Százakat vonzott a Kutatók Éjszakája a Miskolci Egyetemre

írta /forrás/: minap.hu, 2014. október 2–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Idén immár 7. alkalommal látványos programokkal, izgalmas bemutatókkal és kísérletekkel várták a látogatókat a Kutatók éjszakáján a Miskolci Egyetemen szeptember 26-án. Az eseményen részt vett a Pekingi Egyetem alelnöke is.

Százakat vonzott a Kutatók Éjszakája a Miskolci Egyetemre

A Kutatók éjszakája egyetemi programjait hivatalosan Prof. Dr. Torma András nyitotta meg. A rektor úr ismertette: immár 7. alkalommal rendezik meg a tudományos fesztivált. A cél a kezdetekről változatlan, azaz megismertetni az érdeklődőkkel a Miskolci Egyetemen folyó kutatásokat és azok gyakorlati hasznosításának lehetőségeit. Az intézményvezető kiemelte: a Miskolci Egyetem ma már igazi universitasként működik, ahol 7 Karon és 1 Intézetben folyik oktatás, illetve szakemberképzés. Torma András hozzátette, ez a színes képzési profil tükröződik a kutatásokban is, melynek bemutatására tesznek kísérletet péntek éjszaka.

– Az egyetem vezetése úgy ítéli meg, hogy az itt folyó oktató-kutatómunka Miskolc és a régió fejlődésének a záloga – zárta köszöntőjét a rektor.
Az idei Kutatók éjszakáján is rendkívül színes és izgalmas bemutatókkal, kísérletekkel várta az érdeklődőket a Miskolci Egyetem, ahová rengeteg gyermek, fiatal érkezett, sokan szüleikkel, nagyszüleikkel, baráti társaságukkal. Az egyetem által kínált programok keretében bepillantást nyerhettek látványos fizikai kísérletekbe, megismerkedhettek a lángzenészekkel, forrasztási jelenségeket vizsgálhattak, hallhattak olajipari érdekességeket, és házilag készíthető táblajátékok mellett a kínai kultúrával is közelebbi kapcsolatba kerülhettek.

fotó: Mocsári László / minap.hu

• Jubileumi ünnepi ülés a Kémiai Intézetben

Jubileumi ünnepi ülés a Kémiai Intézetben • 3 napja

Különleges, jubileumi és egyben ünnepi ülés tartott a Miskolci Egyetemen, április végén a Kémiai Intézet. A jubileumi ülés oka a két éve alakult „Finomvegyipari és Környezettechnológiai Intézeti Tanszék”, a Kiss Cégcsoport kihelyezett tanszéke, sikeres beindulásának és működésének megünneplése volt.

• A Miskolci Egyetem segítségével fejlesztett új típusú aeroszolos palackokat a Mátrametál

A Miskolci Egyetem segítségével fejlesztett új típusú aeroszolos palackokat a Mátrametál • 3 napja

A siroki székhelyű Mátrametál Kft. a Miskolci Egyetemmel együttműködve sikeres technológiai fejlesztést valósított meg, amelynek célja az alumínium csomagolóanyagok gyártásának továbbfejlesztése, a gyártástechnológiában fennálló problémák kiküszöbölése, az alakíthatóság fokozása és az alumínium csomagolóeszköz piac által igényelt új típusú aeroszolos palackok gyártásának kidolgozása volt.

• Stratégiai együttműködési megállapodást kötött a National Instruments és a Miskolci Egyetem

Stratégiai együttműködési megállapodást kötött a National Instruments és a Miskolci Egyetem • 5 napja

A Miskolci Egyetem és a National Instruments (NI) debreceni leányvállalata, az NI Hungary Kft. a magas színvonalú és a legújabb tudományos és technológiai ismeretek átadására épülő műszaki felsőoktatás, valamint a mérnökképzés kiemelt támogatása érdekében május 16-án Miskolcon stratégiai együttműködési megállapodást kötött.

• Tudományos konferencia és workshop a Kulturális és Vizuális Antropológiai Tanszéken

Tudományos konferencia és workshop a Kulturális és Vizuális Antropológiai Tanszéken • 10 napja

Nagy érdeklődés mellett, jó hangulatban, tartalmasan és eredményesen zajlott le a "Filantróp ötletek piaci versenykörnyezetben? Társadalmi vállalkozások, mint tanítható modellek keresése" című tudományos konferencia és workshop a Kulturális és Vizuális Antropológiai Tanszéken május 8-án.