Együttműködési megállapodás a koronavírus megfékezése érdekében

írta uni-miskolc.hu, 2020. június 8–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Június 3-án együttműködési megállapodást kötött a Miskolc Egyetem, a KONTASET Kft. és a TOSOT Magyarország a koronavírus-járvány megfékezése érdekében.

Együttműködési megállapodás a koronavírus megfékezése érdekében

A kialakult járványhelyzetben a Miskolci Egyetem számos járványellenes projekthez csatlakozott. A maszk gyártósor fejlesztése már megindult, valamint elkezdődött az együttműködés egy finn egyetemmel közös projektben, ahol repülőgépek és vasúti szerelvények légkondicionálóihoz szükséges szűrőbetéteket fognak fejleszteni.

A most született együttműködésnek eredményeképp pedig hamarosan elkezdődik az a termékfejlesztés és a gyártáselőkészítés, amelynek olyan légtisztító készülékek továbbfejlesztése a célja, melyek képesek irodákban és nagyobb épületekben, közösségi terekben rövid időn belül kiszűrni és jelezni a vírusok jelenlétét, majd megtisztítani a levegőt azoktól. A Miskolci Egyetem kutató-, fejlesztő- és innovációs partnere lesz a TOSOT Magyaroszág cégcsoportnak és a KONTASET Kft-nek.

Elsősorban az áramlástechnológiai és informatikai fejlesztésekben vállalnak majd szerepet egyetemünk hallgatói és kutatói. A most induló közös projekt kiindulási alapja az a 2. generációs szűrőberendezés, amelyet kínai partnereivel közösen fejlesztett idén májusban a KONTASET és a TOSOT, és amelyek jelenleg is üzemelnek a wuhani kórházakban és közösségi terekben. A cél az, hogy a gép kapacitását a jelenlegi 300 légköbméter/óra teljesítményről akár 500-1000 légköbméter/óra teljesítményre tudják bővíteni.

Forrás: uni-miskolc.hu
Fotó: Beiskolázási Központ

• Az alkalmazkodás a siker záloga

Az alkalmazkodás a siker záloga • 9 napja

„A gyors éghajlatváltozáshoz való alkalmazkodás tekintetében versenyt futunk az idővel. Nem hagyhatjuk, hogy az alkalmazkodás az éghajlat-politikai intézkedések elfeledett szegmensévé váljon. Át kell állnunk az adaptáció nagyszabású, megelőző jellegű és rendszerszintű támogatására.” – idézett António Guterres ENSZ főtitkár, New York-i Columbia Egyetemen elhangzott beszédéből Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora, a sajtó megjelent képviselői előtt.

• Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány

Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány • 15 napja

A Miskolci Egyetem társadalmi kötelezettségvállalásának célja erős és hatékony szakmai kapcsolatok fenntartása a gazdaság minden szereplőjével. Igazi Universitasként törekszik arra, hogy a régió stratégiai fontosságú partnereivel szorosabbra fűzze a kapcsolatát, így az új évben együttműködési megállapodást köt a Csillagpont Rádió Alapítvánnyal.

• Sajtómeghívó

Sajtómeghívó • 16 napja

A Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány az egészség tematikával, valamint az azzal összefüggő oktatási-képzési, kutatás-fejlesztési tevékenységekre egyaránt kiterjedő együttműködési megállapodást ír alá a társadalmi kötelezettségvállalás jegyében 2021. január 11-én, hétfőn 12:00 órakor a Miskolci Egyetem Fintelligence Termében (A/4, III. emelet), melyre tisztelettel meghívjuk a sajtó képviselőit.

• Félezer ÖTT-s szerződés Borsodban

Félezer ÖTT-s szerződés Borsodban • 60 napja

Aláírta szerződését az 500. területvédelmi tartalékos katona, Borsod-Abaúj-Zemplén megyében. A végzős egyetemista megszerzett tudását, a Magyar Honvédségen belül szeretné kamatoztatni, így a tartalékos rendszer után tervezi, hogy szerződéses katonaként marad a honvédségnél. Jelenleg beosztását keresik a rendszerben.