Gólyabáli fergeteg a Miskolci Egyetemen

írta uni-miskolc, Kiss Viktor , 2014. november 14–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A hagyományoknak megfelelően idén is megrendezték az őszi szemeszter legjobban várt és legnívósabb hallgatói eseményét, a Miskolci Egyetemi Gólyabált november 7-én, pénteken.

Gólyabáli fergeteg a Miskolci Egyetemen

Az eskütételt követően immár hivatalosan is a Miskolci Egyetem polgáraivá váltak a gólyák, akik ezt fergeteges bállal ünnepelték meg.Az este folyamán egymást érték a színes, változatos programok, a nyitótáncot, a köszöntőket és az eskütételt követően fellépett többek között a Balkan Fanatik, a 70. születésnapját az eseményen ünneplő Kovács Kati, valamint Kelemen Kabátban, és nem utolsó sorban Dévényi Tibi bácsi, aki kedvenc zeneivel pörgette fel a gólyákat. Az este folyamán megválasztották az idei Bál Szépét is, aki Sipos Dóra, első éves közgazdász hallgató lett, ezenkívül volt még stand up comedy Aranyosi Péterrel valamint a tombola húzás keretében értékes nyereményekre is szert tehettek a résztvevők.A Gólyabál idén is három helyszínen, az Előcsarnokban, a Díszaulában, és a Jogász épületben várta a bálozókat, amely helyszínek mindegyikén zenei koncertek és szórakoztató programok várták a báli közönséget. A visszajelzések alapján ezúttal is felejthetetlen élményekkel gazdagodtak mindazok, akik ellátogattak az őszi félév legnívósabb hallgatói eseményére, a Miskolci Egyetemi Gólyabálba.fotók: Kiss Viktor

• Az alkalmazkodás a siker záloga

Az alkalmazkodás a siker záloga • 4 napja

„A gyors éghajlatváltozáshoz való alkalmazkodás tekintetében versenyt futunk az idővel. Nem hagyhatjuk, hogy az alkalmazkodás az éghajlat-politikai intézkedések elfeledett szegmensévé váljon. Át kell állnunk az adaptáció nagyszabású, megelőző jellegű és rendszerszintű támogatására.” – idézett António Guterres ENSZ főtitkár, New York-i Columbia Egyetemen elhangzott beszédéből Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora, a sajtó megjelent képviselői előtt.

• Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány

Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány • 11 napja

A Miskolci Egyetem társadalmi kötelezettségvállalásának célja erős és hatékony szakmai kapcsolatok fenntartása a gazdaság minden szereplőjével. Igazi Universitasként törekszik arra, hogy a régió stratégiai fontosságú partnereivel szorosabbra fűzze a kapcsolatát, így az új évben együttműködési megállapodást köt a Csillagpont Rádió Alapítvánnyal.

• Sajtómeghívó

Sajtómeghívó • 11 napja

A Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány az egészség tematikával, valamint az azzal összefüggő oktatási-képzési, kutatás-fejlesztési tevékenységekre egyaránt kiterjedő együttműködési megállapodást ír alá a társadalmi kötelezettségvállalás jegyében 2021. január 11-én, hétfőn 12:00 órakor a Miskolci Egyetem Fintelligence Termében (A/4, III. emelet), melyre tisztelettel meghívjuk a sajtó képviselőit.

• Félezer ÖTT-s szerződés Borsodban

Félezer ÖTT-s szerződés Borsodban • 56 napja

Aláírta szerződését az 500. területvédelmi tartalékos katona, Borsod-Abaúj-Zemplén megyében. A végzős egyetemista megszerzett tudását, a Magyar Honvédségen belül szeretné kamatoztatni, így a tartalékos rendszer után tervezi, hogy szerződéses katonaként marad a honvédségnél. Jelenleg beosztását keresik a rendszerben.