Kormányhivatali nyílt napot tartottak egyetemistáknak

írta Kiss Viktor, 2019. április 7–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Március 21-én a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal Nyílt napot tartott egyetemisták részére, amely immár nyolc éves hagyományra tekint vissza.

Kormányhivatali nyílt napot tartottak egyetemistáknak

A korábbi évek gyakorlatától eltérően idén a Gazdaságtudományi Kar mellett az Állam- és Jogtudományi Kar, a Gépészmérnöki és Informatikai Kar, az Egészségügyi Kar, valamint a Műszaki Földtudományi Kar (műszaki földtudományi alapszak, bánya- és geotechnikai mérnöki mesterszak, továbbá a környezetmérnöki alap- és mesterszak) diákjait várták.

Ebben az évben számos újítással készültek a szervezők, többek között igyekeztek olyan színes programokat összeállítani, amellyel a Miskolci Egyetem hallgatói minél változatosabb módon ismerhették meg a területi közigazgatás szervezetének felépítését, működését, feladatait, illetve bepillantást nyerhettek testközelből a kormányhivatal munkájába, ezáltal egy letisztult képet kaptak a hivatal egészét tekintve, ami a jövőben akár a munkahelyükként is szolgálhat.

„Akkor önök még nem is voltak az egyetem hallgatói, amikor elindult ez az együttműködés, és azóta minden évben igyekszünk megszervezni. Idén pedig annyi újítást is tettünk, hogy nemcsak általános ismereteket kapnak, hanem három kiemelt szakterületet is megismerhetnek” – fogalmazott köszöntőjében Demeter Ervin kormánymegbízott.

A köszöntőt követően dr. Gerőcs-Tóth Andrea, a megyei kormányhivatal főigazgatója előadásában szemléletesen mutatta be munkájukat és a hivatalt a mindennapokban, valamint három szakterületet emelt ki, a fogyasztóvédelmet, a gyámügyet és a munkavédelmet.

A kormányhivatal imázsfilmjének levetítését követően Nagy Tibor főosztályvezető az e-közigazgatást és a kormányablakokat ismertette, mint a modern közigazgatás ügyfélszolgálatát, melynek köszönhetően az ügyfelek több mint ezerötszáz ügykörben intézhetik el ügyeiket gyorsan és gördülékenyen. A törzshivatali előadások zárásaként Bubán Márton osztályvezető az információbiztonság szerepéről tartott prezentációját követően izgalmas kvízjátékon is részt vehettek az egyetemisták az ingyenesen letölthető Kahoot alkalmazáson keresztül. A játék nyertesei értékes nyereményekkel gazdagodtak.

A programok folytatásaként az érdeklődők megtekintették a Csizmadia köz épületében található kormányablakot, - ahol bárki élhetett az ügyfélkapu nyitás lehetőségével -, valamint a tavaly nyáron átadott kormányablakbuszt.

A délután folyamán a Népegészségügyi Főosztályon a laboratóriumi munkákba is bepillantást nyerhettek interaktív szemléltetések formájában az érdeklődő egészségügyis hallgatók.

Fotó: Kiss Viktor

• Élelmezési Világnap a Miskolci Egyetemen

Élelmezési Világnap a Miskolci Egyetemen • 15 napja

Október 15-16., 19-20. a Miskolci Egyetem is részt vesz ezen a fontos eseményen. A campuson működő hallgatókból és oktatókból álló csoport, amely csatlakozott az Egyetemek Harca az Éhezés Ellen (Universities Fighting World Hunger or UFWH) nevű nemzetközi mozgalomhoz. Adománygyűjtő pontokat helyeznek ki a kampuszon és az Avasi TESCO áruházban (Miskolc, Mésztelep u. 1/a 3508).

• Lányok Napja 2020 – A jövőd ma kezdődik! – A jövőd itt kezdődik!

Lányok Napja 2020 – A jövőd ma kezdődik! – A jövőd itt kezdődik! • 23 napja

2020. október 1-én immár 8. alkalommal, a járványügyi helyzet miatt rendhagyó módon, online került megrendezésre a Lányok Napja a Miskolci Egyetemen. A Lányok Napja egy országos, a reáltudományokhoz közel álló szakmákat népszerűsítő pályaorientációs nap, melynek alkalmával fiatal lányok ezrei szereznek életre szóló inspirációt pályaválasztásukhoz.

• Tisztújító küldöttgyűlést tartott a MEAFC

Tisztújító küldöttgyűlést tartott a MEAFC • 25 napja

Tisztújító küldöttgyűlés a MEAFC-nál: Rakaczki Zoltán elnökként folytatja, Dr. Varga Judit és Prof. Dr. Horváth Zita személyesen vesz részt az egyesület munkájában

• Újra nyitva a Toborzó Iroda a Miskolci Egyetemen

Újra nyitva a Toborzó Iroda a Miskolci Egyetemen • 42 napja

Szeptember 14-től újra kinyitotta kapuit az egyetemi toborzó iroda, mely március közepe óta, a járványügyi helyzet kirobbanásától nem fogadott ügyfeleket.