Stefánia konferencia és épület névadás a Miskolci Egyetem Egészségügyi Karán

írta Sajtóközlemény, 2019. május 4–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Május 3-án a Miskolci Egyetem Egészségügyi Karán épület-névadó ünnepséggel egybekötött tudományos „Stefánia konferenciát” tartottak. A köszöntőket követően Dr. Kiss-Tóth Emőke dékán épület-névadó ünnepi beszédet tartott.

Stefánia konferencia és épület névadás a Miskolci Egyetem Egészségügyi Karán

A konferencián köszöntőt mondtak: Dr. Jakab Nóra, a Miskolci Egyetem oktatásfejlesztési és minőségbiztosítási rektorhelyettese, aki Prof. Dr. Torma András rektor szavait tolmácsolta, valamint a konferencia védnökei, Csöbör Katalin országgyűlési képviselő, Demeter Ervin a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal kormánymegbízottja, valamint Dr. Deák Csaba a Miskolci Egyetem kancellára mondták el méltató szavaikat.

A köszöntőket követően Dr. Kiss-Tóth Emőke dékán épület-névadó ünnepi beszédet tartott. Röviden ismertette a miskolci Egészségügyi Kar történetének állomáshelyeit, a miskolci egészségtudományi képzés regionális beágyazottságát, valamint az épület Stefánia névre történő elnevezésének indokoltságát, mely mind a történelmi, mind a kari, mind az egyetemi selmeci hagyományokhoz illeszkedik.

A délelőtti tudományos program keretében a Kar neves oktatói (Dr. Fodor Bertalan, Dr. Lombay Béla, Dr. Papp Miklós, Dr. Dózsa Csaba, Dr. Kiss-Tóth Emőke) tartottak tudományos előadásokat az egészségügy néhány szegmensének múlt-, jelen-és jövőbeli helyzetéről.

A délutáni program borkóstolóval egybekötött boravatással kezdődött, dr. Demeter-Novák Endre bemutatta a híres Demetervin Pincészet 2013-as évjáratú Tokaji édes szamorodni borkülönlegességét, mely az Egészségügyi Kar kari boraként lett felavatva.

Az ebéd után a konferencia részvevői megtekinthették az épület előtti füvészkertet, melyet a kar mestertanártanára, Pászk Norbert, a gyógynövények szakértője mutatott be a vendégeknek.

14.00 órától az Egészségügyi Kar volt hallgatói (Svéda Dorina, Kiss Krisztián, Dienesné Orosz Andrea), mára sikeres egészségügyi szaktekintélyek tartottak előadást pályájuk szépségeiről.

Az egész napos rendezvény kiegészítő programjának keretében az érdeklődők a Rákellenes Liga különleges kiállításában gyönyörködhettek, valamint egy délutáni filmklub keretében három filmtörténeti gyöngyszemet tekinthettek meg, melyek egyrészt az egészségügyi szakmákhoz, másrészt a selmeci hagyományokhoz kapcsolódnak.

A rendezvény fényét emelte Jancsó Dóra színművész és Pecsmány Péter ME PhD hallgató művészi ének-előadása.

Miskolc, 2019. május 3.

Fotó: Kiss Viktor

• TIBES KONCERT AZ EGYETEMEN (10.15)

TIBES KONCERT AZ EGYETEMEN (10.15) • 18 napja

Csaba Tibor (Tibes) népszerű zenész, dalszerző-rapper az Alvajárók ébredése és egyéb nagysikerű dalok szerzője, előadója október 15-én koncertet ad a ROCKWELL KLUB előtti szabadtéri színpadon. Gyere te is, ott a helyed! Belépés:INGYENES!

• Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18.

Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18. • 19 napja

Élelmezési Világnap (World Food Day): egy nap, melyet világszerte ünnepelnek. Egy esemény, amire világszerte odafigyelnek - részben magyar emberek 40 évvel ezelőtti kezdeményezésének köszönhetően! Őrizzük meg ezt a szellemiséget, és az Élelmezési Világnap alkalmából rendezzünk egy eredményes gyűjtést a Miskolci Egyetemen október 16-17-18-án!

• Észak Állásbörze

Észak Állásbörze • 20 napja

Másodszor rendezték meg a Miskolci Egyetemen az Észak Állásbörze, amely a tavalyihoz hasonló sikert hozott: a többtucatnyi munkát kínáló cég, vállalkozás standjait sok százan keresték fel. Sokan már munkaszerződés konkrét ígéretével távoztak az állásbörzéről, mások több kedvező ajánlat közül választhatnak majd.

• Katonai Toborzóiroda nyílt a Miskolci Egyetemen

Katonai Toborzóiroda nyílt a Miskolci Egyetemen • 34 napja

Szeptember 16-án a Magyar Honvédség átadta a Miskolci Egyetemen kialakított toborzóirodáját, ahol folyamatosan várják a katonai szolgálati formák iránt érdeklődőket.