis hallgatók.

Fotó: Kiss Viktor

• Az alkalmazkodás a siker záloga

Az alkalmazkodás a siker záloga • 4 napja

„A gyors éghajlatváltozáshoz való alkalmazkodás tekintetében versenyt futunk az idővel. Nem hagyhatjuk, hogy az alkalmazkodás az éghajlat-politikai intézkedések elfeledett szegmensévé váljon. Át kell állnunk az adaptáció nagyszabású, megelőző jellegű és rendszerszintű támogatására.” – idézett António Guterres ENSZ főtitkár, New York-i Columbia Egyetemen elhangzott beszédéből Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora, a sajtó megjelent képviselői előtt.

• Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány

Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány • 11 napja

A Miskolci Egyetem társadalmi kötelezettségvállalásának célja erős és hatékony szakmai kapcsolatok fenntartása a gazdaság minden szereplőjével. Igazi Universitasként törekszik arra, hogy a régió stratégiai fontosságú partnereivel szorosabbra fűzze a kapcsolatát, így az új évben együttműködési megállapodást köt a Csillagpont Rádió Alapítvánnyal.

• Sajtómeghívó

Sajtómeghívó • 11 napja

A Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány az egészség tematikával, valamint az azzal összefüggő oktatási-képzési, kutatás-fejlesztési tevékenységekre egyaránt kiterjedő együttműködési megállapodást ír alá a társadalmi kötelezettségvállalás jegyében 2021. január 11-én, hétfőn 12:00 órakor a Miskolci Egyetem Fintelligence Termében (A/4, III. emelet), melyre tisztelettel meghívjuk a sajtó képviselőit.

• Félezer ÖTT-s szerződés Borsodban

Félezer ÖTT-s szerződés Borsodban • 56 napja

Aláírta szerződését az 500. területvédelmi tartalékos katona, Borsod-Abaúj-Zemplén megyében. A végzős egyetemista megszerzett tudását, a Magyar Honvédségen belül szeretné kamatoztatni, így a tartalékos rendszer után tervezi, hogy szerződéses katonaként marad a honvédségnél. Jelenleg beosztását keresik a rendszerben.