Az Orosz Állami Szakpedagógiai Egyetem rektorának látogatása

írta uni-miskolc, 2014. október 17–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Egyetemünk vendége volt E. M. Dorozhkin, a jekatyerinburgi Orosz Állami Szakpedagógiai Egyetem (RSVPU) rektora október 8-án.

Az Orosz Állami Szakpedagógiai Egyetem rektorának látogatása

A rendkívül jó hangulatú találkozón mindkét rektor bemutatta az általa vezetett intézményt, majd megállapodtak abban, hogy a két fél a jövőben feltérképezi azokat a területeket, ahol együttműködhet a két – meglepően hasonló oktatási profilú – egyetem.fotó: uni-miskolc.hu

• Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől

Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől • 26 napja

A Miskolci Egyetemen immáron 13 éve működik az Egyetemi Lelkészség. Ökumenikus mini-intézmény lévén, négy felekezet (római és görög katolikus, református és evangélikus) munkáját fogja össze. Az önállóság fenntartása mellett minden közösen végezhető tevékenységet együtt szerveznek a lelkészek.

• Ismerkedés az 5G-vel

Ismerkedés az 5G-vel • 26 napja

November 20-án az 5G-ről láthatott érdekes előadást a Miskolci Egyetem könyvtárának Disputa terében minden érdeklődő, a Vodafone alkalmazottjainak előadásában. Az előadást Hegyi Barnabás – villamosmérnök -, valamint Emri Dávid – folyamat- és innovációmenedzsment – tartotta.

• A Miskolci Egyetem Épületeinek kialakulása

A Miskolci Egyetem Épületeinek kialakulása • 27 napja

Egyetemünk mai képének kialakulása hosszas folyamat volt, mely sokszor politikai és más egyéb okok miatt sok fennakadásba ütközött, de eredménye megkérdőjelezhetetlen, hiszen a tavalyi évben is a Miskolci Egyetem nyerte el az ország legszebb campusa címet.

• Bevonattechnikai előadás

Bevonattechnikai előadás • 28 napja

Dr. Ostorházi László, az Ostorházi Bevonattechnikai Kft. tulajdonosa tartott előadást november 12-én Korrózió a járműiparban címmel.