Lélegeztetőgépet adományoz a Miskolci Egyetem a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórháznak

írta Sajtóközlemény, 2020. november 22–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A Miskolci Egyetem mindig kiemelt feladatának tartotta, hogy ahol térségnek szüksége van rá, ott segítsen. Ez a társadalmi szerepvállalás ösztönözte az intézmény rektorát, Prof. Dr. Horváth Zitát, hogy egy lélegeztetőgépet adományozzon a Borsod-Abaúj-Zemplén megyét és a régiót ellátó kórháznak.

A koronavírus járvány terjedésének visszaszorítása érdekében az intézmény a magyar felsőoktatásban elsők között rendelt el digitális oktatást ebben a félévben, így a hallgatók távoktatás keretein belül szerezhetik meg a tudást. A Miskolci Egyetem a régió legnagyobb tudásközpontjaként felelősséget vállal a környezetében élőkért, így kiemelten fontosan tartja, hogy segítse azt az oktatókórházat, melyben az egyetem Egészségügyi Karának hallgatói a gyakorlatukat töltik, ezáltal a két intézmény működése teljesen összefonódott.

Prof. Dr. Horváth Zita rektor kiemelte: „Az általunk vásárolt lélegeztetőgép, a járvány felfutásának idején a lehető legjobb helyen lesz a megyei kórházban. A régió egyetemeként, a most adományozott lélegeztetőgépen felül tudjuk, hogy nagyon fontos az a szakmai tudás, amit az Egészségügyi Karon végzett hallgatóink elsajátítanak. Kiemelt célunk, hogy minden évben minél több szakembert képezzünk, akik a magyar egészségügyben kiemelkedő tudásukkal tudnak helytállni.” „Ezekben az időkben a legjobbkor jön a segítség. A Miskolci Egyetem és a megyei kórház kapcsolata eddig is kimagaslóan jó volt, de úgy gondolom, hogy ez a gesztus még közelebb hozta egymáshoz a két intézményt.”, mondta el Dr. Révész János, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókorház főigazgatója

További információk:
Dudás István +36 30 144 0025
Gruber Gabriella +36 30 145 3797

Miskolc, 2020. november 19.

• Az alkalmazkodás a siker záloga

Az alkalmazkodás a siker záloga • 6 napja

„A gyors éghajlatváltozáshoz való alkalmazkodás tekintetében versenyt futunk az idővel. Nem hagyhatjuk, hogy az alkalmazkodás az éghajlat-politikai intézkedések elfeledett szegmensévé váljon. Át kell állnunk az adaptáció nagyszabású, megelőző jellegű és rendszerszintű támogatására.” – idézett António Guterres ENSZ főtitkár, New York-i Columbia Egyetemen elhangzott beszédéből Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora, a sajtó megjelent képviselői előtt.

• Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány

Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány • 13 napja

A Miskolci Egyetem társadalmi kötelezettségvállalásának célja erős és hatékony szakmai kapcsolatok fenntartása a gazdaság minden szereplőjével. Igazi Universitasként törekszik arra, hogy a régió stratégiai fontosságú partnereivel szorosabbra fűzze a kapcsolatát, így az új évben együttműködési megállapodást köt a Csillagpont Rádió Alapítvánnyal.

• Sajtómeghívó

Sajtómeghívó • 13 napja

A Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány az egészség tematikával, valamint az azzal összefüggő oktatási-képzési, kutatás-fejlesztési tevékenységekre egyaránt kiterjedő együttműködési megállapodást ír alá a társadalmi kötelezettségvállalás jegyében 2021. január 11-én, hétfőn 12:00 órakor a Miskolci Egyetem Fintelligence Termében (A/4, III. emelet), melyre tisztelettel meghívjuk a sajtó képviselőit.

• Félezer ÖTT-s szerződés Borsodban

Félezer ÖTT-s szerződés Borsodban • 58 napja

Aláírta szerződését az 500. területvédelmi tartalékos katona, Borsod-Abaúj-Zemplén megyében. A végzős egyetemista megszerzett tudását, a Magyar Honvédségen belül szeretné kamatoztatni, így a tartalékos rendszer után tervezi, hogy szerződéses katonaként marad a honvédségnél. Jelenleg beosztását keresik a rendszerben.