Karácsonyi Hangverseny a Miskolci Egyetemen

írta Kiss Viktor, 2014. december 19–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

December 16-án a Bartók Béla Zeneművészeti Intézet közreműködésével a Miskolci Egyetem idén is megrendezte Karácsonyi Hangversenyét a Díszaulában.

Karácsonyi Hangverseny a Miskolci Egyetemen

Az csodaszép ünnepi köntösbe öltöztetett díszaulában tartott meghitt hangversenyre ezúttal is rengetegen voltak kíváncsiak, melyet Prof. Dr. Torma András rektor ünnepi köszöntője nyitott meg.A magával ragadó zenei élményt a BBZI Csellóegyüttese, Rézfúvós együttese, Szaxofonkvartettje, Ütőegyüttese, Vonószenekara, Szimfonikus Zenekara, a BBZI Nőikara és a Bartók kórus hívták életre.fotó: Kiss Viktor

• Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől

Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől • 28 napja

A Miskolci Egyetemen immáron 13 éve működik az Egyetemi Lelkészség. Ökumenikus mini-intézmény lévén, négy felekezet (római és görög katolikus, református és evangélikus) munkáját fogja össze. Az önállóság fenntartása mellett minden közösen végezhető tevékenységet együtt szerveznek a lelkészek.

• Ismerkedés az 5G-vel

Ismerkedés az 5G-vel • 28 napja

November 20-án az 5G-ről láthatott érdekes előadást a Miskolci Egyetem könyvtárának Disputa terében minden érdeklődő, a Vodafone alkalmazottjainak előadásában. Az előadást Hegyi Barnabás – villamosmérnök -, valamint Emri Dávid – folyamat- és innovációmenedzsment – tartotta.

• A Miskolci Egyetem Épületeinek kialakulása

A Miskolci Egyetem Épületeinek kialakulása • 29 napja

Egyetemünk mai képének kialakulása hosszas folyamat volt, mely sokszor politikai és más egyéb okok miatt sok fennakadásba ütközött, de eredménye megkérdőjelezhetetlen, hiszen a tavalyi évben is a Miskolci Egyetem nyerte el az ország legszebb campusa címet.

• Bevonattechnikai előadás

Bevonattechnikai előadás • 30 napja

Dr. Ostorházi László, az Ostorházi Bevonattechnikai Kft. tulajdonosa tartott előadást november 12-én Korrózió a járműiparban címmel.