A hallgatók háromfős csapatokban jelentkezhettek, először egy online forduló keretében mérettek meg, majd a legjobb öt csapat a döntőbe került. A versenyen a Miskolci Egyetem is képviselte magát, két csapata is bekerült a döntőbe - harmadik helyen az Oil Up, ötödik helyen pedig a Haeculation Constant végzett.
A versenyen 972 csapat indult, 14 ország 27 egyeteme közül. Az első forduló egy húsznapos online szimuláció volt, ami keretében a versenyzőknek geofizikai és geológiai adatok értelmezése után arról kellett döntést hozniuk, hogy hova fúrjanak olajkutakat. Ezt követően ki kellett választaniuk a szerintük legoptimálisabb termelőrendszert, amit úgy kellett kiépíteniük, hogy a forduló végére a lehető legnagyobb profitra tegyenek szert. Az Oil Up csapattagjai számára a szimuláció kutatási fázisa volt a legnehezebb, hiszen mindhárman olajmérnöknek tanulnak. A Haeculation Constant számára pedig pont ez volt a forduló könnyebben kivitelezhető része, csapatuknak a mezőfejlesztéssel kapcsolatos döntések okozták a nagyobb bonyodalmat. Az online forduló vége előtt egy héttel napi frissítéssel megjelent a csapatok rangsora. Az Oil Up rögtön az élmezőnyben kezdett, a Haeculation Constant a 18. helyen. A Haeculation Constant folyamatosan figyelte a többi csapat egyenlegét, napi helyezését, próbáltak arra rájönni, hogy ki éppen mit fejlesztett, kinek kellett bezárniuk kutakat. Később az Oil Up visszacsúszott a második helyre, a Haeculation Constant pedig fokozatosan lépdelt felfelé a ranglétrán, egészen a harmadik helyig. Az utolsó napon az Oil Up kénytelen volt bezárni a kútjait, a Haeculation Constant pedig sikeresen tovább tudott termelni, ezért végül a dobogó második fokára léphetett fel. Később kiderült, hogy az elsőként végzett pakisztáni csapatot kizárták, mert már tanulmányaikkal végzett emberekről volt szó. Így történt, hogy a szimulációs forduló végeztével a dobogó első és második fokán is Miskolci Egyetem csapatai álltak.
A verseny második fordulója, maga a döntő egy háromnapos esemény volt Budapesten, amire az online forduló első tíz helyezettjét meghívta a MOL. Az első napon a több, mint százéves múltra visszatekintő Kelenföldi Erőművet látogatták meg a hallgatók, ahol vegyes csapatokban, izgalmas logikai feladványokra épülő, szabadulós játékban vehettek részt. Délután a Tárnoki Kőfejtő föld alatti világába nyerhettek betekintést a versenyzők. A korábban szervezett csapatokat megtartva ügyességi játékokban vettek részt, többek között kipróbálhatták a Mindball nevű játékot is. A második napon városnézést szerveztek számukra, majd ebéd után a tíz csapat közül az első öt főpróbára mehetett, megismerkedtek a döntő helyszínével, a Várkert Bazárral, valamint elpróbálhatták az általuk készített prezentációt. A többi öt csapatnak, akik csak vendégként vettek részt az eseményen, szabad programra nyílt lehetősége.
A döntő során a csapatoknak arról kellett előadást tartaniuk, hogy mik az upstream kihívásai a mai változó világban, illetve stratégiát kellett javasolniuk a MOL-nak. Upstream az olajipar kutatással, termeléssel foglalkozó területeinek gyűjtőszava.
Az Oil Up szerint az olajár csökkenése most a legfőbb probléma, amit figyelembe kell venni. A hagyományos termelés tekintetében fontos lenne bővíteni a telepeket, új koncessziókat nyerni, és ezt a profitot további kutatásra és technológiai fejlesztésre fordítani. Az off-shore és nem-hagyományos telepek termelése a jövőre való felkészülés záloga lehet. A MOL-nak olyan belső környezetet kell kialakítani, amelyben a dolgozók jól érzik magukat, valamint a vállalat külső megítélésére is nagy hangsúlyt kell fektetni, a zöld lobbi miatt például. Fontos a dolgozók szakmai továbbképzése, valamint az egyetemeken való oktatás magas színvonala is.
A Haeculation Constant azt javasolta, hogy amíg olajárcsökkenés tapasztalható, addig új kutatási területeket aknázzon ki a MOL, ahol majd az olajár növekedése során fokozhatja a kitermelést. Fontosnak tartják, hogy minél nagyobb legyen a kihozatal, akár új technológiák bevonásával is. A magyarországi leművelt gázmezők alternatív hasznosítására is javaslatot tettek, a terület eladását javasolták mezőgazdasági cégeknek, így elkerülve a jelentős rekultivációs összeget.
A döntő után a végső sorrend úgy alakult, hogy első helyen egy lengyel csapat, második helyen egy pakisztáni, harmadik helyen az Oil Up, negyedik helyen egy ELTE-s csapat, ötödik helyen pedig a Haeculation Constant végzett.
Oil Up tagjai: Pásztor Ádám Viktor, Mezei Luca, Lengyel Nikolett.
Haeculation Constant tagjai: Nádasi Endre, Szilvási Marcell, Halmágyi Anett.
A versenyre mindkét miskolci csapat pozitívan emlékszik vissza, sok tapasztalattal gazdagodtak, valamint azt is kipróbálták, hogy milyen angolul prezentációt előadni egy nagy közönség előtt.