Az angolai nagykövet látogatása a Miskolci Egyetemen

írta uni-miskolc.hu, 2015. február 26–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Február 25-én egyetemünk vendége volt őexcellenciája Lizeth N. Satumbo Pena, Angola Magyarországra akkreditált nagykövete.

Az angolai nagykövet látogatása a Miskolci Egyetemen

Az ötfős delegáció élén érkező nagykövet Prof. Dr. Torma András rektorral folytatott megbeszélést, majd a Selmec teremben Prof. Dr. Kékesi Tamás tudományos és nemzetközi rektorhelyettes mutatta be a nagykövetnek és kíséretének az egyetemünket.

Az ezt követő kötetlen beszélgetésen többek között az is szóba került, hogy az olajban, nemesfémekben és egyéb ásványkincsekben gazdag dél-nyugat afrikai ország a jövőben szívesen küldene egyetemünkre hallgatókat – elsősorban a műszaki karok képzéseire.

A megbeszéléseket követően a nagykövet és kísérete rövid sétát tett az egyetemen, majd megtekintette a Műszaki Anyagtudományi Kar laboratóriumait és egy tanórára is benézett.fotó: Lengyel Attila

• Élelmezési Világnap a Miskolci Egyetemen

Élelmezési Világnap a Miskolci Egyetemen • 13 napja

Október 15-16., 19-20. a Miskolci Egyetem is részt vesz ezen a fontos eseményen. A campuson működő hallgatókból és oktatókból álló csoport, amely csatlakozott az Egyetemek Harca az Éhezés Ellen (Universities Fighting World Hunger or UFWH) nevű nemzetközi mozgalomhoz. Adománygyűjtő pontokat helyeznek ki a kampuszon és az Avasi TESCO áruházban (Miskolc, Mésztelep u. 1/a 3508).

• Lányok Napja 2020 – A jövőd ma kezdődik! – A jövőd itt kezdődik!

Lányok Napja 2020 – A jövőd ma kezdődik! – A jövőd itt kezdődik! • 21 napja

2020. október 1-én immár 8. alkalommal, a járványügyi helyzet miatt rendhagyó módon, online került megrendezésre a Lányok Napja a Miskolci Egyetemen. A Lányok Napja egy országos, a reáltudományokhoz közel álló szakmákat népszerűsítő pályaorientációs nap, melynek alkalmával fiatal lányok ezrei szereznek életre szóló inspirációt pályaválasztásukhoz.

• Tisztújító küldöttgyűlést tartott a MEAFC

Tisztújító küldöttgyűlést tartott a MEAFC • 23 napja

Tisztújító küldöttgyűlés a MEAFC-nál: Rakaczki Zoltán elnökként folytatja, Dr. Varga Judit és Prof. Dr. Horváth Zita személyesen vesz részt az egyesület munkájában

• Újra nyitva a Toborzó Iroda a Miskolci Egyetemen

Újra nyitva a Toborzó Iroda a Miskolci Egyetemen • 40 napja

Szeptember 14-től újra kinyitotta kapuit az egyetemi toborzó iroda, mely március közepe óta, a járványügyi helyzet kirobbanásától nem fogadott ügyfeleket.