A Miskolci Egyetem beszámolt a maszk-gyártósor fejlesztésekről

írta uni-miskolc.hu, 2020. június 8–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A koronavírus elleni védekezésben fontos szerep jut a maszkoknak és ebben a tekintetben jelentős a Miskolci Egyetem projektje. Erről tartott előadást az ITM fejlesztések c. online Tudományos Konferencián Deák Csaba kancellár, valamint Siménfalvi Zoltán egyetemi docens, a Gépészmérnöki és Informatikai Kar dékánja.

A Miskolci Egyetem beszámolt a maszk-gyártósor fejlesztésekről

A MIskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Kara ipari partnerével a HD-Tools Kft-vel a maszk gyártósor rekonstrukcióját végzi el, a tervezhető, üzembiztos működés biztosítása és a termelékenység növelése érdekében. A folyamat előrehaladásáról szólva az előadók kiemelték: a gyártósor rekonstrukciója 4 hét alatt elkészült, a tesztüzem május 16-ától zajlik és a tervezett üzembehelyezés május végén megtörtént.

A főbb fejlesztések közé sorolták az alapanyag beadagolást és pozicionálást, az anyagelfogyás védelmet, a túlmelegedés védelmet klimatizálással, szenzoros érzékeléseket, a PLC programozást, a teljes villamos rendszer átépítését és várható a CE jelzés megszerzése is. A várható kapacitása 68 ezer darab lesz naponta, korlátja a tesztüzem alatt szerzett tapasztalatok alapján a pneumatikai rendszer préslevegő kapacitása lesz. A projekt folytatásaként 2 darab komplett gyártósort terveznek és kiviteleznek, ez már folyamatban van, várhatóan 12 hét alatt fejezik be. Emellett előkészítés alatt van a Miskolci Egyetem egy fertőtlenítéshez és maszk csomagoláshoz kapcsolódó projektje.

Képek forrása: uni-miskolc.hu