Berényi Barbi kapta a Furmann Dávid-díjat

írta Borsod Online, MEgazin, 2020. március 17–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Berényi Barbi, a MEgazin újságírója kapta a 2019-es írásaiért a Furmann Dávid-díjat, amelyet az alapítvány kuratóriuma ítélt oda.

Berényi Barbi kapta a Furmann Dávid-díjat

Berényi Barbi, anglisztika szakos hallgató, a MEgazin újságírója kapta a 2019-es írásaiért a Furmann Dávid-díjat, amelyet az alapítvány kuratóriuma ítélt oda.

A díjátadót a MEgazin rendhagyó stábülésén tartották március 9-én, amelyen ott volt Furmann Dávid édesanyja, dr. Pankucsi Márta jogász-szociológus is. Az ünnepélyes eseményen jelen voltak a kuratórium tagjai, Bujdos Attila, az Észak-Magyarország újságírója, szerkesztője, valamint Szűcs Tamás középiskolai tanár, a PDSZ elnöke, aki egyben egykori, Földes gimnáziumbeli osztályfőnökeként történetekkel idézte fel és méltatta Furmann Dávid alakját.

Furmann Dávid (1979-2016) politológus volt, aki az újságírásban is kipróbálta tehetségét egyetemista korában, valamint írt verseket, dalszövegeket, tanulmányokat. A cikkeit, elemzéseit, interjúit is tartalmazza a Szoba Kiadónál 2007-ben megjelent Soul Brother című kötete. Az emlékét őrző alapítvány egyebek között egyetemi újságírók munkáját ismeri el. Annak idején a MERt újságnál (a MEgazin jogelődje - a szerk.) is díjazták az egyetemi újságírók munkáját.

A kuratórium részéről Bujdos Attila újságíró adta át a díjat, aki így fogalmazott: Berényi Barbi az írásaiban „az előtte járóktól különbözni akaró, a tudatos élet módjában sok tekintetben bizonytalan, tanácsokat váró korosztályhoz beszél. Élni. Hogyan élni. Az üzenet a jelent nagyítja. Az eltékozolt idő: eltékozolt idő. Kezdj magaddal valamit. Ismerd fel a lehetőséget. A maga felismert lehetőségét a biztatásra használja. Fogadjuk el: ma és itt ez is lehet az újságírás, az új utakat kereső szakma értelme. Ha ilyennek ismeri a közönségét, ez tényleges szolgálat. Értelmes munka, távlatokkal” - összegezte méltató gondolatait Bujdos Attila.

Szívből gratulálunk, Barbi! :-)
MEgazin Szerkesztőség

Fotók: Kiss Viktor

• Számos jelenlegi és egykori oktatónk kapott kitüntetést Miskolc város napján

Számos jelenlegi és egykori oktatónk kapott kitüntetést Miskolc város napján • 9 napja

Régi hagyomány, hogy május 11-én, Miskolc város napján a város kitüntetésekkel ismeri el a miskolci polgárok és szervezetek kiemelkedő munkáját. Az idei kitüntetettek között kiemelkedően sok, 11 fő nem csak a városnak, de egyetemünknek is egykori vagy jelenlegi polgára.

• Sajtómeghívó - Védőmaszkok átadása a Viola Időskorúak Otthonában

Sajtómeghívó - Védőmaszkok átadása a Viola Időskorúak Otthonában • 11 napja

A Miskolci Egyetem Egészségügyi Kara a jelenlegi veszélyhelyzetben a társadalmi felelősségvállalás jegyében - az önkéntes hallgatói segítő munkán túl – közvetítő szerepet is vállal a civil szervezetek között.

• A járványügyi helyzetben is folyamatos a toborzás

A járványügyi helyzetben is folyamatos a toborzás • 27 napja

A Magyar Honvédség a koronavírus járvány miatt egyik napról a másikra munkájukat vesztett embereknek is szeretne alternatívát kínálni.

• Egy miskolci az első százezerben...

Egy miskolci az első százezerben... • 56 napja

A Magyar Tudomány 2020. februári számában Gimesi Júlia beszámol a PLOS Biology című lapban 2019 őszén publikált elemzésről, aminek csatolmányában néven nevezik a „világ 100.000 legjobb kutatóját”. Az adatbankban találunk egyéb miskolci vonatkozásokat is.