Duális képzések a Miskolci Egyetemen

írta Boldizsár Csongor, 2015. február 11–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A Miskolci Egyetemen 2015. szeptemberében három karon, 9 alapszakon (BSc) indul meg a duális képzés. A felvételi tájékoztatóban az érdeklődő hallgatók elérhetik a duális képzésben hallgatókat fogadó vállalkozásokat.

Duális képzések a Miskolci Egyetemen

A képzésben érintett karok dékáni hivatalai részletes tájékoztatást adnak az érdeklődőknek. A jelzett szakok hagyományos formában is elvégezhetőek.

A felvételi jelentkezési lapok beadása után a duális képzést választók egy kiválasztási folyamaton mennek át, amelynek eredményéről 2015. július 5. előtt tájékoztatást kapnak. A ponthúzás utáni időszakban, a regisztrációs hét lezárásáig pedig a felvételt nyert hallgatók megköthetik a munkáltatói szerződéseiket is.

S.

• anyagmérnök

• Sajtómeghívó „3D LAB” ünnepélyes átadására

Sajtómeghívó „3D LAB” ünnepélyes átadására • 17 napja

2019. augusztus 29-én csütörtökön 10 órakor kerül sor a 3D Laboratórium átadására a Miskolci Egyetemen, amely új dimenziót jelent az anyagvizsgálatban, szolgáltatásban és kutatásban egyaránt. Az alkalomhoz kapcsolódó ünnepélyes szalagátvágásra tisztelettel meghívjuk a sajtó képviselőit.

• A Miskolci Egyetem az innovációs házépítő világverseny élmezőnyében • 47 napja

A Miskolci Egyetem csapata 4 díjat nyert a Solar Decathlon Europe elnevezésű rangos, nemzetközi egyetemi hallgatók innovációs házépítő-versenyén.

• Hat éves rekordot döntött a Miskolci Egyetem

Hat éves rekordot döntött a Miskolci Egyetem • 51 napja

Tovább emelte népszerűségét a Miskolci Egyetem, immáron hat éves rekordot döntött a felvettek száma – derül ki a 2019. július 24-én közzétett ponthatárok első értékeléséből. A Miskolci Egyetemre felvett hallgatók száma a tavalyihoz képest több, mint 5 százalékkal emelkedett, amivel várhatóan a felsőoktatási intézmények között országosan is az élmezőnyben foglalunk helyet.

• Gyógypedagógiai képzés indul a Miskolci Egyetemen

Gyógypedagógiai képzés indul a Miskolci Egyetemen • 52 napja

Újabb mérföldkőhöz érkezett a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Karának megújulása: 2019-ben immár a gyógypedagógia (BA) alapszak is elrajtol a miskolci campuson. Az új alapképzés korszerű digitális tananyagokkal várja a jelentkezőket, akik akár állami ösztöndíjas férőhelyekre is pályázhatnak a pótfelvételi eljárás keretében.