Átadták az új egyetemi futópályát

írta /forrás: minap.hu/, 2014. október 5–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Rekord idő alatt készült el az új rekortán pálya az egyetemi campuson, melyet október 4-én hivatalosan átadtak. A létesítmény európai A minősítést kapott, ami jelenleg a legjobb az országban.

Átadták az új egyetemi futópályát

Másfél évvel ezelőtt vetődött fel először, hogy a diósgyőri stadion átalakításával ott megszűnik a futópálya. Ekkor gyorsan megtalálta a város, az atlétikai szövetség és az egyetem az új helyszínt. Prof. Dr. Torma András rektor kiemelte: jó irány az a kormányzati törekvés, hogy az egyetemi centrumokhoz telepítenek egyes sportágakat, például az atlétikát. - Ez a pálya európai A minősítést kapott, ami azt jelenti, hogy jelenleg a legjobb minőségű rekortán az országban – fogalmazott Dr. Kriza Ákos polgármester.
fotó: minap.hu