Az online konferencia elsődleges célja az volt, hogy intézményünket és a térség vállalkozásait összekapcsolja, lehetőséget teremtve arra, hogy a résztvevők megismerjék az egyetem kutatási és innovációs szolgáltatásait, valamint személyes kapcsolatokat építsenek ki nem csak a Miskolci Egyetem munkatársaival és kutatóival, hanem egymással is. A meghívott vállalatok vezetőit és az érdeklődőket Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora, valamint Bihall Tamás, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke köszöntötte.
Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora elmondta, hogy az Egyetem továbbra is elkötelezett a gazdasági szereplőkkel történő együttműködések bővítése és elmélyítése terén, valamint célunk, hogy ne kövessük a gazdaság változásait, hanem katalizátor szerepet töltsünk be. Kiemelte továbbá azt a sikert, hogy mára nemzetközi rangsorokban is jegyzik a Miskolci Egyetemet, és hogy pozíciónk javításához továbbra is sok munkára és innovációra van szükség. Hangsúlyozta, hogy az új Intézmény Fejlesztési Terv kiemelten kezeli az ipari együttműködések fokozását, a hazai és nemzetközi pályázatokon való konzorciális együttműködéseket, valamint az innovációs bevételek növelését.
A rendezvényre meghívott miskolci, tiszaújvárosi és sárospataki vállalatok vezetői beszámoltak tevékenységükről, beszéltek a pandémia cégükre gyakorolt hatásairól, ismertették megoldási stratégiáikat, jó gyakorlatukat. A meghívott vállalkozások közül volt, aki imponáló vállalati növekedésről, valamint jelentős hazai és nemzetközi megrendelésekről, volt, aki új piacok felé történő nyitásról, mások a folyamatosan szigorodó elvárásokról és szabványokról számoltak be.
A konferencián István Zsolt, a Technológia- és Tudástranszfer Igazgatóság vezetője bemutatta a Miskolci Egyetem újonnan elkészült kompetenciatárát, majd kiemelte, hogy a benne szereplő szolgáltatások elérhetők az úgynevezett egyablakos rendszerben, gyors és hatékony megoldásokat kínálva a megjelenő igényekre.
A résztvevők visszajelzései alapján a rendezvényre a jövőben is nagy igény mutatkozik, ezért az alkalmak szeptembertől is folytatódnak majd kéthavi rendszerességgel.
Az eseményt a Miskolci Egyetem Technológia- és Tudástranszfer Igazgatósága a Területi Innovációs Platformmal és a BOKIK Borsod -Abaúj-Zemplén megyei Kereskedelmi és Iparkamarával közösen szervezte a „Tudástól az Üzletig – Tudásvagyon hasznosítása a Miskolci Egyetemen” című projekt keretében.