Jubileumi ünnepi ülés a Kémiai Intézetben

írta Prof. Dr. Mizsey Péter, 2019. május 22–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Jubileumi ünnepi ülés a Kémiai Intézetben

Különleges, jubileumi és egyben ünnepi ülés tartott a Miskolci Egyetemen, április végén a Kémiai Intézet. A jubileumi ülés oka a két éve alakult „Finomvegyipari és Környezettechnológiai Intézeti Tanszék”, a Kiss Cégcsoport kihelyezett tanszéke, sikeres beindulásának és működésének megünneplése volt. Az ülésen részt vett a Kiss Cégcsoport alapítója és tulajdonosa Kiss László úr is. Ugyanakkor számos prominens vendég is jelen volt, mint például Sajóbábony polgármestere.

Prof. Dr. Viskolcz Béla, a Kémiai Intézet igazgatójának bevezető és méltató és köszönő szavai után Prof. Dr. Mizsey Péter, a Finomvegyipari és Környezettechnológiai Intézeti Tanszék vezetője mutatta be a Tanszék elmúlt két éves, sikeres oktatási, kutatási és projekt tevékenységét. Ugyanakkor hangsúlyozta az ipar és az egyetemek kapcsolatának fontosságát, majd megköszönte a cégtulajdonos Kiss László úrnak és a Kiss Cégcsoport valamennyi munkatársának a Tanszék létrehoztában és működésében kifejtett tevékenységét. Ezt követően a Kiss Cégcsoport és a Miskolci Egyetem munkatársainak szakmai együttműködésének - Paulovics József, Dr. Bokányi Ljudmilla: Algák és biohulladékok bioszorpciós képessége a nehézfémes monokationos rendszerekben -, illetve a Tanszék és a KissChemicals egyik eredményes közös kutatásának bemutatása történt - Mezei Roland, Tóth Zoltán, Dr. Mizsey Péter, Növényvédőszer-intermedier, 4,6-DCP  előállítása és tisztítása, avagy ahol a rutin már nem elegendő.

Kiss László cégtulajdonos hozzászólásában, értékelvén az elmúlt két évet, kiemelte az Intézeti Tanszék és az abban folyó munka fontosságát és az együttműködés kölcsönös hasznosságát. Dr. Deák Csaba kancellár és Dr. Szabó Tamás József dékánhelyettes zárták az ülést.

Az ülés második pontja a Környezetorientált Szén-dioxid Partnerség - Environmental CO2 Partnership, ECO2P - megbeszélése volt, melyet ezúttal a jubileumi, ünnepi üléssel összevonva tartottunk. A Partnerséget a Miskolci Egyetem, Kémiai Intézet alapította 2018 januárjában. Az összevont ülést az indokolta, hogy a Partnerségben kiemelkedő szerepet játszik a Finomvegyipari és Környezettechnológiai Intézeti Tanszék. Az alapító partnerségi tagok: Wanhua-BorsodChem, Kiss Cégcsoport, ÉMK Észak-Magyarországi Környezetvédelmi Kft, Linde, Dynea Hungary Kft, Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Dr. Ábrahám József és résztvevőként a MOL. A Partnerség további tagjai: ISD Dunaferr, BC KC. Korábbi ülésen részt vett az Innovációs és Technológiai Minisztérium küldötte is.

Az ülést Prof. Dr. Mizsey Péter vezette le. Ezúttal Uramné Dr. Lantai Katalin tartott előadást és beszélgetést "Összefügg a szmoghelyzetek kialakulása és a CO2 kibocsátás növekedése?" címmel. Parti Csaba a Linde HyCO technológiáiban keletkező szén-dioxid visszaforgatása és emissziója témáról beszélt. Németh Zoltán, Miskolci Egyetem, pedig a Poliuretánok környezetbarát újrahasznosításáról tartott előadást.

Az összevont jubileumi és ünnepi, illetve ECO2P ülés szakmai megbeszélésekkel zárult.

• TIBES KONCERT AZ EGYETEMEN (10.15)

TIBES KONCERT AZ EGYETEMEN (10.15) • 10 napja

Csaba Tibor (Tibes) népszerű zenész, dalszerző-rapper az Alvajárók ébredése és egyéb nagysikerű dalok szerzője, előadója október 15-én koncertet ad a ROCKWELL KLUB előtti szabadtéri színpadon. Gyere te is, ott a helyed! Belépés:INGYENES!

• Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18.

Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18. • 11 napja

Élelmezési Világnap (World Food Day): egy nap, melyet világszerte ünnepelnek. Egy esemény, amire világszerte odafigyelnek - részben magyar emberek 40 évvel ezelőtti kezdeményezésének köszönhetően! Őrizzük meg ezt a szellemiséget, és az Élelmezési Világnap alkalmából rendezzünk egy eredményes gyűjtést a Miskolci Egyetemen október 16-17-18-án!

• Észak Állásbörze

Észak Állásbörze • 12 napja

Másodszor rendezték meg a Miskolci Egyetemen az Észak Állásbörze, amely a tavalyihoz hasonló sikert hozott: a többtucatnyi munkát kínáló cég, vállalkozás standjait sok százan keresték fel. Sokan már munkaszerződés konkrét ígéretével távoztak az állásbörzéről, mások több kedvező ajánlat közül választhatnak majd.

• Katonai Toborzóiroda nyílt a Miskolci Egyetemen

Katonai Toborzóiroda nyílt a Miskolci Egyetemen • 26 napja

Szeptember 16-án a Magyar Honvédség átadta a Miskolci Egyetemen kialakított toborzóirodáját, ahol folyamatosan várják a katonai szolgálati formák iránt érdeklődőket.