A Miskolci Egyetem beszámolt a maszk-gyártósor fejlesztésekről

írta uni-miskolc.hu, 2020. június 8–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A koronavírus elleni védekezésben fontos szerep jut a maszkoknak és ebben a tekintetben jelentős a Miskolci Egyetem projektje. Erről tartott előadást az ITM fejlesztések c. online Tudományos Konferencián Deák Csaba kancellár, valamint Siménfalvi Zoltán egyetemi docens, a Gépészmérnöki és Informatikai Kar dékánja.

A Miskolci Egyetem beszámolt a maszk-gyártósor fejlesztésekről

A MIskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Kara ipari partnerével a HD-Tools Kft-vel a maszk gyártósor rekonstrukcióját végzi el, a tervezhető, üzembiztos működés biztosítása és a termelékenység növelése érdekében. A folyamat előrehaladásáról szólva az előadók kiemelték: a gyártósor rekonstrukciója 4 hét alatt elkészült, a tesztüzem május 16-ától zajlik és a tervezett üzembehelyezés május végén megtörtént.

A főbb fejlesztések közé sorolták az alapanyag beadagolást és pozicionálást, az anyagelfogyás védelmet, a túlmelegedés védelmet klimatizálással, szenzoros érzékeléseket, a PLC programozást, a teljes villamos rendszer átépítését és várható a CE jelzés megszerzése is. A várható kapacitása 68 ezer darab lesz naponta, korlátja a tesztüzem alatt szerzett tapasztalatok alapján a pneumatikai rendszer préslevegő kapacitása lesz. A projekt folytatásaként 2 darab komplett gyártósort terveznek és kiviteleznek, ez már folyamatban van, várhatóan 12 hét alatt fejezik be. Emellett előkészítés alatt van a Miskolci Egyetem egy fertőtlenítéshez és maszk csomagoláshoz kapcsolódó projektje.

Képek forrása: uni-miskolc.hu

• Az alkalmazkodás a siker záloga

Az alkalmazkodás a siker záloga • 9 napja

„A gyors éghajlatváltozáshoz való alkalmazkodás tekintetében versenyt futunk az idővel. Nem hagyhatjuk, hogy az alkalmazkodás az éghajlat-politikai intézkedések elfeledett szegmensévé váljon. Át kell állnunk az adaptáció nagyszabású, megelőző jellegű és rendszerszintű támogatására.” – idézett António Guterres ENSZ főtitkár, New York-i Columbia Egyetemen elhangzott beszédéből Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora, a sajtó megjelent képviselői előtt.

• Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány

Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány • 15 napja

A Miskolci Egyetem társadalmi kötelezettségvállalásának célja erős és hatékony szakmai kapcsolatok fenntartása a gazdaság minden szereplőjével. Igazi Universitasként törekszik arra, hogy a régió stratégiai fontosságú partnereivel szorosabbra fűzze a kapcsolatát, így az új évben együttműködési megállapodást köt a Csillagpont Rádió Alapítvánnyal.

• Sajtómeghívó

Sajtómeghívó • 16 napja

A Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány az egészség tematikával, valamint az azzal összefüggő oktatási-képzési, kutatás-fejlesztési tevékenységekre egyaránt kiterjedő együttműködési megállapodást ír alá a társadalmi kötelezettségvállalás jegyében 2021. január 11-én, hétfőn 12:00 órakor a Miskolci Egyetem Fintelligence Termében (A/4, III. emelet), melyre tisztelettel meghívjuk a sajtó képviselőit.

• Félezer ÖTT-s szerződés Borsodban

Félezer ÖTT-s szerződés Borsodban • 60 napja

Aláírta szerződését az 500. területvédelmi tartalékos katona, Borsod-Abaúj-Zemplén megyében. A végzős egyetemista megszerzett tudását, a Magyar Honvédségen belül szeretné kamatoztatni, így a tartalékos rendszer után tervezi, hogy szerződéses katonaként marad a honvédségnél. Jelenleg beosztását keresik a rendszerben.