Úttörő szerepet vállal a duális képzés bevezetésében a Miskolci Egyetem

írta forrás: minap.hu, uni-miskolc.hu, 2015. február 10–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Tovább erősíti az iparvállalatokkal való eddig is szoros együttműködést a Miskolci Egyetem: a felsőoktatási intézmény és a duális öntészeti oktatást támogató partnertársaságok képviselői február 5-én csütörtökön együttműködési megállapodást írtak alá.

Úttörő szerepet vállal a duális képzés bevezetésében a Miskolci Egyetem

A járműgyártáshoz kapcsolódó öntészeti ipari termelés a többi ipari ágazathoz képest is kiemelkedően fejlődik, ezért sok szakemberre van szükség a szektorban. Ezt ismerte fel a Miskolci Egyetem, ahol az országban egyedülálló módon adottak az akkreditált, szakirányú képzés feltételei.

A gyakorlati oktatásban öntvénygyártó társaságok is részt vesznek. A képzéshez 22 öntészeti vállalkozás csatlakozott. Közülük 9 cég vezetője írt alá együttműködési megállapodást csütörtökön az egyetemmel.

Az együttműködés lényege, hogy az öntészeti felsőoktatás fejlesztése és működtetése, valamint a duális járműipari öntészeti szakirányos anyagmérnök képzés létrehozatala a jövőben alapvetően a partnertársaságok finanszírozásával valósul meg.

A rendezvényről bővebb információ ITT olvasható.

Fotó: Végh Csaba (minap.hu)