Százakat vonzott a Kutatók Éjszakája a Miskolci Egyetemre

írta /forrás/: minap.hu, 2014. október 2–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Idén immár 7. alkalommal látványos programokkal, izgalmas bemutatókkal és kísérletekkel várták a látogatókat a Kutatók éjszakáján a Miskolci Egyetemen szeptember 26-án. Az eseményen részt vett a Pekingi Egyetem alelnöke is.

Százakat vonzott a Kutatók Éjszakája a Miskolci Egyetemre

A Kutatók éjszakája egyetemi programjait hivatalosan Prof. Dr. Torma András nyitotta meg. A rektor úr ismertette: immár 7. alkalommal rendezik meg a tudományos fesztivált. A cél a kezdetekről változatlan, azaz megismertetni az érdeklődőkkel a Miskolci Egyetemen folyó kutatásokat és azok gyakorlati hasznosításának lehetőségeit. Az intézményvezető kiemelte: a Miskolci Egyetem ma már igazi universitasként működik, ahol 7 Karon és 1 Intézetben folyik oktatás, illetve szakemberképzés. Torma András hozzátette, ez a színes képzési profil tükröződik a kutatásokban is, melynek bemutatására tesznek kísérletet péntek éjszaka.

– Az egyetem vezetése úgy ítéli meg, hogy az itt folyó oktató-kutatómunka Miskolc és a régió fejlődésének a záloga – zárta köszöntőjét a rektor.
Az idei Kutatók éjszakáján is rendkívül színes és izgalmas bemutatókkal, kísérletekkel várta az érdeklődőket a Miskolci Egyetem, ahová rengeteg gyermek, fiatal érkezett, sokan szüleikkel, nagyszüleikkel, baráti társaságukkal. Az egyetem által kínált programok keretében bepillantást nyerhettek látványos fizikai kísérletekbe, megismerkedhettek a lángzenészekkel, forrasztási jelenségeket vizsgálhattak, hallhattak olajipari érdekességeket, és házilag készíthető táblajátékok mellett a kínai kultúrával is közelebbi kapcsolatba kerülhettek.

fotó: Mocsári László / minap.hu

• A Miskolci Egyetem az innovációs házépítő világverseny élmezőnyében • 20 napja

A Miskolci Egyetem csapata 4 díjat nyert a Solar Decathlon Europe elnevezésű rangos, nemzetközi egyetemi hallgatók innovációs házépítő-versenyén.

• Hat éves rekordot döntött a Miskolci Egyetem

Hat éves rekordot döntött a Miskolci Egyetem • 24 napja

Tovább emelte népszerűségét a Miskolci Egyetem, immáron hat éves rekordot döntött a felvettek száma – derül ki a 2019. július 24-én közzétett ponthatárok első értékeléséből. A Miskolci Egyetemre felvett hallgatók száma a tavalyihoz képest több, mint 5 százalékkal emelkedett, amivel várhatóan a felsőoktatási intézmények között országosan is az élmezőnyben foglalunk helyet.

• Gyógypedagógiai képzés indul a Miskolci Egyetemen

Gyógypedagógiai képzés indul a Miskolci Egyetemen • 25 napja

Újabb mérföldkőhöz érkezett a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Karának megújulása: 2019-ben immár a gyógypedagógia (BA) alapszak is elrajtol a miskolci campuson. Az új alapképzés korszerű digitális tananyagokkal várja a jelentkezőket, akik akár állami ösztöndíjas férőhelyekre is pályázhatnak a pótfelvételi eljárás keretében.

• Valétálás a Miskolci Egyetemen

Valétálás a Miskolci Egyetemen • 51 napja

Fáklyás menettel, selmeci dalokat énekelve búcsúztak el az egyetemtől és a várostól a végzős hallgatók Miskolcon. Ünnepélyes keretek között, ünnepi beszédekkel kezdődött 2019. június 26-án 21 órakor a végzős miskolci egyetemisták búcsúünnepsége, a Szalamander.