Miskolcra látogatott az Európai Egyetemi Sportszövetség (EUSA) elnöke

írta MEAFC, 2015. február 28–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Február 27-én Miskolcra érkezett Adam Roczek, az Európai Egyetemi Sportszövetség (EUSA) elnöke. Adam Roczek a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség (MEFS) meghívására érkezett Magyarországra.

Miskolcra látogatott az Európai Egyetemi Sportszövetség (EUSA) elnöke

Első napján részt vett a MEFS Közgyűlésén (bővebb információ: www.mefs.hu), találkozott a hazai sportélet vezetőivel, számos sportdiplomatával, nagykövettel és konzullal. Az elnök a két napos magyarországi tartózkodása során a második napon a Miskolci Egyetemre látogatott, hogy megismerkedjen egy vidéki felsőoktatási intézmény sportéletével is. A Miskolci Egyetemre két itt megrendezendő nemzetközi sportesemény, a 2016-os Tájfutó Egyetemi VB és a 2017-es Kosárlabda Egyetemi EB, valamint az erős intézményi sportélet és sportegyesület miatt esett a választás. Az EUSA elnökét elkísérte Miskolcra Kovács György, a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség főtitkár-helyettese is. Az elnök a nap folyamán találkozott dr. Kiss János alpolgármesterrel, majd a Miskolci Egyetemen fogadta Dr. Horváth Zita rektorhelyettes.

Miskolci látogatása során Rakaczki Zoltánnal, a Miskolci Egyetemi Atlétikai és Futball Club (MEAFC) elnökével – aki jelenleg az EUSA Felügyelő Bizottságának is tagja –  megtekintette a 2017-es Kosárlabda Egyetemi EB fontosabb tervezett helyszíneit (egyetemi campus, városi és egyetemi sportcsarnok), valamint Miskolc városának néhány nevezetességét (Belváros, Barlangfürdő, Diósgyőri vár, Lillafüredi Függőkert). A Miskolci Egyetem sportos egyetem, évek óta változatos és színvonalas sportéletet kínál hallgatóinak. A sportinfrastruktúrában és sportszolgáltatásokban végrehajtott fejlesztések tették lehetővé, hogy a Miskolci Egyetem rangos nemzetközi egyetemi sporteseményeknek lehessen házigazdája. Az intézményen belül a kosárlabdának vannak a legnagyobb hagyományai és legjelentősebb sikerei. Az egyetem sportegyesülete, a MEAFC koordinálja a miskolci férfi kosárlabdázást. Valamennyi korosztályban indítanak csapatot, egyfajta sportkarriert kínálva az ifjú miskolci kosarasoknak, ami remélhetőleg hozzájárul ahhoz, hogy a tehetséges kosárlabdázóik a Miskolci Egyetemen és a régióban maradjanak.

A Miskolci Önkormányzat célja, hogy minél több rangos nemzetközi sporteseményt rendezzenek a városban. A Kosárlabda Egyetemi EB rendezése összhangban van a kosárlabdasport népszerűsítésére fordított fejlesztésekkel, valamint folytatása a korábbi, nagy sikerrel megszervezetett korosztályos EB-knek (2013 és 2011: női U18, 2012: női U16). A város vezetése fontosnak tartja, hogy a 2017-ben Miskolcra látogató sportolók, sportszakemberek, sportvezetők és szurkolók megtapasztalják a város vendégszeretetét és megismerjék a város nevezetességeit, kulturális értékeit is, ezért nagy hangsúlyt kapnak majd a kiegészítő programok. A Kosárlabda Egyetemi EB-vel kapcsolatban fontos cél, hogy a Miskolcra érkező fiatal európai értelmiségiek megismerjék Miskolcot és a Miskolci Egyetemet, a város és a felsőoktatási intézmény jó hírét terjesszék hazájukban.

Információk az EUSA-ról:

Az EUSA (www.esau.eu) az Universiadekat rendező Nemzetközi Egyetemi Sportszövetség kontinentális szervezete, 1999-ben alapították, jelenleg 45 tagországa van. Székhelye Zürichben, központi irodája Ljubljanában található. Az EUSA a páros években Európai Egyetemi Játékokat, páratlan években Egyetemi EB-ket rendez, 2015-ben 19 különböző sportágban. Az Egyetemi EB-k különlegessége, hogy – szemben az egyetemi VB-kkel, ahol nemzeti egyetemi válogatottak vesznek részt – felsőoktatási intézmények versenyeznek egymással, jellemzően országuk egyetemi bajnokai. Az egyetemi EB-ken és európai játékokon túl számos egyéb más programot is koordinálnak, mint pl. az európai önkéntes program a sportban.

• Sajtómeghívó „3D LAB” ünnepélyes átadására

Sajtómeghívó „3D LAB” ünnepélyes átadására • 17 napja

2019. augusztus 29-én csütörtökön 10 órakor kerül sor a 3D Laboratórium átadására a Miskolci Egyetemen, amely új dimenziót jelent az anyagvizsgálatban, szolgáltatásban és kutatásban egyaránt. Az alkalomhoz kapcsolódó ünnepélyes szalagátvágásra tisztelettel meghívjuk a sajtó képviselőit.

• A Miskolci Egyetem az innovációs házépítő világverseny élmezőnyében • 47 napja

A Miskolci Egyetem csapata 4 díjat nyert a Solar Decathlon Europe elnevezésű rangos, nemzetközi egyetemi hallgatók innovációs házépítő-versenyén.

• Hat éves rekordot döntött a Miskolci Egyetem

Hat éves rekordot döntött a Miskolci Egyetem • 51 napja

Tovább emelte népszerűségét a Miskolci Egyetem, immáron hat éves rekordot döntött a felvettek száma – derül ki a 2019. július 24-én közzétett ponthatárok első értékeléséből. A Miskolci Egyetemre felvett hallgatók száma a tavalyihoz képest több, mint 5 százalékkal emelkedett, amivel várhatóan a felsőoktatási intézmények között országosan is az élmezőnyben foglalunk helyet.

• Gyógypedagógiai képzés indul a Miskolci Egyetemen

Gyógypedagógiai képzés indul a Miskolci Egyetemen • 52 napja

Újabb mérföldkőhöz érkezett a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Karának megújulása: 2019-ben immár a gyógypedagógia (BA) alapszak is elrajtol a miskolci campuson. Az új alapképzés korszerű digitális tananyagokkal várja a jelentkezőket, akik akár állami ösztöndíjas férőhelyekre is pályázhatnak a pótfelvételi eljárás keretében.