Felavatták Professor Emeritus Lévai Imre mellszobrát

írta uni-miskolc, 2014. október 22–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Szabó Virág szobrászművész alkotását Óváriné Dr. Balajti Zsuzsanna tanulmányi rektorhelyettes és Lévai professzor leánya, Lévai Ágnes leplezte le a Miskolci Egyetem Logisztikai Intézetének folyosóján október 17-én.

Felavatták Professor Emeritus Lévai Imre mellszobrát

A szoboravató emlékülésen Professor Emeritus Szaladnya Sándor köszöntőjét követően Óváriné Dr. Balajti Zsuzsanna tanulmányi rektorhelyettes és Prof. Dr. Illés Béla intézetigazgató egyetemi tanár méltatták Professor Emeritus Lévai Imrének a Miskolci Egyetemen végzett vezetői tevékenységét és szakmai munkásságát. Az avató ünnepségen több mint százan vettek részt, egyetemünk korábbi és jelenlegi vezetői, professzorai, munkatársai és hallgatói, Professor Emeritus Lévai Imre családtagjai, pályatársai, tanítványai és tisztelői.

Az avató ünnepségen készült fotók:
https://www.flickr.com/photos/unimiskolc/15578686881/fotó: uni-miskolc.hu

• Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől

Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől • 26 napja

A Miskolci Egyetemen immáron 13 éve működik az Egyetemi Lelkészség. Ökumenikus mini-intézmény lévén, négy felekezet (római és görög katolikus, református és evangélikus) munkáját fogja össze. Az önállóság fenntartása mellett minden közösen végezhető tevékenységet együtt szerveznek a lelkészek.

• Ismerkedés az 5G-vel

Ismerkedés az 5G-vel • 26 napja

November 20-án az 5G-ről láthatott érdekes előadást a Miskolci Egyetem könyvtárának Disputa terében minden érdeklődő, a Vodafone alkalmazottjainak előadásában. Az előadást Hegyi Barnabás – villamosmérnök -, valamint Emri Dávid – folyamat- és innovációmenedzsment – tartotta.

• A Miskolci Egyetem Épületeinek kialakulása

A Miskolci Egyetem Épületeinek kialakulása • 27 napja

Egyetemünk mai képének kialakulása hosszas folyamat volt, mely sokszor politikai és más egyéb okok miatt sok fennakadásba ütközött, de eredménye megkérdőjelezhetetlen, hiszen a tavalyi évben is a Miskolci Egyetem nyerte el az ország legszebb campusa címet.

• Bevonattechnikai előadás

Bevonattechnikai előadás • 28 napja

Dr. Ostorházi László, az Ostorházi Bevonattechnikai Kft. tulajdonosa tartott előadást november 12-én Korrózió a járműiparban címmel.