A világrangsorok is jegyzik a Miskolci Egyetemet

írta Sajtóközlemény, 2020. június 13–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Idén a Miskolci Egyetem is felkerült a Quacquarelli Symonds (QS) 2021-es világrangsorára, ami az egyik legismertebb – és az intézmények nemzetközi megítélésében is presztízsteremtő – nemzetközi felsőoktatási ranglista.

A világrangsorok is jegyzik a Miskolci Egyetemet

A londoni Quacquarelli Symonds szakemberei 2004 óta minden évben elkészítik a világ felsőoktatási intézményeinek rangsorát, amely megtalálható többek között a topuniversities.com weboldalon is, így a világ bármely pontjáról tájékozódhatnak az érdeklődők arról, hogy mely egyetemek tartoznak a világ több tízezer felsőoktatási intézményei között a legjobbak csoportjába.

A QS rangsorok készülnek általános, illetve különböző szakterületek szerint is. A Miskolci Egyetem 2020-ban már felkerült a világ legjobb 500 felsőoktatási intézménye közé a gépészmérnöki képzésével. A legfrissebb nagyszerű hír szerint pedig a 2021-es átfogó világranglistán is szerepel. Ide 8 magyar egyetem került fel, köztük a Miskolci Egyetem is, amelyet a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemmel, a Budapesti Corvinus Egyetemmel és a Szent István Egyetemmel együtt a 801-1000. helyre soroltak a ranglista készítői. A négy nagy magyar tudományegyetem az 500-700. közötti mezőnyben szerepel.

A világrangsor összeállítói hat szempont alapján osztályozták az intézményeket.

A legnagyobb mértékben (40 %) az egyetemi világban szerzett elismertségi megítélés volt a döntő szempont. A tudomány világának szakértői – több mint százezren – véleményezték a világ felsőoktatási intézményeit az oktatás és kutatás színvonalát illetően, és ez alapján rangsorolták az intézményeket. A második fontos szempont (20 %) az oktatók és hallgatók aránya volt, de ugyanilyen súllyal esett a latba az intézményhez köthető tudományos munkák idézési gyakorisága is. Emellett mérvadó volt (10 %) a munkaadók véleménye is, akik értékelték az egyetemeket az általuk kibocsátott munkavállalók felkészültsége, eredményessége, rátermettsége alapján, a további rangsorolási szempont (5-5 %) pedig a külföldi oktatók, illetve hallgatók aránya volt.

Az összesített rangsor élén az amerikai Massachusetts Institute of Technology (MIT), a Stanford és a Harvard áll.  Az első európai (összesítettben 5.) az Oxford University, ezt követi svájci ETH Zurich (összesítettben 6.), majd ismét három brit egyetem következik: a Cambridge, az Imperial College London és a University College London (UCL).

Borítókép: Kiss Viktor

• Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány

Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány • 5 napja

A Miskolci Egyetem társadalmi kötelezettségvállalásának célja erős és hatékony szakmai kapcsolatok fenntartása a gazdaság minden szereplőjével. Igazi Universitasként törekszik arra, hogy a régió stratégiai fontosságú partnereivel szorosabbra fűzze a kapcsolatát, így az új évben együttműködési megállapodást köt a Csillagpont Rádió Alapítvánnyal.

• Félezer ÖTT-s szerződés Borsodban

Félezer ÖTT-s szerződés Borsodban • 50 napja

Aláírta szerződését az 500. területvédelmi tartalékos katona, Borsod-Abaúj-Zemplén megyében. A végzős egyetemista megszerzett tudását, a Magyar Honvédségen belül szeretné kamatoztatni, így a tartalékos rendszer után tervezi, hogy szerződéses katonaként marad a honvédségnél. Jelenleg beosztását keresik a rendszerben.

• Lélegeztetőgépet adományoz a Miskolci Egyetem a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórháznak

Lélegeztetőgépet adományoz a Miskolci Egyetem a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórháznak • 55 napja

A Miskolci Egyetem mindig kiemelt feladatának tartotta, hogy ahol térségnek szüksége van rá, ott segítsen. Ez a társadalmi szerepvállalás ösztönözte az intézmény rektorát, Prof. Dr. Horváth Zitát, hogy egy lélegeztetőgépet adományozzon a Borsod-Abaúj-Zemplén megyét és a régiót ellátó kórháznak.

• Élelmezési Világnap a Miskolci Egyetemen

Élelmezési Világnap a Miskolci Egyetemen • 96 napja

Október 15-16., 19-20. a Miskolci Egyetem is részt vesz ezen a fontos eseményen. A campuson működő hallgatókból és oktatókból álló csoport, amely csatlakozott az Egyetemek Harca az Éhezés Ellen (Universities Fighting World Hunger or UFWH) nevű nemzetközi mozgalomhoz. Adománygyűjtő pontokat helyeznek ki a kampuszon és az Avasi TESCO áruházban (Miskolc, Mésztelep u. 1/a 3508).