51 vízilabdás gyermeket vitt a MEAFC Tao támogatásból edzőtáborozni

írta Rakaczki Zoltán, 2015. március 12–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Az elmúlt napokban ért véget MEAFC vízilabda szakosztályának felkészülési edzőtábora, amelyen 51 fő, 7-12 év közötti gyermek vett részt.

51 vízilabdás gyermeket vitt a MEAFC Tao támogatásból edzőtáborozni

A 4 napos edzőtábor helyszíne a szlovákiai Drienica település volt, így a Kovács Bertalan, Laszák László és Kovács Márk edzők vezette úszó és vízilabda foglalkozások mellett, az erőnléti edzések keretében, a gyermekek síoktatásban is részt vehettek.

A MEAFC Vízilabda szakosztálya két korosztályban is versenyeztet gyermekeket az Észak-keleti Liga Kupában, valamint indulni fog a májusi, úgynevezett baby korcsoportban meghirdetett regionális kupán is.

Kovács Bertalan vezetőedző elmondta, hogy természetesen fontosak az eredmények, a siker- és kudarcélmény kezelésének korai életszakaszban történő megtanulása, de a szakosztály elsődleges célja mégis az, hogy a fiatalok megismerkedjenek a sportággal, magabiztosan megtanuljanak úszni és elsajátítsák a vízilabdázás alapjait, megszeressék a sportágat és rendszereses járjanak edzésre.

Rakaczki Zoltán MEAFC ügyvezető elnök elmondta, hogy az edzőtábort Tao támogatásból tudták finanszírozni, így a részvétel ingyenes volt, a gyermekek szüleinek egyedül a síbérleteteket kellett megvásárolniuk. A sífelszereléseket a Miskolci Egyetem és a Telki Tehetséggondozó Kollégium térítésmentesen adta kölcsön.

• A Miskolci Egyetem az innovációs házépítő világverseny élmezőnyében • 21 napja

A Miskolci Egyetem csapata 4 díjat nyert a Solar Decathlon Europe elnevezésű rangos, nemzetközi egyetemi hallgatók innovációs házépítő-versenyén.

• Hat éves rekordot döntött a Miskolci Egyetem

Hat éves rekordot döntött a Miskolci Egyetem • 25 napja

Tovább emelte népszerűségét a Miskolci Egyetem, immáron hat éves rekordot döntött a felvettek száma – derül ki a 2019. július 24-én közzétett ponthatárok első értékeléséből. A Miskolci Egyetemre felvett hallgatók száma a tavalyihoz képest több, mint 5 százalékkal emelkedett, amivel várhatóan a felsőoktatási intézmények között országosan is az élmezőnyben foglalunk helyet.

• Gyógypedagógiai képzés indul a Miskolci Egyetemen

Gyógypedagógiai képzés indul a Miskolci Egyetemen • 26 napja

Újabb mérföldkőhöz érkezett a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Karának megújulása: 2019-ben immár a gyógypedagógia (BA) alapszak is elrajtol a miskolci campuson. Az új alapképzés korszerű digitális tananyagokkal várja a jelentkezőket, akik akár állami ösztöndíjas férőhelyekre is pályázhatnak a pótfelvételi eljárás keretében.

• Valétálás a Miskolci Egyetemen

Valétálás a Miskolci Egyetemen • 52 napja

Fáklyás menettel, selmeci dalokat énekelve búcsúztak el az egyetemtől és a várostól a végzős hallgatók Miskolcon. Ünnepélyes keretek között, ünnepi beszédekkel kezdődött 2019. június 26-án 21 órakor a végzős miskolci egyetemisták búcsúünnepsége, a Szalamander.