Duális képzések a Miskolci Egyetemen

írta Boldizsár Csongor, 2015. február 11–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A Miskolci Egyetemen 2015. szeptemberében három karon, 9 alapszakon (BSc) indul meg a duális képzés. A felvételi tájékoztatóban az érdeklődő hallgatók elérhetik a duális képzésben hallgatókat fogadó vállalkozásokat.

Duális képzések a Miskolci Egyetemen

A képzésben érintett karok dékáni hivatalai részletes tájékoztatást adnak az érdeklődőknek. A jelzett szakok hagyományos formában is elvégezhetőek.

A felvételi jelentkezési lapok beadása után a duális képzést választók egy kiválasztási folyamaton mennek át, amelynek eredményéről 2015. július 5. előtt tájékoztatást kapnak. A ponthúzás utáni időszakban, a regisztrációs hét lezárásáig pedig a felvételt nyert hallgatók megköthetik a munkáltatói szerződéseiket is.

S.

• anyagmérnök

• Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől

Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől • 28 napja

A Miskolci Egyetemen immáron 13 éve működik az Egyetemi Lelkészség. Ökumenikus mini-intézmény lévén, négy felekezet (római és görög katolikus, református és evangélikus) munkáját fogja össze. Az önállóság fenntartása mellett minden közösen végezhető tevékenységet együtt szerveznek a lelkészek.

• Ismerkedés az 5G-vel

Ismerkedés az 5G-vel • 28 napja

November 20-án az 5G-ről láthatott érdekes előadást a Miskolci Egyetem könyvtárának Disputa terében minden érdeklődő, a Vodafone alkalmazottjainak előadásában. Az előadást Hegyi Barnabás – villamosmérnök -, valamint Emri Dávid – folyamat- és innovációmenedzsment – tartotta.

• A Miskolci Egyetem Épületeinek kialakulása

A Miskolci Egyetem Épületeinek kialakulása • 29 napja

Egyetemünk mai képének kialakulása hosszas folyamat volt, mely sokszor politikai és más egyéb okok miatt sok fennakadásba ütközött, de eredménye megkérdőjelezhetetlen, hiszen a tavalyi évben is a Miskolci Egyetem nyerte el az ország legszebb campusa címet.

• Bevonattechnikai előadás

Bevonattechnikai előadás • 30 napja

Dr. Ostorházi László, az Ostorházi Bevonattechnikai Kft. tulajdonosa tartott előadást november 12-én Korrózió a járműiparban címmel.