Stefánia konferencia és épület névadás a Miskolci Egyetem Egészségügyi Karán

írta Sajtóközlemény, 2019. május 4–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Május 3-án a Miskolci Egyetem Egészségügyi Karán épület-névadó ünnepséggel egybekötött tudományos „Stefánia konferenciát” tartottak. A köszöntőket követően Dr. Kiss-Tóth Emőke dékán épület-névadó ünnepi beszédet tartott.

Stefánia konferencia és épület névadás a Miskolci Egyetem Egészségügyi Karán

A konferencián köszöntőt mondtak: Dr. Jakab Nóra, a Miskolci Egyetem oktatásfejlesztési és minőségbiztosítási rektorhelyettese, aki Prof. Dr. Torma András rektor szavait tolmácsolta, valamint a konferencia védnökei, Csöbör Katalin országgyűlési képviselő, Demeter Ervin a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal kormánymegbízottja, valamint Dr. Deák Csaba a Miskolci Egyetem kancellára mondták el méltató szavaikat.

A köszöntőket követően Dr. Kiss-Tóth Emőke dékán épület-névadó ünnepi beszédet tartott. Röviden ismertette a miskolci Egészségügyi Kar történetének állomáshelyeit, a miskolci egészségtudományi képzés regionális beágyazottságát, valamint az épület Stefánia névre történő elnevezésének indokoltságát, mely mind a történelmi, mind a kari, mind az egyetemi selmeci hagyományokhoz illeszkedik.

A délelőtti tudományos program keretében a Kar neves oktatói (Dr. Fodor Bertalan, Dr. Lombay Béla, Dr. Papp Miklós, Dr. Dózsa Csaba, Dr. Kiss-Tóth Emőke) tartottak tudományos előadásokat az egészségügy néhány szegmensének múlt-, jelen-és jövőbeli helyzetéről.

A délutáni program borkóstolóval egybekötött boravatással kezdődött, dr. Demeter-Novák Endre bemutatta a híres Demetervin Pincészet 2013-as évjáratú Tokaji édes szamorodni borkülönlegességét, mely az Egészségügyi Kar kari boraként lett felavatva.

Az ebéd után a konferencia részvevői megtekinthették az épület előtti füvészkertet, melyet a kar mestertanártanára, Pászk Norbert, a gyógynövények szakértője mutatott be a vendégeknek.

14.00 órától az Egészségügyi Kar volt hallgatói (Svéda Dorina, Kiss Krisztián, Dienesné Orosz Andrea), mára sikeres egészségügyi szaktekintélyek tartottak előadást pályájuk szépségeiről.

Az egész napos rendezvény kiegészítő programjának keretében az érdeklődők a Rákellenes Liga különleges kiállításában gyönyörködhettek, valamint egy délutáni filmklub keretében három filmtörténeti gyöngyszemet tekinthettek meg, melyek egyrészt az egészségügyi szakmákhoz, másrészt a selmeci hagyományokhoz kapcsolódnak.

A rendezvény fényét emelte Jancsó Dóra színművész és Pecsmány Péter ME PhD hallgató művészi ének-előadása.

Miskolc, 2019. május 3.

Fotó: Kiss Viktor

• A Miskolci Egyetem az innovációs házépítő világverseny élmezőnyében • 20 napja

A Miskolci Egyetem csapata 4 díjat nyert a Solar Decathlon Europe elnevezésű rangos, nemzetközi egyetemi hallgatók innovációs házépítő-versenyén.

• Hat éves rekordot döntött a Miskolci Egyetem

Hat éves rekordot döntött a Miskolci Egyetem • 24 napja

Tovább emelte népszerűségét a Miskolci Egyetem, immáron hat éves rekordot döntött a felvettek száma – derül ki a 2019. július 24-én közzétett ponthatárok első értékeléséből. A Miskolci Egyetemre felvett hallgatók száma a tavalyihoz képest több, mint 5 százalékkal emelkedett, amivel várhatóan a felsőoktatási intézmények között országosan is az élmezőnyben foglalunk helyet.

• Gyógypedagógiai képzés indul a Miskolci Egyetemen

Gyógypedagógiai képzés indul a Miskolci Egyetemen • 25 napja

Újabb mérföldkőhöz érkezett a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Karának megújulása: 2019-ben immár a gyógypedagógia (BA) alapszak is elrajtol a miskolci campuson. Az új alapképzés korszerű digitális tananyagokkal várja a jelentkezőket, akik akár állami ösztöndíjas férőhelyekre is pályázhatnak a pótfelvételi eljárás keretében.

• Valétálás a Miskolci Egyetemen

Valétálás a Miskolci Egyetemen • 51 napja

Fáklyás menettel, selmeci dalokat énekelve búcsúztak el az egyetemtől és a várostól a végzős hallgatók Miskolcon. Ünnepélyes keretek között, ünnepi beszédekkel kezdődött 2019. június 26-án 21 órakor a végzős miskolci egyetemisták búcsúünnepsége, a Szalamander.