Stefánia konferencia és épület névadás a Miskolci Egyetem Egészségügyi Karán

írta Sajtóközlemény, 2019. május 4–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Május 3-án a Miskolci Egyetem Egészségügyi Karán épület-névadó ünnepséggel egybekötött tudományos „Stefánia konferenciát” tartottak. A köszöntőket követően Dr. Kiss-Tóth Emőke dékán épület-névadó ünnepi beszédet tartott.

Stefánia konferencia és épület névadás a Miskolci Egyetem Egészségügyi Karán

A konferencián köszöntőt mondtak: Dr. Jakab Nóra, a Miskolci Egyetem oktatásfejlesztési és minőségbiztosítási rektorhelyettese, aki Prof. Dr. Torma András rektor szavait tolmácsolta, valamint a konferencia védnökei, Csöbör Katalin országgyűlési képviselő, Demeter Ervin a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal kormánymegbízottja, valamint Dr. Deák Csaba a Miskolci Egyetem kancellára mondták el méltató szavaikat.

A köszöntőket követően Dr. Kiss-Tóth Emőke dékán épület-névadó ünnepi beszédet tartott. Röviden ismertette a miskolci Egészségügyi Kar történetének állomáshelyeit, a miskolci egészségtudományi képzés regionális beágyazottságát, valamint az épület Stefánia névre történő elnevezésének indokoltságát, mely mind a történelmi, mind a kari, mind az egyetemi selmeci hagyományokhoz illeszkedik.

A délelőtti tudományos program keretében a Kar neves oktatói (Dr. Fodor Bertalan, Dr. Lombay Béla, Dr. Papp Miklós, Dr. Dózsa Csaba, Dr. Kiss-Tóth Emőke) tartottak tudományos előadásokat az egészségügy néhány szegmensének múlt-, jelen-és jövőbeli helyzetéről.

A délutáni program borkóstolóval egybekötött boravatással kezdődött, dr. Demeter-Novák Endre bemutatta a híres Demetervin Pincészet 2013-as évjáratú Tokaji édes szamorodni borkülönlegességét, mely az Egészségügyi Kar kari boraként lett felavatva.

Az ebéd után a konferencia részvevői megtekinthették az épület előtti füvészkertet, melyet a kar mestertanártanára, Pászk Norbert, a gyógynövények szakértője mutatott be a vendégeknek.

14.00 órától az Egészségügyi Kar volt hallgatói (Svéda Dorina, Kiss Krisztián, Dienesné Orosz Andrea), mára sikeres egészségügyi szaktekintélyek tartottak előadást pályájuk szépségeiről.

Az egész napos rendezvény kiegészítő programjának keretében az érdeklődők a Rákellenes Liga különleges kiállításában gyönyörködhettek, valamint egy délutáni filmklub keretében három filmtörténeti gyöngyszemet tekinthettek meg, melyek egyrészt az egészségügyi szakmákhoz, másrészt a selmeci hagyományokhoz kapcsolódnak.

A rendezvény fényét emelte Jancsó Dóra színművész és Pecsmány Péter ME PhD hallgató művészi ének-előadása.

Miskolc, 2019. május 3.

Fotó: Kiss Viktor

• Élelmezési Világnap a Miskolci Egyetemen

Élelmezési Világnap a Miskolci Egyetemen • 15 napja

Október 15-16., 19-20. a Miskolci Egyetem is részt vesz ezen a fontos eseményen. A campuson működő hallgatókból és oktatókból álló csoport, amely csatlakozott az Egyetemek Harca az Éhezés Ellen (Universities Fighting World Hunger or UFWH) nevű nemzetközi mozgalomhoz. Adománygyűjtő pontokat helyeznek ki a kampuszon és az Avasi TESCO áruházban (Miskolc, Mésztelep u. 1/a 3508).

• Lányok Napja 2020 – A jövőd ma kezdődik! – A jövőd itt kezdődik!

Lányok Napja 2020 – A jövőd ma kezdődik! – A jövőd itt kezdődik! • 23 napja

2020. október 1-én immár 8. alkalommal, a járványügyi helyzet miatt rendhagyó módon, online került megrendezésre a Lányok Napja a Miskolci Egyetemen. A Lányok Napja egy országos, a reáltudományokhoz közel álló szakmákat népszerűsítő pályaorientációs nap, melynek alkalmával fiatal lányok ezrei szereznek életre szóló inspirációt pályaválasztásukhoz.

• Tisztújító küldöttgyűlést tartott a MEAFC

Tisztújító küldöttgyűlést tartott a MEAFC • 25 napja

Tisztújító küldöttgyűlés a MEAFC-nál: Rakaczki Zoltán elnökként folytatja, Dr. Varga Judit és Prof. Dr. Horváth Zita személyesen vesz részt az egyesület munkájában

• Újra nyitva a Toborzó Iroda a Miskolci Egyetemen

Újra nyitva a Toborzó Iroda a Miskolci Egyetemen • 42 napja

Szeptember 14-től újra kinyitotta kapuit az egyetemi toborzó iroda, mely március közepe óta, a járványügyi helyzet kirobbanásától nem fogadott ügyfeleket.