Új, modern hegesztőgépet kapott a Miskolci Egyetem

írta Báthori Kinga, 2015. február 19–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A Daihen Varstroj vállalat korszerű ívhegesztőgépet ajándékozott a Gépészmérnöki és Informatikai Karnak. A berendezés ünnepélyes átadására február 18-án került sor.

Új, modern hegesztőgépet kapott a Miskolci Egyetem

Az eseményen részt vett többek között Prof. Dr. Jármai Károly, a Miskolci Egyetem stratégiai és fejlesztési rektor helyettese, Osváth Tibor, a Megatool Kft. ügyvezető igazgatója, valamint Shinya Okamoto, a Daihen Varstroj vállalat Lendvai Gyáregységének elnökhelyettese.

A 3,5 millió Ft értékű korszerű hegesztő berendezés hétfő délután érkezett Miskolcra, ahol az Anyagszerkezettani és Anyagtechnológiai Intézet, Hegesztéstechnológiai Laboratóriumában kerül elhelyezésre. A gép méretéből adódóan az ünnepélyes átadásra oklevél formájában került sor.

Jármai Károly elmondta, fontosnak tarja ezt az alkalmat, reméli, hogy mind az oktatás, mind a kutatás szempontjából hasznos lesz a berendezés.

Az adományozott hegesztőgép jelenleg világviszonylatban is a legmodernebbnek számít, így az itt végzett hallgatók a nemzetközi platformon is felvehetik a versenyt. - hangsúlyozta Osváth Tibor.

A napjaink csúcstechnológiáját képviselő hegesztő berendezés számítógéppel vezérelt, és jelentősen kevesebb helyet foglal. Nagy előnye továbbá, hogy az elektronikai része zárt, így a por nem károsítja a berendezést.

A japán Daihen csoport, közel 100 éve folytat fejlesztési tevékenységet a hegesztés területén. Az 50 éves tradíciókkal rendelkező, hegesztő berendezéseket gyártó, szlovén Varstroj vállalat 2014-ben egyesült a Daihen-nel. Az egyesülés alkalmával a környező országokban, 250 000 EURÓ értékben ajándékoztak hegesztő berendezéseket, osztrák, szlovén, horvát, magyar, szerb és bosnyák felsőoktatási intézményeknek és szakközépiskoláknak.

Intézményünk irányába különösen nagy elismerés, hogy Magyarországról a Miskolci Egyetem az egyedüli felsőoktatási intézmény, melyet ilyen nagy értékű berendezéssel ajándékoztak meg. A Welbee családhoz tartozó ívhegesztő berendezés jelentősen hozzájárul a hegesztő szakmérnök, valamint az MSc és a BSc képzésben résztvevő hallgatók gyakorlatorientált képzéséhez, illetve az intézetben, a hegesztés területén folyó intenzív kutatómunkához. - mondta Gáspár Marcell Gyula egyetemi tanársegéd.

Az ünnepélyes átadó után bemutatták a Gleeble 3500 fizikai szimulátort. Ezt követően pedig a résztvevők megtekinthették a hegesztő berendezést, mely gyakorlati bemutatását az IWE/EWE képzésben résztvevő hallatók végezték.

fotó: Stumphauzer Laura