Látványos fizikai kísérletek az egyetemen

írta uni-miskolc, Kiss Viktor , 2014. november 25–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A Tudomány Ünnepe alkalmából látványos fizikai kísérleteknek lehetettek szem és fültanúi azok a középiskolás diákok, akik november 12-én ellátogattak a Miskolci Egyetem Fizikai Intézet oktatói által szervezett előadásra.

Látványos fizikai kísérletek az egyetemen

November 12-én a Tudomány Ünnepe alkalmából a Bláthy Ottó Villamosipari Szakközépiskola, a Herman Ottó Gimnázium és a Miskolci Egyetem Fizikai Intézet oktatói „Kísérletezzünk és szórakoztassunk!” címmel látványos fizikai (és kémiai) kísérleteket mutattak be középiskolásoknak a XXXVII-es előadóban.Fotó: Kiss Viktor

• Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől

Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől • 26 napja

A Miskolci Egyetemen immáron 13 éve működik az Egyetemi Lelkészség. Ökumenikus mini-intézmény lévén, négy felekezet (római és görög katolikus, református és evangélikus) munkáját fogja össze. Az önállóság fenntartása mellett minden közösen végezhető tevékenységet együtt szerveznek a lelkészek.

• Ismerkedés az 5G-vel

Ismerkedés az 5G-vel • 26 napja

November 20-án az 5G-ről láthatott érdekes előadást a Miskolci Egyetem könyvtárának Disputa terében minden érdeklődő, a Vodafone alkalmazottjainak előadásában. Az előadást Hegyi Barnabás – villamosmérnök -, valamint Emri Dávid – folyamat- és innovációmenedzsment – tartotta.

• A Miskolci Egyetem Épületeinek kialakulása

A Miskolci Egyetem Épületeinek kialakulása • 27 napja

Egyetemünk mai képének kialakulása hosszas folyamat volt, mely sokszor politikai és más egyéb okok miatt sok fennakadásba ütközött, de eredménye megkérdőjelezhetetlen, hiszen a tavalyi évben is a Miskolci Egyetem nyerte el az ország legszebb campusa címet.

• Bevonattechnikai előadás

Bevonattechnikai előadás • 28 napja

Dr. Ostorházi László, az Ostorházi Bevonattechnikai Kft. tulajdonosa tartott előadást november 12-én Korrózió a járműiparban címmel.