A Miskolci Egyetem és a nemzetközi filmfesztivál együttműködése Miskolcon

írta ME Sajtóközlemény, 2015. január 21–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Karának Kulturális és Vizuális Antropológiai Intézete és a Jameson CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál évek óta működik együtt.

A Miskolci Egyetem és a nemzetközi filmfesztivál együttműködése Miskolcon

A Miskolci Egyetem vezetői és a filmfesztivált szervező Cine-Mis Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója ezt a már eddig is gyümölcsöző együttműködést kívánták magasabb szintre emelni akkor, amikor január 20-án 10.00 órakor az egyetem Szenátusi tanácstermében sajtó nyilvános eseményen együttműködési megállapodást írtak alá. A most aláírt megállapodás az eddigiek során kialakult munkakapcsolatok mentén biztosítja a két intézmény közös tevékenységének hatékonyságát. Az együttműködés 4 fő területre terjed ki:

1. A felek együttműködnek a Jameson CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál dokumentumfilmes versenyprogramjának összeállításában.

2. A Cine-Mis Nonprofit Kft. az egyetem kulturális antropológia szakos hallgatói közül 10 fő részére lehetőséget biztosít a Jameson CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál szervezésében és lebonyolításában való részvételre, amit az egyetem szakmai gyakorlatként ismer el.

3. A felek együttműködnek a Jameson CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál Roma-Kép programjának összeállításában és szervezésében.

4. A Cine-Mis Nonprofit Kft. évente egy alkalommal pályázatot hirdet az ME BTK Kulturális és Vizuális Antropológiai Intézet hallgatói részére egyszeri 150.000,- forintos filmes támogatási összeg elnyerésére. A támogatásra kizárólag aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkező kulturális antropológia szakos hallgatók pályázhatnak. A pályázók szakmai zsűri előtt prezentálják filmterveiket. A zsűri a legjobb filmterv rendezőjét részesíti támogatásban, ennek fejében a pályázat nyertese vállalja, hogy a bemutatott filmterv alapján a következő év augusztus 1-ig elkészíti a filmjét. Az elkészült alkotás premierjére a Jameson CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztiválon, versenyen kívüli szekcióban kerül sor.

Az együttműködési megállapodást a Miskolci Egyetem részéről Dr. Horváth Zita rektorhelyettes, Dr. Illésné Dr. Kovács Mária dékán és Dr. Kotics József intézetigazgató, a Cine-Mis Nonprofit Kft. részéről a cég ügyvezető igazgatója, Bíró Tibor írta alá.fotó: Kiss Viktor

• Traveller Review Award díjazott lett az Uni-Hotel Diákotthon

Traveller Review Award díjazott lett az Uni-Hotel Diákotthon • 4 napja

A Miskolci Diákotthon Kft. Nemzeti Tanúsító védjegyes legmagasabb minősítésű ifjúsági szálláshelye az UNI-HOTEL Diákotthon Traveller Review Award díjazott lett a 2020-as évben.

• Ismerkedés az 5G-vel

Ismerkedés az 5G-vel • 31 napja

November 20-án az 5G-ről láthatott érdekes előadást a Miskolci Egyetem könyvtárának Disputa terében minden érdeklődő, a Vodafone alkalmazottjainak előadásában. Az előadást Hegyi Barnabás – villamosmérnök -, valamint Emri Dávid – folyamat- és innovációmenedzsment – tartotta.

• Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől

Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől • 32 napja

A Miskolci Egyetemen immáron 13 éve működik az Egyetemi Lelkészség. Ökumenikus mini-intézmény lévén, négy felekezet (római és görög katolikus, református és evangélikus) munkáját fogja össze. Az önállóság fenntartása mellett minden közösen végezhető tevékenységet együtt szerveznek a lelkészek.

• A Miskolci Egyetem Épületeinek kialakulása

A Miskolci Egyetem Épületeinek kialakulása • 32 napja

Egyetemünk mai képének kialakulása hosszas folyamat volt, mely sokszor politikai és más egyéb okok miatt sok fennakadásba ütközött, de eredménye megkérdőjelezhetetlen, hiszen a tavalyi évben is a Miskolci Egyetem nyerte el az ország legszebb campusa címet.