Generációk találkozása az I. MEAFC Bálon

írta Rakaczki Zoltán, 2015. március 9–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A Miskolci Egyetemi Atlétikai és Futball Club (MEAFC) március 7-én bált szervezett azzal a céllal, hogy erősítse a 10 szakosztály közötti összetartást, valamint kötetlen formában összehozza a Miskolci Egyetem sportéletének szereplőit, támogatóit és szimpatizánsait.

Generációk találkozása az I. MEAFC Bálon

Az első alkalommal megrendezett bál sikeres volt, 159 fő vett rajta részt és kimondottan jó volt egy táncparketten látni az egyetem jelenlegi hallgatóit és azon egykori sportolókat, akik 20-30 évvel ezelőtt viselték a Miskolci Egyetem címeres mezét.

Rakaczki Zoltán MEAFC ügyvezető elnök köszöntőjében fontosnak nevezte, hogy a MEAFC szakosztályai magukénak érezzék egymás sikereit, hiszen mindannyian a Miskolci Egyetem sportegyesületéhez tartoznak. Az egyesületi szintű összetartás erősítésében kiemelt jelentőséget tulajdonított a hagyományteremtő szándékkal megrendezett MEAFC Bálnak.

A szokásos báli kellékek mellett - nyitótánc, élő zene, majd hajnalig tartó zenés-táncos mulatság – különlegességnek számított a MEAFC jelenéből és múltjából összeállított vetítés, valamint a MEAFC történetét bemutató kiállítás.

A szponzorok is fontosnak tartották az eseményt, a különböző felajánlásoknak köszönhetően több százezer forint összértékű ajándékok találtak gazdára a tombolasorsoláson.

• Jubileumi ünnepi ülés a Kémiai Intézetben

Jubileumi ünnepi ülés a Kémiai Intézetben • 3 napja

Különleges, jubileumi és egyben ünnepi ülés tartott a Miskolci Egyetemen, április végén a Kémiai Intézet. A jubileumi ülés oka a két éve alakult „Finomvegyipari és Környezettechnológiai Intézeti Tanszék”, a Kiss Cégcsoport kihelyezett tanszéke, sikeres beindulásának és működésének megünneplése volt.

• A Miskolci Egyetem segítségével fejlesztett új típusú aeroszolos palackokat a Mátrametál

A Miskolci Egyetem segítségével fejlesztett új típusú aeroszolos palackokat a Mátrametál • 3 napja

A siroki székhelyű Mátrametál Kft. a Miskolci Egyetemmel együttműködve sikeres technológiai fejlesztést valósított meg, amelynek célja az alumínium csomagolóanyagok gyártásának továbbfejlesztése, a gyártástechnológiában fennálló problémák kiküszöbölése, az alakíthatóság fokozása és az alumínium csomagolóeszköz piac által igényelt új típusú aeroszolos palackok gyártásának kidolgozása volt.

• Stratégiai együttműködési megállapodást kötött a National Instruments és a Miskolci Egyetem

Stratégiai együttműködési megállapodást kötött a National Instruments és a Miskolci Egyetem • 5 napja

A Miskolci Egyetem és a National Instruments (NI) debreceni leányvállalata, az NI Hungary Kft. a magas színvonalú és a legújabb tudományos és technológiai ismeretek átadására épülő műszaki felsőoktatás, valamint a mérnökképzés kiemelt támogatása érdekében május 16-án Miskolcon stratégiai együttműködési megállapodást kötött.

• Tudományos konferencia és workshop a Kulturális és Vizuális Antropológiai Tanszéken

Tudományos konferencia és workshop a Kulturális és Vizuális Antropológiai Tanszéken • 10 napja

Nagy érdeklődés mellett, jó hangulatban, tartalmasan és eredményesen zajlott le a "Filantróp ötletek piaci versenykörnyezetben? Társadalmi vállalkozások, mint tanítható modellek keresése" című tudományos konferencia és workshop a Kulturális és Vizuális Antropológiai Tanszéken május 8-án.