Egyetemünk két professzora is Prima lett

írta uni-miskolc, 2014. november 13–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Átadták az idei megyei Prima díjakat a Miskolci Nemzeti Színházban november 8-án. Prof. Dr. Gácsi Zoltán és Prof. Dr. Berkő Péter is a díjazottak között.

Egyetemünk két professzora is Prima lett
Idén is három kategóriában állítottak példaképeket a színházban megrendezett gálán, a háromból két kategóriában is egyetemünk egy-egy professzora lett díjazott: magyar tudomány kategóriában Prof. Dr. Gácsi Zoltán egyetemi tanár, magyar oktatás és köznevelés kategóriában pedig Prof. Dr. Berkő Péter egyetemi tanár nyerte el a kitüntető díjat.

Az eseményről bővebben az alábbi cikkben olvashattok:
http://minap.hu/cikkek/gacsi-zoltan-berko-peter-es-jona-istvan-ok-prima-dijasokfotó: boon.hu

• Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől

Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől • 26 napja

A Miskolci Egyetemen immáron 13 éve működik az Egyetemi Lelkészség. Ökumenikus mini-intézmény lévén, négy felekezet (római és görög katolikus, református és evangélikus) munkáját fogja össze. Az önállóság fenntartása mellett minden közösen végezhető tevékenységet együtt szerveznek a lelkészek.

• Ismerkedés az 5G-vel

Ismerkedés az 5G-vel • 26 napja

November 20-án az 5G-ről láthatott érdekes előadást a Miskolci Egyetem könyvtárának Disputa terében minden érdeklődő, a Vodafone alkalmazottjainak előadásában. Az előadást Hegyi Barnabás – villamosmérnök -, valamint Emri Dávid – folyamat- és innovációmenedzsment – tartotta.

• A Miskolci Egyetem Épületeinek kialakulása

A Miskolci Egyetem Épületeinek kialakulása • 27 napja

Egyetemünk mai képének kialakulása hosszas folyamat volt, mely sokszor politikai és más egyéb okok miatt sok fennakadásba ütközött, de eredménye megkérdőjelezhetetlen, hiszen a tavalyi évben is a Miskolci Egyetem nyerte el az ország legszebb campusa címet.

• Bevonattechnikai előadás

Bevonattechnikai előadás • 28 napja

Dr. Ostorházi László, az Ostorházi Bevonattechnikai Kft. tulajdonosa tartott előadást november 12-én Korrózió a járműiparban címmel.